Skocz do zawartości

Sposoby zbrojenia woblerów w kotwiczki


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam moje dosyć lamerskie pytanie ale czy znacie jakieś sprawne i bezstresowe sposoby zbrojenia woblerów w kotwiczki? Bardzo dużo nerwów na tym tracę a efekty mizerne :D

Nie wiem do końca co masz na myśli. Czy chodzi ci o dozbrojenie wobka dodatkową kotwiczka czy po prostu dołączanie jednej... Ja mocuje kotwiczki kółkiem łącznikowym.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca co masz na myśli. Czy chodzi ci o dozbrojenie wobka dodatkową kotwiczka czy po prostu dołączanie jednej... Ja mocuje kotwiczki kółkiem łącznikowym.

Pozdro

Chodzi mi o normalne zbrojenie czystegop wobka w kółko i kotwice. Ale kółka i kotwice są tak małe że bardzo kiepsko mi to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw łącze kotwiczkę z kołkiem łącznikowym a potem dołączam to do woblerka wtedy jest dużo łatwiej niż gdyby robiono to na odwrót. Mały scyzoryk z cienkim ostrzem i kombinuj. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypce z okrągłymi cienkimi końcówkami. Mocno łapiesz kółeczko za jeden drut ,potem lekko rozwierasz nożykiem ,ja następnie najpierw wciskam kotwiczkę i od razu za nią drut od woblera ,gdy już wskoczą trzymam za woblera a następnie kręcę kółeczkiem za pomocą tych cang ,aż wszystko będzie na swoim miejscu. Chyba niezły sposób skoro wczoraj uzbroiłem tak niecałe 40 woblerków każdy z jedną kotwiczką w ponad godzinkę. Dodam że kółeczka miały 3 mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypce z okrągłymi cienkimi końcówkami. Mocno łapiesz kółeczko za jeden drut ,potem lekko rozwierasz nożykiem ,ja następnie najpierw wciskam kotwiczkę i od razu za nią drut od woblera ,gdy już wskoczą trzymam za woblera a następnie kręcę kółeczkiem za pomocą tych cang ,aż wszystko będzie na swoim miejscu. Chyba niezły sposób skoro wczoraj uzbroiłem tak niecałe 40 woblerków każdy z jedną kotwiczką w ponad godzinkę. Dodam że kółeczka miały 3 mm średnicy.

Dzachu mógłbyś pokazać mi na zdjęciu te szczypce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzachu mógłbyś pokazać mi na zdjęciu te szczypce?

Przez pierwsze 5 min też miałem doła ,ale jakoś tak wykombinowałem hehe ...i to bez podpowiadania-sam:cool:.

A zbroiłem w ten sposób arsenał od kolegi Dziencioła.:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, ja również mam problem z doborem wielkości kotwic. W tym roku zacząłem wykonywać woblery, jestem na etapie testów. Z tego co mi wiadomo wielkość kotwicy wg przepisów nie powinna być większa od grubości przynęty. Jednakże jak to się ma do glapki, sieka, slidera, uklei boleniowej, które to woblery mogą mieć tą samą długość, lecz różne wysokości i grubości ??? Póki co dobieram na wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapet77 ,chyba jednak jest;)

2. Przynęty

...

e) przynęty sztuczne to grupa przynęt wy-

konanych z różnych materiałów natural-

nych lub sztucznych. Przynęty te mogą być

uzbrojone najwyżej w dwa haczyki o roz-

stawie ostrzy nie większym niż szerokość

przynęty sztucznej (z tolerancją do 2 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie kolejny absurd w RAPRyb ponieważ jeden zapis wyklucza drugi:

IV. ZASADY WĘDKOWANIA

1. Wędka

Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką

składającą się z wędziska o długości co najmniej

30 cm, do którego przymocowana jest

linka zakończona(...)

c) w metodzie spinningowej i trolingowej,

sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej

niż dwa haczyki; haczyk może mieć

nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione

w taki sposób, aby nie wykraczały one poza

obwód koła o średnicy 30 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zapis nie jest skomplikowany i się nie wyklucza tylko uzupełnia. Przynęta może być uzbrojona najwyżej w dwa haczyki które nie wystają poza przynętę (z tolerancją do 2mm), dodatkowo kotwice nie mogą mieć większego rozstawu niż 30mm. Jeśli w ołowiance kotwice są szersze o więcej niż 2mm od przynęty, to jest to niezgodne z regulaminem PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.