Skocz do zawartości

Oklejanie woblerów


adamus78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie:)

Mam pytanie odnośnie wobków, bo sam zaczołem coś strugać.. czym oklejacie wobki że maja taką struktura jak łuski ryby? czy są jakieś gotowe komponenty?

Kiedyś miałem ten sam problem co Ty.W głowie miałem myśli jak zrobić żeby wyglądały jak "oryginały".Eksperymentowałem z różnymi materiałami;folia z pudełka po papierosach,folia aluminiowa,płótno pokryte złotym sprajem,tasiemki kupione w pasmanteryjnym. Każdy z tych materiałów jest dobry,jeżeli podczas oklejania zrobisz to starannie.Właściwie niema ograniczeń co do materiałów.Troszkę duszy majsterkowicza i duża wyobrażnia.Aha do przyklejania materiałów używam kleju UHU plus.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi uda się pomóc. Ostatnio kupiłem na Allegro fajne wobki, bardzo autentyczne a na aukcji pisało takie coś "Oklejanka- szmatką brokatową.

efekt łuskowatości,refleksu wodzie."

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie taki klej mozna dostac?

Kupiłem go w castoramie za około 10 zeta.Jak będziesz oklejał to pamiętaj jedno.Po rozprowadzeniu kleju na wobie poczekaj około 20sekund z przyklejeniem materiału,zapobiegnie to przemakaniu kleju przez materiał.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A ja na bezrobociu takie sobie zrobiłem:) Pytanko do szanownych kolegów jak zrobić fajnią imitacje łuski za pomocą siateczki bo mi nie bardzo to wychodzi:confused: Może sie podzielicie swoim doświadczeniem?:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka nie powinna być za drobna. Ja mam siatkę o oczkach ok 2mm i z tej ladnie wychodzi łuska. Można ją naciągnąć na jakąś obręcz z grubego drutu i drut przymocować np w imadle. Przykładam woba do siatki i z dużej odległości delikatnie "psykam" farbą.

Można też obłożyć wobka tą siatką i spiąć spinaczami, aby to wszystko ciasno przylegalo i wtedy malować.

Zamiast siatki (firanki) można użyć innych materiałów, np osłonę głośników, dziurkowaną blachę, pończochy (kabaretki:D), itp. Ja mam siatkę z welonu od sukni ślubnej:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż na"szmateks" tam jest "kopalnia" super materiałów zapomocą których zrobisz imitację łuski.Jak będziesz już malował,to pamiętaj aby nakładać cienką warstwę farby.Takie malowanie będzie bardziej estetyczne i zrobią się fajne cienie.Oczywiście łuskę maluj areografem lub farbami w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam szmaty... dają piękny efekt.

Farbki w spray'u to tylko firmy Motip. Pięknie pylą cieniuteńką warstewką i nie chlapią ,,pixelami'' a jeszcze piękniej wychodzą przejścia między kolorami. Nie trzeba mieć wielkiej wprawy aby uzyskać ciekawe efekty, o które ciężko przy pomocy innych gęstszych farb. Jedna puszka kosztuję ok 15 zł za 300 ml jeśli się nie mylę ale warta jest swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.