Skocz do zawartości

Pierwsze kroki z "krętactwem"


Rekomendowane odpowiedzi

@szosznik z tą jakością zdjęć to trochę przesadziłeś :)  Nie jest aż tak źle.

@MareckiiCo do samych przynęt. W jętkach bym postawił skrzydełko bardziej na sztorc. Musisz popracować nad formowaniem tułowia. Wydaje mi się, że w niektórych przynętach tułowik jest nieco przeciągnięty w stronę kolanka. Przy chrustach czasami warto wspomóc się jeżynką. Bogaty tułów jak namoknie wodą to może być ciężko z pływalnością. Nie jestem znawcą tematu dlatego nie traktuj mojej odpowiedzi na zbyt poważnie ;) Mimo tego mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem.

 

Na forum jest kilka osób, które bardzo dobrze ogarniają "krętactwo", być może doczekasz się jakiejś cennej rady, a być może nie ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawlikowski  postaram się poprawić te rzeczy w następnych muszkach, co do chrustów i jeżynki na razie zrobiłem kilka bez jeżynek bo na haczkach 14-16 ze zwykłej kapki nic nie wyczaruje na pewno lepiej będą wyglądać bez, muszę rozglądnąć się za jakimś lepszym piórkiem.

Dzięki za pomoc  

Im więcej osób się wypowie tym lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to większe rozmiary. W tym wypadku tak jak napisałeś ze zwykłej kapki będzie ciężko. W każdym bądź razie za każdym kolejnym razem jak siądziesz do kręcenia będzie lepiej. Za jakiś czas jak porównasz swoje muszki to różnica powinna być spora. Moim zdaniem jak na sam początek jest dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dobrze radzi, przede wszystkim najważniejsze to zachować jako takie proporcje, w nimfach tułowik trzeba formować raczej w formie stożka, choć nie jest to zawsze regułą.  Suchych much nie zaczynałbym od kręcenia quilem, raczej bażantem, dubbingiem czy nicią i przede wszystkim ćwiczyć i łowić. Doskonalić swoje umiejętności. Wyjadaczem tez nie jestem ale moje pierwsze podobnie wygladały. :)

Włącz you tube tam masa stepów, na pewno pomogą, Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę ćwiczył kręcenie zaczyna mi się to coraz bardziej podobać a co do łowienia aura niestety nawet nie pozwala mi wyjść na dwór i uczyć się rzucać :D 

pozostaje kręcenie w cieple 

Gdzie w sklepach wędkarskich w Rzeszowie znajdę większy wybór materiałów muchowych i piórka na jeżynki? bo co jak co ale w sklepach internetowych jest tyle tego że nawet nie wiem co z czym się je a nie ukrywam że wolałbym niektóre rzeczy dotknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie jeszcze :)

Ołówkowane, dzięki Kroku:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

i takie wiosenne

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.