Skocz do zawartości

Jak przygotowac kukurydze do siatki PVA???


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że do sezonu jeszcze trochę ale mam takie pytanie. W tym roku zainteresowały mnie karpie, metodę włosową przetestowałem zaledwie parę razy. Z materiałami pva spotkałem się dopiero na ostatnim wyjeździe w starym roku, więc stąd moje pytanie, jak przygotować kukurydze ( taką gotowaną lub z puszki ) żeby podać kukurydze punktowo w siatce PVA, żeby jej nie rozpuściło w trakcie przygotowywania...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że ją lekko podsuszysz (tak aby nie była mokra a lekko wilgotna) i polejesz jakimś boosterem. Boostery nie rozpuszczają PVA. Bez polewania boosterem nie aplikuj nawet wilgotnej kuku bo Ci go rozpuści. Albo sucha, albo z boosterem :) Jeśli już pakujesz kuku do PVA, nie zaszkodzi gdy dodasz coś jeszcze np. drobny pellet, pokruszone kulki - zawsze to urozmaici zanętę i możliwe że zaciekawi karpia. Nie bój się kombinować z dodatkami, smakami bo czasem to się okazuje bardzo skuteczne ;) Piszę "czasem", bo można również przedobrzyć i osiągnąć efekt zupełnie odwrotny, ale to już inna sprawa:D

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....W tym roku zainteresowały mnie karpie, metodę włosową przetestowałem zaledwie parę razy...

Fajnie kolego że interesują Cię karpie, ale mam nadzieje że interesujesz się nimi z powodów że to piękne, super waleczne, dostarczające niepowtarzalnych wrażeń ryby... i nie myślisz onich jak o kolacji (jak niestety większość) ale wracając do tematu... ziarna tak jak pisał kolega wyżej- muszą być suche, możesz je zalewać boosterem jak również liquidami i olejami które nie ropuszczają materiałów PVA. Można taż np. obtoczyć ziarna, w suchej zanęcie niekoniecznie karpiowej(lub stick-mixie), którą się oblepią twożąc dodatkową chmurke zanętową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że ją lekko podsuszysz (tak aby nie była mokra a lekko wilgotna) i polejesz jakimś boosterem. Boostery nie rozpuszczają PVA. Bez polewania boosterem nie aplikuj nawet wilgotnej kuku bo Ci go rozpuści. Albo sucha, albo z boosterem :) Jeśli już pakujesz kuku do PVA, nie zaszkodzi gdy dodasz coś jeszcze np. drobny pellet, pokruszone kulki - zawsze to urozmaici zanętę i możliwe że zaciekawi karpia. Nie bój się kombinować z dodatkami, smakami bo czasem to się okazuje bardzo skuteczne ;) Piszę "czasem", bo można również przedobrzyć i osiągnąć efekt zupełnie odwrotny, ale to już inna sprawa:D

ja tam specjalistą nie jestem ale jak ziarno przesuszysz to może ci pływać (przynajmniej tak jest z orzechami) ja bym ci proponował zrobić tak nalej do miski wody nasyp soli tak aby stworzyć roztwór nasycony wrzuć tam kuku , a następnie wyciąg i wyciśnij trochę wodę z niej np ścisnąć w garści i pakuj do PVA

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki panowie... widać człowiek uczy się całe życie. Karp interesuje mnie głównie z tego względu że to bardzo waleczna ryba i wkurza mnie sam fakt jak ktoś wszystko co złapie pakuje do siatki, dlatego już od dawna jestem za wprowadzeniem górnych limitów,( i nie dotyczy to tylko karpi ) żeby chociaż te duże i najbardziej cenne ryby miały szanse. Pozdrawiam i napewno jeszcze nie raz zapytam i proszę o wyrozumiałość dla "młodego" karpiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam wszystkie filmy z serii "Na karpie z Przemkiem Mroczkiem", "Na karpiowym szlaku z Przemysławem Mroczkiem", "Na karpie z Jankiem Zawadą" oraz "Made in Gosławice".

Jeżeli nie chcesz ich kupować, to na pewno znajdziesz je w sieci, np na chomikuj.pl

Znajdziesz tam kilka ciekawych patentów, o PVA też tam się dowiesz kilku rzeczy:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.