Skocz do zawartości

Koguty - wykonanie i ocena przynęt


wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Parę moich z wczoraj ale testy dopiero w czerwcu ;)

Dlaczego dopiero w czerwcu?? No chyba że łowisz z nastawieniem na zanderka, wtedy sprawa jest jasna.. :) .. Dlatego też ja nastawiłem się ostatnimi laty na okonia z kogutem i nie martwię się o to, że pół roku kije i koguty będą leżeć w szafie ;) , a że tylko spinninguję i w dodatku 90% to kogut... no to jak, pół roku bez kija w łapie??? :eek::eek::eek: to by była masakra...!!! spróbuj odchudzić zestaw do 6 - 8 gram i śmigaj za okoniem, jeśli pogoda pozwoli możesz już testować 2-go stycznia.. 1-go wiadomo :beer::beer::beer: leczymy... koguty fajne,, okoń pogoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Miałem kilkuletnią przygodę z muchą, ale stwierdziłem, że wolę jednak spinning... od tej metody zaczynałem swą przygodę z wędkarstwem dziesiątki latek temu... i tak już pewnie zostanie,.. konserwatysta 100% :P i w dodatku nie lubię łowić kilka gatunków ryb na raz... jeśli łowię i nastawiam się na rybę to tylko jedną... przez wieeele lat był nią sandacz,, teraz jest nią okoń... i konsekwentnie próbuję łowić go kogutem... czasem tylko guma, ale to już weryfikuje woda... pozdrawiam,.. może kiedyś nad Soliną pośmigamy razem kogutem...

- - - Updated - - -

90% kogut i 10% guma...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinę może ciut temat, choć to jak zawsze w wędkarstwie bywa - to temat rzeka.,. Dlaczego to,jestem zwolennikiem połowu ryb w jednym gatunku i w jednej metodzie?,... ktoś powie chory łeb!!!... ale czym innym jest wędkarstwo? jak nie chorobą, pasją, hobby... Jestem zdania... ,,jeśli jesteś do wszystkiego - to jesteś do niczego!!!,,... Nie ubliżam tu wędkarzom, łowiącym wieloma metodami i wiele gatunków ryb jednocześnie...jeśli któryś poczuł się urażony,- to szczerze przepraszam...Idąc dalej, osobiście chcę łowić największe okonie- jakie występują w naszych wodach i taki mam cel...

spinningując kogutem i tak zawsze mam parzy sobie dwa kije...Jeśli chciałbym łowić okonia, na wszystkie możliwe przynęty i METODY!! okoniowe.. musiałbym mieć ze sobą, hmm? jakieś 10 kijów i to w dodatku, każdy kij inaczej uzbrojony... obrotówka - oczywiście żyłka,,-przecież pletka robi beee, po kilku rzutach, z kolei żyłka do kuraka- odpad nr. 1!.. do tego drop shot, carolinka i texas, to nic w porównaniu z tym... gdy na patelnie wrzucimy wodę,,, jej głębokość, uciąg i czy łowimy z brzegu czy z pływadełka,.. MASAKRA !!! :eek::eek: .. Stąd próbuję dorwać tego jedynego... na koguta w 90% i na gumę w 10%... tylko jig'owanie i tylko pletka,, bez wklejek itp. itd. jak wspomniałem na początku.... temat rzeka...

Edytowane przez TomeKogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne koguty...Flagowce i pomarańczowe były moją podstawową kolorystyką na szczupaki , bez nich nie ruszałem się nad wodę i to na nie złowiłem chyba najwięcej tych ryb. Jeżeli chodzi o sandacze to tutaj prym wiodły wszelakiej maści szarości oraz brązy.Zresztą z sandaczami sprawa była prościejsza.Wystarczyło je znaleźć a potem już leciało.Czasami grymasiły ale sposobem na to była zmiana gramatury koguta ,przeważnie na cięższą...Pisałem,że "były" ponieważ na trzy sezony niejako musiałem się rozstać z tą przynętą. Ale po Nowym Roku odkurzę nieco narzędzia ,zakupię świeżutkie materiały i wezmę się znowu za kręcenie kogutów.Zbiornik ,gdzie spędzałem najwięcej czasu ,pływając za sandaczami powoli się odradza.To co zniszczyli ludzie - przyroda powoli stara się naprawić .Wprowadzony przez o.tarnobrzeski zakaz spiningowania od 01.01 do 30.04 oraz zakaz połowu na żywą i martwą rybkę od 15.11 do 30. 04 na zbiornikach wydzielonych ,powinien również pozytywnie wpłynąć na odrodzenie się ryb drapieżnych z których populacji dawniej słynęła WW .Mam nadzieję ,że w przyszłym roku będzie dużo więcej kontroli i większy nacisk zostanie położony na walkę z wszechogarniającym nas kłusownictwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do sandacza, z nim nie było problemu,.. gdy go znalazłem, wystarczyło średnią gramaturą.. ( średnia- pojęcie względne) zależy od zbiornika, głębokości i uciągu wody,.. ale powiedzmy że tam gdzie ja łowiłem zanderki, średnia w moim rozumieniu tj. gramatura + - 18 - 20 gr.

Obstukać kilkoma wzorami dno,.. i jeśli zauważyłem reakcję na dany wzór, skubnięcie za piórko,.. trącenie czy przygniecenie koguta... zacząłem już mieszać gramaturą,,..( nie zmieniając wzoru) - najczęściej w górę... Choć nie zawsze.. bo czasem okazywało się, że zasysał tego spokojniej prowadzonego, na lżejszej główce koguta. Ale to najczęściej późną jesienią... Wzory jakie przez lata sprawdzały się mi i moim kolegom po kiju..na wodach,które obławialiśmy,-to jak piszesz, brązy ( przykład tych dwóch a'la raczków, które wstawiłem wcześniej) wszelkiego rodzaju seledyny, mieszany żółty z oliwką, oraz ciemna zieleń...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Na okonia - jak wyżej, flagowce, czerwienie z czernią lub całe czarne, żółte.. brązy, ale prawdziwym killerkiem jest dla mnie marfelka,.. której mam najwięcej i zawsze działa,... nooo - prawie zawsze,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie brać wędkarska, co sądzicie o definicji, którą znalazłem przypadkiem w necie...

http://www.corona-fi...zarpak/475,,0,1

Nie życzę sobie,.. by ktoś robił ze mnie kłusownika, tylko i wyłącznie dlatego, że łowię kogutem... Śmiech na sali puste krzesła, skąd ludzie biorą tak durne i puste definicje słowa ,,szarpak,, w tym przypadku chodzi o metodę połowu... 30gr. kogut, świadczy o tym że jestem kłusolem?? mam zapytanie do autora, a jeśli łowię 26gr. to co wtedy??? jestem kłusolem czy już nie??... pisałem na skrzynkę, podając maila i bez odzewu... Może przez ten kanał , doczekam się jakiejś sensownej odpowiedzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- - - Updated - - -

http://www.corona-fishing.pl/Fishipedia/Szarpak/475,,0,1

Autor tej chorej definicji nie łowił chyba nigdy nad Soliną czy Sieniawą... na 20-25 metrach..

A gdy łowię gumą na główce 30 g. i w dodatku używam dozbrojki w postaci kotwicy, i tak samo trzeba energicznie poderwać taki zestaw z dna,... to wtedy wszystko jest ok??!!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

http://www.corona-fishing.pl/Fishipedia/Szarpak/475,,0,1

Autor tej chorej definicji nie łowił chyba nigdy nad Soliną czy Sieniawą... na 20-25 metrach..

A gdy łowię gumą na główce 30 g. i w dodatku używam dozbrojki w postaci kotwicy, i tak samo trzeba energicznie poderwać taki zestaw z dna,... to wtedy wszystko jest ok??!!

przepraszam za błąd w tytule ,,nieczytelna,, piszemy razem,, ale tak mi flakami tłucze, jak czytam takie brednie, że i literówka się wkradnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajna definicja ... Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to ,że w/w wspomniane " narzędzie kłusownicze" można bez problemu zakupić w tym sklepie :D .Również ciekawy jest opis, czym powinien charakteryzować się "skuteczny kogut" na sandacze :

"...Kogut sandaczowy powinien z dużym impetem uderzyć o dno, i tak samo agresywnie z dna wystartować."

No tak ale w/w sklep sprzedaje koguty tylko do 30g ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szkoda też, że tak późno zacząłem zabierać ze sobą aparat,,.. ale nadrobię stracony czas..

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Jak zwykle okoniowy kurak w rozmiarze xxs,.. i zestaw uulight ale udało się dziabnąć zanderka,... w rozmiarze też xs oczywiście :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.