Skocz do zawartości

Wędki Fenwick


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy gdzieś na podkarpaciu można dostać kije marki Fenwick ? Na stronie dystrybutora nie znalazłem takiej informacji, najbliższy punkt sprzedaży to Kraków i Gorlice :( W sieci nie znalazłem też żadnej oferty wysyłkowej (może źle szukałem :rolleyes:). Mam ochotę na jeden z jednoczęściowych modeli castingowych. Trochę szkoda szkoda że tak ciekawe kijki są trudno dostępne. Wiem że kilku forumowiczów macha wędkami tej marki i może coś podpowiedzą w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się dogadał ze sklepem z Gorlic mogę Ci podwieźć wędkę, bo bywam często w tym mieście

Dzięki @apioo, jak nie znajdę niczego w sieci to chętnie skorzystam z Twojej pomocy.

ja swojego zamawiałem z tego sklepu:

Dzięki, szkoda że nie podają cen kijków. Trzeba będzie do nich zadzownić :) @krig zamawiałeś wysyłkowo w tym sklepie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krs, w Warszawie w Centrum wędkarstwa na Wybrzeżu Gdańskim aktualnie maja podobno największy wybór w Polsce tych patyków. Sam oglądałem tam kilka modeli jesienią, zanim zdecydowałem sie na zrobienie Batsona.

Poza tym poza Fenwickami maja chyba tez casty innych firm - ale nie mam 100% pewności.

Gdybyś sie na coś zdecydował - bez problemowo i bez kosztowo mogę Ci to dostarczyć. Prawie co wekeend jestem w Warszawa - Rzeszowie -Warszawa.

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krs tak... dzwoniłem do nich dopytać się jaka cena, dostałem fajny rabat i zamówiłem, wędka kurierem przyszła, zapakowana w sztywny karton, ogólnie to jestem zadowolony z obsługi :) oczywiście z kijka też, a kupiłem model HMXS86L-2-MF

Edytowane przez krig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Widzę że z zakupem kijka nie będę miał większego problemu :) Zastanawiam się nad GT 66M-F HMG. Szukam czegoś podobnego do PC66MF2 StC ale bardziej czułego, mniej pałowatego, myślę że ten HMG będzie się dobrze uzupełniał z moim premierem. Kijki Fenwick cieszą się dobrą opinią, myślę że warto zaryzykować :D Jutro podzwonię do podanych przez kolegów sklepów i dowiem się czegoś więcej. Chętnie też poczytam opinii kolegów na temat innych wędek marki Fenwick szczególnie z serii HMG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krs, a nie lepiej coś z zza oceanu ściągnąć?

Cło, Vat i brak gwarancji, trochę mnie zniechęca ;) Myślę jeszcze nad jednoczęściowym Avidem, jeżeli cena Fenwicka nie będzie wiele różniła się od podobnego kija STCroix na blnku SCIII to nie będę się zastanawiał i wezmę kijek Made in USA czyli Avida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja nie kombinowałem ze ściąganiem z za wielkiej wody i kupiłem wędki Fenwick w Polsce. Przyznaję, że trochę zaryzykowałem i kupiłem w ciemno. Nie miałem okazji przed zakupem pomachać tymi kijami. Znalem tylko pozytywne opinie z na forach o tematyce wędkarskiej. Pod koniec zeszłego roku stałem się posiadaczem "używanej" (jeszcze folia na korku była :)) wędki z polskiej dystrybucji model Fenwick GS70M-MF-2, 7 - 21g, 2.13 m z przeznaczeniem na szczupaka na lekko z pontonu. Natomiast 2 tygodnie temu zakupiłem model ERR68L-F-2 0,8 - 9g, 2.03 m z przeznaczeniem głównie na okonia (sporadycznie pstrąga na lekko). Wędki na szczupaka jeszcze nie przetestowałem (już nie mogę się doczekać miesiąca maja :)) Natomiast wędką okoniową jestem zachwycony. Niesamowicie czuła i super trzymająca rybę. Doskonała kontrola przynęty. Podczas pierwszych testów złapałem na nią garbuska zamieszczonego w galerii "taaka ryba". Do wędki podpięty był kołowrotka Ryobi Zauber 2000 i nano fil 0,06 mm oraz przypon końcowy składający się z 1m żyłki 0,12 mm. Dopiero teraz wiem jak wiele przyjemności sprawia dobrze dobrany zestaw pod konkretną rybkę.

Wielką zaletą w/w wędek jest ich dożywotnia gwarancja rozpatrywana na miejscu w Polsce (modele HMG i Elite Tech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam już kilka kijków tej marki więc mogę krótko opisać moje wrażenia.

HMG - mam casting i spinning choć wiekszość mojego łowienia to casting. Swego czasu sporo łowiłem na Avida i Legenda Tournament. Co do Avida, to moim zdaniem w Fenwicku HMG czuć większe "mięso" i pełniejszą pracę blanku pod rybą. Blank ten wydaje się być cholernie wytrzymały. Chyba też odczułem minimalnie lepszą czułość. Na prawdę fajny blank. Blank do 1oz długości 1,98cm spokojnie ładuje 8-10g + gumka, jak i jerka do 45g (pewnie dałoby radę cięższym, ale takich nie używam)

W moim odczuciu porównywanie Premiera do HMG jest kompletnie nie trafione..

W tym roku kupiłem też przez Warszawe casting Smallmouth'a. BAJKA - 100g wagi, czułość, praca i ładowanie. Leciuteńkie przelotki z wkładami cyrkonowymi. Nie czuć w nim takiego mięsa jak w HMG ale też ma w sobie sporo mocy. Troche kontrowersyjna rękojeść z uchwytem, ale na to akurat mniej zwracam uwagę.

łowiłem jeszcze modelem Jigging z serii Elite Tech. Łowiłem gdyż nie wytrzymał niestety ciężaru łódki ;) Był to XF do 3/4oz - jesli chodzi o wędkę spinningową to za nim rozpaczam najbardziej! :( ale najprawdopodobniej odzyskam ją z gwarancji :)

W każdym razie wiele modeli mi osobiście do końca nie spasowały z Fenwicka, ale te co wybrałem jestem tak zadowolony jakbym poszedł do pracowni i miał cały stojak do wyboru do koloru, tylko że w tym przypadku sporo zaoszczędziłem :)

Do @damien79. Zastanawia mnie bardzo ten kij z Elite Tech który opisałeś, choć z tego co widzę chyba wstrzeliłbym się w ten lżejszy model do 5g.

Nie miałem okazji oglądnąć tych modeli, ale wydaje się bardzo ciekawy, jeszcze na pełnym blanku.

Jeśli mógłbyś opisać krótko w swoim odczuciu jego ugięcie, pracę pod rybą i moc - byłbym wdzięczny!

Szkoda że nie ma wersji castingowej, oj szkoda..

Edytowane przez salmo_pike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu porównywanie Premiera do HMG jest kompletnie nie trafione..

To pewnie do mnie :) Nie porównywałem Premiera do HMG bo tego drugiego nawet w ręce nie miałem, pisałem że szukam kijka podobnego w sensie uniwersalności ale z większą czułością. Pozostanę dalej przy premierku, dla moich potrzeb jest wystarczający i co ważne dla mnie 2 częściowy, wyprodukowany w USA a nie w Chinach ;)

Witamy na forum po dłuższej nieobecności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie do mnie :) Nie porównywałem Premiera do HMG bo tego drugiego nawet w ręce nie miałem, pisałem że szukam kijka podobnego w sensie uniwersalności ale z większą czułością. Pozostanę dalej przy premierku, dla moich potrzeb jest wystarczający i co ważne dla mnie 2 częściowy, wyprodukowany w USA a nie w Chinach ;)

Witamy na forum po dłuższej nieobecności :)

Witam witam ;) Zima kompletna odskocznia od łowienia, później zagranica, a tak w ogóle to coraz mniej czasu na pisanie, itd. Jakby jeszcze kobitka miała więcej koleżanek w porach kiedy facet chce pobyć sam to byłoby już super ;)

A wracając do tematu, to faktycznie - nie porównywałeś (źle odebrałem).

Chiny / USA. Oj, nie jeden mocno by się zdziwił..

Jakie to ma znaczenie jeśli tego w niczym nie widać, oprócz tego że gdzieś na naklejce istniał sobie taki napis? I oprócz ceny?

To, że USA to USA i koniec to odpuszczam, bo to nie argument.

Opatentowana technologia, kontrola jakości. Chiny a chiny w stosunku do pewnych marek to duża różnica. Gdzieś czytałem na forum w USA o modelu Techna AV zakupionego made in USA a później jak już przenieśli do Chin. Wędka była identyczna pod każdym względem. Tego typu informacji jest sporo. Moim zdaniem Fenwick od którego powstała pierwsza wedka z grafitu, gdzie na kij już za 600 zł daje dożywotnią gwarancję, hm.. chyba strzeliłaby sobie w kolano wypuszczając bubel :)

A np. jaki kołowrotek do 1000 zł nie jest z Azji. Są i za 1500 zł. A wypasione echosondy za 8.000 zł. Nie mówiąc o prawie wszystkich innych akcesoriach jakich wędkarz używa.

A mój Legend Tournament którego sprzedałem koledze. Co jeśli były w nim nadlewki lakieru takie jakich jeszcze nie widziałem. To dopiero rzekłoby się chińszczyzna.. Ale blank jest dobry i tylko to sie dla mnie liczyło, choć teraz wiem, że mógłby trochę mniej kosztować w moim odczuciu.

Premier - fajny kijek, choć moim zdaniem brakuje mu czułości, jeśli chodzi o inne łowienie niż tylko jerkami. Ale ile osób wie, że podobno (opinie z forum w USA) jest to identyczny blank co ma Triumph, składany w meksyku.

Jest oznaczenie grafitu SCII, ale co to mi mówi? Nic poza tym że to tylko oznaczenie tej firmy. Super grafit SCII, ale skąd ja mam wiedzieć co w nim jest, ile ma pikseli, itd. Jak mam to sprawdzić, policzyć.. Jedynie mogę porównać do innych kijów i samemu doświadczyć czułości, wytrzymałości, ugięcia.

A większość blanków w kijach z pracowni to skąd? Z Chin - a płacimy (nie ja) za nie często po 1500 zł. A ile sam blank kosztuje, nie mówiąc o tym za jakie pieniądze kupuje komponenty rodbuilder a za ile potężna firma sprzedająca miliony kijów.

A nasz zacny Dragon Hand Made. Blanki z Chin, komponenty z Chin - składanie w Polsce a na blanku "Hand Made"

Jak dla mnie, jeśli w kiju czy kołowrotku wszystko mi odpowiada to jest on dla mnie the best. Jestem pewien, że niejeden już wędkarz zakupił kija, mimo wszystko lekko kręcąc nosem. Ale jak USA to USA. Czy też - mam kija z pracowni. Dla niektórych bedzie super, dla innych nie - jak myślę ze wszystkim.

Edytowane przez salmo_pike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie jeśli tego w niczym nie widać, oprócz tego że gdzieś na naklejce istniał sobie taki napis? I oprócz ceny?

To, że USA to USA i koniec to odpuszczam, bo to nie argument.

To był oczywiście żart z mojej strony, stąd emotek ;) na końcu zdania. Większość z moich kijów jest zbrojonych na blankach Made in China - kilka Batsonów i jeden MHX :)

Premier - fajny kijek, choć moim zdaniem brakuje mu czułości, jeśli chodzi o inne łowienie niż tylko jerkami. Ale ile osób wie, że podobno (opinie z forum w USA) jest to identyczny blank co ma Triumph, składany w meksyku.

Faktycznie premier PC66MF2 do kijów specjalnie czułych nie należy. Mam też drugiego, spinningowego PS70MLF2 i ten jest zupełnie inny, bardzo czuły, jeden z moich ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam sobie odpowiem na pytanie które zadałem kilka postów wyżej :D

Kij można spokojnie przeciążyć, 3" kopyto na 7g główce (ok 14g) leci bezproblemowo, myślę że i 20 g z tego kija poleci choć tego nie próbowałem (kij do 10g) ;)

Ale do rzeczy :) Zakupiłem w ciemno kijek HMXS 76L-2-F marki Fenwick. Szukałem krótszego i lżejszego zamiennika dla Batsona IST993F. Wybór padł na kij seryjny. Do wykonania nie mam zastrzeżeń, całkiem ładne wykończenie, bez "niespodzianek". Nie do końca podoba mi się ten typ rękojeści, jak na moje oko rękojeść jest ciut zbyt "obszerna" w porównaniu do smukłego blanku, uważam też że o kilka cm można by ją jeszcze skrócić :) Wędka jest dobrze wyważona, z kołowrotkiem 2000 środek ciężkości jest mniej więcej w połowie foregripu. Gramatura z opisu to 1,5-10g. Moim zdaniem nie jest to kij do paprochów, będę go używał do przynęt 5-15g. Poza okoniami będzie to dobry kij pstrągowy na nasze małe podkarpackie rzeczki. Wędka ma spory zapas mocy, holowałem dzisiaj 70cm szczupaczka, niestety z mojej głupoty ryba spięła się przy podbieraniu, mimo wszystko hol był bezproblemowy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@krs, widać fajną wędeczkę sobie sprawiłeś. Oglądałem ją ze znajomym w ubiegłym roku, po czym on sobie ją kupił. Łowi nią przeważnie okonie, ale i na pstrąga zabiera. Miał już na nią szczupaka osiemdziesiątkę, a z holu cieszył sie jak dziecko ;) Z tego co mówił ciężko by ryba spadła i zadowolony z czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek fajny, wydaje mi się że nie jest tak czuły jak inne kije które posiadam, odniosłem wrażenie że już taki Premier PS70MLF2 jest czulszy, może to wina tej grubej rękojeści a może tylko mi się wydaje :) W każdym razie to solidny kijek, będzie w sam raz na pstrągowe ciurki czy okonka na gumiaki na główkach 5g w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek fajny, wydaje mi się że nie jest tak czuły jak inne kije które posiadam, odniosłem wrażenie że już taki Premier PS70MLF2 jest czulszy, może to wina tej grubej rękojeści a może tylko mi się wydaje :)

Chyba tak :)

Poza tym to 2 różne kije (praca, ugięcie, moc, sztywność). Mimo że ten Premier opisany jest do 14g (1/2oz) to moim zdaniem jest o wiele bardziej mocniejszy i nieco sztywniejszy. W obu kijach łowienie 5g to chyba duuuża różnica. Znając trochę blank Premiera to myślę jednak, że ryba na HMX'ie da Ci więcej zabawy ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to 2 różne kije (praca, ugięcie, moc, sztywność). Mimo że ten Premier opisany jest do 14g (1/2oz) to moim zdaniem jest o wiele bardziej mocniejszy i nieco sztywniejszy.

Masz rację to są dwa różne kije, ten premier jest zdecydowanie mocniejszy, jednak łowiąc tymi samymi przynętami odniosłem wrażenie że premierek jest czulszy. Myślę że problemem w Fenwicku jest tłumienie brań przez tą zbyt masywną rękojeść, być może przezbroję go w coś bardziej lajtowego np. SKSS od Fuji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację to są dwa różne kije, ten premier jest zdecydowanie mocniejszy, jednak łowiąc tymi samymi przynętami odniosłem wrażenie że premierek jest czulszy. Myślę że problemem w Fenwicku jest tłumienie brań przez tą zbyt masywną rękojeść, być może przezbroję go w coś bardziej lajtowego np. SKSS od Fuji :)

Myslę, ze jesteś po prostu przyzwyczajony do Premiera :)

Z drugiej strony, jeśli wabik na kiju masz powiedzmy max 10g, to oczywistym jest że będziesz bardziej odczuwał dno w opadzie na sztywniejszym/mocniejszym kijku. W tym porównaniu HMX będzie się bardziej poddawał.

Po prostu 2 inne kije.

Ale jeśli założysz blaszkę #1 czy #2 na pstrąga to jestem pewien, że bardziej przeniesie Ci czułość dłuższy i "cieplejszy" blank. Poza tym będzie lepiej ładował. Okoń też go bardziej "wezsie" przez co nie "odbije" się jak ze sztywniejszego blanku.

Myślę że o to chodziło, 2 zupełnie różne kije ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.