Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pochwalę się swoimi ostatnimi zakupami ;) Są to same drobiazgi :

- Wobler Jaxon Ferox FL - 8cm 10g RH. Jedyne produkty Jaxona jakie posiadam to woblery FEROX , szczególnie 4cm wersja pływająca w kolorze płotki to super przynęta na okonie i szczupaki. Zobaczymy co większy model potrafi - podobno woblery w tej kolorystyce (RH) są niezłą przynętą na sandacza.

- kilka ripperów Manns`a 8cm , w kolorze szczupakowym :)

- klasyka gatunku, obrotówka - Mepps Lusox - ostatnio zawiesiłem takie cudo na drzewie nad jednym z łowisk :'( musiałem dokupić jedną sztukę :)

- wobler Rapala Husky Jerk 10cm w klorze SB - wobler typu suspending

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że od przyszłego sezonu planuje zostać muszkarzem rozpocząłem przygotowania teoretyczne. W tym celu zakupiłem:

"Wędkarstwo muchowe" Sikory i "Wędkarstwo muchowe" Jeleńskiego.

W sumie wydałem 39 + 5 = 44

Książkę Jeleńskiego nabyłem w Centrum Taniej Książki(niedaleko dworca PKP), w tym sklepie są również przewodniki wędkarski po: Wisłoku, Wisłoce i Sanie(w górnym biegu), kosztują 2,5zł/sztuka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo,że dopiero grudzień już zaczynam zbroić się na kleniska i jazie :) Dzisiaj zakupione dwie obrotówki blue foxa vibrax oraz małe co nieco w fishing-marcie :

# Alaska A-3,5 Floating S

długość: 3,5cm, Waga: 4,0g

Ilość: 1 szt.

# Hornet H3F HCW

Wersja: floating, długość: 3,5cm, waga: 2.2g, kotwice: 1 x No. 10

Ilość: 1 szt.

# Flyer 5F - GR

Długość: 5cm ; Waga: 6g ; Typ: pływający

Ilość: 1 szt.

# Beetle Bat 07

Długość 3cm ; Waga: 2,5g ; Kolor 07

Ilość: 1 szt.

# Hektor 40NF-L

Długość: 4,0cm ; Waga: 3,5g ; Głęb. pracy: 0,8-1,0m : Kolor: B ; Typ: pływający

Ilość: 1 szt.

Wszystkie woblery które zakupiłem będą służyć przy połowie klenio-jazi. Cena tego wszystkiego to około 100 zł wraz z przesyłka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach 18 nastych urodzin dostałem ciekawe prezenty:

3 woblerki od Oktawiana(dzięki) Mam nadzieje że nie jeden Kleń sie na nie skusi :)

Wodery oraz rękawiczki.

Polubiłem urodziny :D Lecz tylko te pasy...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zbliża się ku końcowi, więc musiałem uzupełnić braki w pudełkach przed ostatnimi wypadami w tym roku. Jako, że celem będą okonie, szczupaki i sandacze łowione na Grabinach i Sanie uzbroiłem się w kopyta u zbrojone w główki od 10 do 20gram na hakach 3/0 i 4/0. Ciemniejsze kopyta z myślą o okoniach i tym, że takowe kolory dobrze sprawdzają się na zbiornikach o jasnym dnie np: Grabiny. Pozostałe kolory na szczupaki i sandacze.

Przy okazji skusiłem się na dwa Storki i jednego Salmo Horneta imitującego raka. Woby z myślą o kleniach, które zamierzam przypilnować w nowym sezonie.

Ciekawym gadżetem będzie również kominiarka, która ogrzeje głowę podczas całodziennego spinningowania.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym zakupem były boleniowe woblery Matusiaka. Przynęty mają między 6 a 7cm i 6 a 12gram wagi. Ponoć dobre przynęty, więc muszę to sprawdzić. Przy okazji kupiło się kilka klenowojaziowych wobków tego samego autora. Część z tych przynęt należy do Andrzeja ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od Pana Mikołaja dostałem kija Mistrall Shogun Spin 2,75m do 10g + Shimano Super 1500GT-RA, ok 30 sztuk różnych wobków i pletke PP 0,15mm. Wszystko fajnie, tylko za kija i kręcioła będe musiał zapłacić, wobki sam sobie zrobiłem a za pletke trzeba znajomemu postawić 0,5l . Zaszalał Mikołaj ooojjj zaszalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wygrałem w totka ;) i sobie kupiłem:kołowrotek Daiwa Procaster 2500x,kamizelke,szczypce uniwersalne,wobki;Dorado Invader i krakuska,obrotówki mepsa po 7zł za szt :D no i tyla.ps.zegarek był razem z kołowrotkiem ;D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam na swoja kamizelkę.

Gdzie kupiłeś tego Procastera? Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na ten kołowrotek, ale nie dostałem zegarka! Jeżeli chodzi o sam kołowrotek to ma(przynajmniej mój model) wyjątkowo denerwujący kabłąk, ciągle się otwiera. Ogólnie jestem z niego średnio zadowolony.

Na Allegro swego czasu widziałem z dołączonymi zegarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na rybkach i zamarzły mi łapy. Pojechałem do sklepu wędkarskiego po jakieś rękawiczki. To był błąd :) . Rękawiczki kupiłem, ale poniosło mnie i zakupiłem jeszcze kilka drobiazgów.

Rękawiczki Cormorana, ponad 150 różnych gum ( Dragony, Mikado Fishuntery, Mister Twister, Relaxy, twistery fluo, paprochy i inne), troche główek 1g i 2g, pudełeczko dwustronne, żyłeczka Trabucco 0,16mm. Będzie co urywać. Nie wiem jak się sprawdzą te gumy Mikado Fishunter, ale fajnie się prezentują no i cena bardzo dobra.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym aby do każdego zdjęcia z nowym sprzętem czy akcesoriami był dodany krótki komentarz. Co kierowało nas przy zakupie danej rzeczy, z myślą o jakiej rybie, wodzie czy technice połowu wybieraliśmy dany sprzęt itd. itp. Myślę, że pozwoli to innym userom wyciągnąć ciekawe wnioski bądź naprowadzi do celniejszych zakupów. Na razie wątek jest trochę snobistyczny, niczego nie wnosi w nasze wędkowanie. Dodanie komentarzy pod zdjęciami sprawi, że będziemy mogli coś z tego wyciągnąć co przyda się nam podczas przyszłych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem kilka Mepsów;jak wiadomo zachwalac tych obrotowek nie trzeba,pracują od wpadniecia do wody i co wazne nie gasną w wolnym nurcie czy przy prądach wstecznych.Na gorze(dwa) black fury sprawdzaja sie praktycznie na kazdej rybie;kleń,okoń jaż no i najbardziej lubia je pstrągi za ktorymi mysle pochodzic od lutego.Czarna aglia jedynka sprawdzała mi sie na kleniach w czystej wodzie.Reszta to dociazone mepsy XD dobre na wszystkie rzeczne dołki pstrągowe (ale nie tylko) gdzie przynęta powinna w krótkim czasie dotrzec do dna gdzie czatują grubsze sztuki:)Dodam ze na kazdym oryginalnym mepsie po wewnętrznej stronie skrzydełka(czasem na zewnętrznej)pisze made in france lub sam napis USA,reszta to podróby badziewne(to wiadomosci dla nowicjuszy bo stare wygi o tym dobrze wiedzą ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.