Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wpadła mi w ręce - w końcu! Jest co robić przez kolejne dni. Choć mam uzasadnienione obawy, że dwieście kilkadziesiąt stron zleci szybciutko. Pierwsze wrażenie - widać, że redaktorem jest naukowiec wysokiej próby z dobrym, klasycznym wykształceniem, kulturą i warsztatem... Sporo smaczków typu ryciny, archiwalne zdjęcia, skany dokumentów. Bardzo po mojemu. 

 

A w nieodległej przyszłości - żyję tą wędkarską myślą - wracam nad wodę wyrównać rachunki z taką jedną co mi woblera rozwaliła i kotwice wyprostowała... 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej nowej wędki Siluro Pro doszedł wreszcie docelowy kołowrotek :beer: Jeszcze pletka i czekać na czerwiec :D

https://www.youtube.com/watch?v=DR_n-wI7N2M

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr Madura napisał:

Dziś wpadła mi w ręce - w końcu! Jest co robić przez kolejne dni. Choć mam uzasadnienione obawy, że dwieście kilkadziesiąt stron zleci szybciutko. Pierwsze wrażenie - widać, że redaktorem jest naukowiec wysokiej próby z dobrym, klasycznym wykształceniem, kulturą i warsztatem... Sporo smaczków typu ryciny, archiwalne zdjęcia, skany dokumentów. Bardzo po mojemu. 

 

A w nieodległej przyszłości - żyję tą wędkarską myślą - wracam nad wodę wyrównać rachunki z taką jedną co mi woblera rozwaliła i kotwice wyprostowała... 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pożyczysz jak przeczytasz ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, VeJeK napisał:

Ten Multik to coś pięknego 

Za taką kasę to petarda ,lekka szpula, fajny design,  2-3g latają na drugi brzeg Wisłoka aż miło 

Cytajac klasyka "Będzie Pan Zadowolony" ??

Po pierwszych ogrodowych testach wydaje się bardzo fajny :) chociaż jeszcze nie mam docelowej wędki i próby robiłem na jakiejś starej żyłce z okropną pamięcią. A multik o dziwno ma terkotke na hamulcu a zadnego info o tym nie znalazłem, a w multikach z tego co wiem to żadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VeJeK napisał:

To mnie zdziwiłeś mocno tym 

Ani ja ani mój znajomy terkotki nie mamy ????

A Mamy te same multiki 

Ja też się zdziwiłem bo bardzo chciałem mieć terkotke i długo szukałem kolowrotka i w zasadzie z bfs-ow to chyba aldebaran i inny od shimano ma terkotke? a one troche kosztują... Można wiedzieć jakiego kijka i linki uzywasz do tego multika? Ja się zdecydowałem i bede miał kijek 7'6" 2-12g i do tego plecionka #0.5 i bardzo jestem ciekawy jak będą te lżejsze przynęty latac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maju napisał:

Można wiedzieć jakiego kijka i linki uzywasz do tego multika?  :P

Z patykiem jest problem bo nie potrafie odpowiedziec

Kupiłem zestaw ,właśnie ten multik plus kij robiony na jakimś blanku przez jakiegoś  ziomka z jerkbait 

Ale idealnie  obsługuje do 5g i jestem zadowolony  

Nie rzucam więcej jak 5g Plus paproch

Plecionka, próbowałem kilka z różnymi efektami a kilka linek mi polecano lecz ciężko bylo je dostac ,aktualnie mam nawiniętego nanofila 0.10 i nie widzę żebym jakoś mniej miał Brań 

Ostatnio łowiłem bez przyponu i z przyponem i więcej Brań odnotowałem bez przyponu (niektórzy stosuja fluorocarbon)

 

Ale bardzo dużo pochlebnych opini słyszałem o tetonie tym 2-4g wiec może tam warto cos poszukać 

Lokalnie w sklepach bez szans żeby kupić cos sensownego żeby obsłużyć takie male główki i gumki 

 

 

 

Ps. Wklejam linka do bardzo fajnej recenzji tego multika 

 

Edytowane przez VeJeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2020 o 15:02, jacob1993 napisał:

A jak z moca hamulca mialem kiedys kuyinga do lowienia na lekko latatalo fajnie od tych 4g no 3g czegosc lotnego tez szlo rzucic .jednal jego mankamentem byl bardzo slaby hamulec . A chodzi mi po glowie cast do polowu sandaczy na lekko i jakis twitchy duzy okon /sandacz .

Cóż... Multikami nie rzucałem, tylko naoglądałem się youtube'ow :P ale hamulec wygląda całkiem spoko, daje rade. Dzis zrobiłem pare prób woblelkiem co ma oberwany ster i do tego bez dwoch kotwic(producent deklaruje 2.6g), czyli pewnie miał jakies 1,5-1.9g i najnizej jak zszedlem z hamulcem to 8/10 i o dziwno dałem rade rzucic jakies 9-10m :D dla wahadłowki 7g dla mnie komfortowe rzucanie to 4.5-6/10, nizej to juz trzebaby było delikatnie zamach robić.

 

Tak nawiasem zamowilem ul kijka do 5g za 18$, będe miał porównanie jak sie rzuca w porównaniu do troche sztywniejszego kijka.

Edytowane przez Maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobler wolniej leci dlatego szpula musi mocniej hamowac .

Ja obecnie mam casta jedynie do duzych przynet . I to jest poezja w porownaniu z lekkim . Lata wszystko praktycznie bez uzycia hamulcs .

Odsrodkowy 2 bloczki magnetyk na minimum i mechaniczny tylko aby szpulka nie latala na boki .juz nie moge doczekac sie maja bo poki co testowalem na sucho .

Piekna zabawa z lekkim castem jednak na moich wodach niestety liczy sie zasieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od dobrania zestawu 

Jeżeli uda sie wszystko ładnie zgrac to male przynęty lecą na prawde daleko 

Raczej nie mowie tu o woblerach czy obrotówkach ,skupiam sie glownie na główce i przynecie 

 

Castingiem nie bawię sie długo, lecz ja np mam tak że potrafię dalej rzucić zestawem UL czyli np 5g Niż zestawem do połowu szczupaków np 20-45g :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj dotarły zakupy. Kołowrotek Robinson Harami 2510. Bardzo starannie wykonany! I żaby Daiwy 3D Frog. Pływające. Można je używać w zarośniętych zbiornikach, i nie tylko.

Nie wiem jak odwrócić zdjęcia!:confused:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Edytowane przez longin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.