Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Też kupiłem jakiś czas temu kilka sztuk Shad Teezów, co prawda najmniejszych 9cm, na razie wyniki delikatnie mówiąc średnie,  lepiej sprawdzają mi się  Canibale, ale damy im jeszcze szansę, szkoda ze nie kupiłem większych ale nic straconego ;) Guma świetnie pracuje i jest dość wytrzymała, jakość wykonania i malowanie na wysokim poziomie podobnie jak cena.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybomania Lublin.

 

*Kijek favorite balance 2.13m/3-10g

*Okulary Traper

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka przydatnych drobiazgów, tuba na wędkę marki jaxon, bardzo fajna i najważniejsze w miarę tania, do przewożenia wędek idealna, można ją docinać pod konkretna długość wędki, na plus to ze jest przeźroczysta, widać jej zawartość, prawdopodobieństwo że pojedziemy na ryby z samą tubą zminimalizowane  ;) Do tego akcesoria okoniowe - cienkie przypony marki Jaxon, kopytka Relaxa w okoniowym kolorze ala denaturat, i główki gamakatsu 5g nr 2.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20_30 gram przyneta tez bym sie pokusil o MH czyli do 28gr. Tym bardziej, że te kije sa ultraczułe i nawet jak załozysz 6 gram główka + przyneta bedziesz wszystko czuł. Na MH podepniesz nawet i 40 gram i sobie spokojnie poradzi, bo te kije sa niedoszacowane jak to st croix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiej gramatury przynęt będziesz używał. M jak najbardziej. Polecam ten model: AVS90MF2. Jest też w wersji krótszej i dłuższej. To taki uniwersał boleniowy i nie tylko. Dobrze się ładuje w opisanym zakresie i można nim śmigać nawet 25 gramowymi przynętami. Jeżeli dużo bedziesz łowił cięższymi to jednak pomyśl o modelu MH.

Zresztą tak jak koledzy radzą dzwoń do Remigiusza z Corony Fishing - to kopalnia wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za porady. Miałem na myśli oczywiście MH, wkradła się literówka. 

Szczupaki wędkuję przeważnie na Algę 2 i 3, oraz na gumy 16 cm na 10 gramowej główkach. Czyli max 30 gramów.

Szukam jednej wędki, którą mógłbym łowić szczupłego na wyżej wymienione przynęty, oraz bolka na woblerki.

A jedna wędka, bo nie stać mnie na dwie ;)

Co do chłopaków z Corony, to oglądam ich filmy. Polecali nawet jedną wędkę, która spełniłaby moje wymagania, ale niestety nie występuję w długości 2,70.

To ta wędka: http://fishing-test.pl/wdki/703-uniwersalna-wdka-na-szczupaka-st-croix-ps70mhf

Wygląda jednak na to, że będę musiał kupić dwie wędki: jedną na bolka, a drugą na szczupłego, bo ciężko znaleźć kijek, który spełniłaby moje wymagania.

 

 

Edytowane przez Roooocky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.