Skocz do zawartości

Ruda (Młynówka)


klimakg

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jedna z niewielu rzek krainy pstrąga i lipienia w okręgu rzeszowskim. Z informatora możemy dowidzieć się że przepływa w okolicach Przecławia i Niwisk a granice łowiska to odcinek od mostu w miejscowości Dobrynin do ujścia do Wisłoki...

Postanowiłem zainteresować się tą rzeką ponieważ rozpoczynam moją przygodę z "muchówką", a ten mały potoczek jest najbliższą rzeką KPiL w mojej okolicy. Mam pytanie do osób, które miały do czynienia z tą rzeką, a mianowicie czy można spotkać w niej jakieś pstrągi i lipienie oraz czy ktoś próbował tam swoich sił z muchówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowiłem na niej osobiście.Lecz wiem o tym że pstrągi tam są klenie i inne rybki też. Byłem tam kiedyś w okolicy młyna woda ciekawa. Oto kilka fotek z pod młyna.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem na ile moja wypowiedz pokażę tobie tę rzeczkę ale postaram się nie przedstawiać tej rzeczki w takim świetle w jakim mi ją pokazano kilka wiosen temu...:)a było to tak.....:beer:

Łowiłem na lodzie na porębach wojsławskich , nieopodal łowił pan który jak się później okazało graniczy z rzeczką i od tego się zaczęło.Dokładnie mówiąc gość opowiadał o rybach które tam łowi,mianowicie o kropkach ok 50 cm:eek:.więc świeżo po roztopach czyli początek sezonu uderzyłem na pstrąga przy okazji wyjazdu na tuszymkę.

Do tego czasu pozbierałem kilka ważnych info na temat rzeczki i rybek od zaprzyjaźnionych muszkarzy przy naszym kole.Jeśli chodzi o rybki to złowione tam kiedyś troć wędrowną pokaźnych rozmiarów i kilka ładnych pstrągów ale to jeszcze w latach 90;)

Jak sprawa wygląda teraz a przynajmniej rok temu kiedy byłem tam tylko raz i tylko dlatego aby zobaczyć czy oby na pewno się nic nie zmieniło.....nie zmieniło się nic;)

Rzeczka od mostu drogowego do ujścia będzie miała około 1 km samych zakrętów,czyli typowo pstrągowych miejscówek.Niestety nigdy nie złowiłem tam pstrąga,widziałem niewymiarowego kropka który stał pod podmytym brzegiem.Natomiast wczesną wiosną jest dużo klenia i jazia,które wcale nie są łatwą zdobyczą.Rzeczka jest tak naprawdę niedostępna z jednej ze stron gdyż graniczy z płotami itp.Pierwsze 200m można uznać za pstrągową rwąca wodę na której spodziewałbym się rybki.Jeśli chodzi o muchówkę będziesz miał odcinek morze 50m obok łąki reszta to typowy zakrzaczony ciórek.Poza tym następne metry rzeczki zarezerwowane dla grunciarzy i spławikowców z robaczkiem.Przy jednym płocie jest nawet kładka na której siedzi sobie pan i łowi rybki na spławik to ten gość jak się okazało łowił kropki kilka lat temu,a po rozmowie z nim rzekł ''kiedyś to były ryby,na wiosnę wpływały szczupaki i inne ryby na tarło''

Złowiłem tam kilka kleników,szczupaczek zrobił obcinkę kilkanaście okonków ale nigdy kropka,nie słyszałem również o lipieniach.Poza urokliwością rzeczki i to tylko przy ujściowym jej odcinku wg mnie nie warto tracić czasu i nerwów.Myślę ze parę kilometrów dalej na Wisłoce są rafki na których warto spróbować na muchę i trafił się ładny kropek(info prawdziwe).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybki odzew, dzięki temu mam już jakiś ogólny pogląd na temat w/w rzeki. Widzę że Panowie jesteście z Mielca lub okolic mam w związku z tym pytanie gdzie w okolicach mielca można dopaść kropka?

Oczywiście następne posty pozostałych użytkowników są mile widziane, na pewno pomogą mi i innym moczykijom, którzy chcieliby odwiedzić tę rzekę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na odcinku Mieleckim rzadko kropek występuje,ale zdarza się w 2010r. na wiosnę mój kolega złowił pstrąga na 65 cm. w bardzo dobrej kondycji grubiutki i wybarwiony zdarzają się też Lipienie...Są tu miejsca o bardzo żwawym nurcie i natlenionej wodzie. Pozdrawiam i powodzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Panowie jak to jest z obszarem natura 2000 na tej rzece .

Bo dowiedzialem sie ze od mlyna w gore jest calkowity zakaz wedkowania .

Czesc rzeki jest ogrodzona niby ta natura 2000 czy jest to zgodne z prawem ?

W internecie pisze ze na obszarach 2000 dozwolone jest wedkowanie i zbieranie grzybow lecz pare razy nad rzeka zostalem upomniony przez tubylców .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno toczy się sprawa w sądzie(mówili tak na zebraniu 2 lata temu) już kilka lat o to ogrodzenie , jak natura 2000  to ogrodzenie chyba zaburza naturę,   na jesien "czyścili" rzeczkę i raczej szybko sie po tym zabiegu nie odbije .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem od wlasciciela tego obiektu zezlapali jakiegos chlopaa ktory tam wedkowal i ma spore problemy bo to wlasnie obszar natura 2000 i jest tam calkowity zakaz polowu .

No ale np na stawie nr 4 jest rowniez ten obszar na wyspie a mozna tam bylo jakos wedkowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak podejrzewam .

Kto jest odowiedzialny za sluze na mlynie raz zastalem sytuacje ze z rzeki zupelnie zniknela woda wedkowalismy na Mlynowce po chwili zmienilismy my miejsce na ujscie tej rzeczki wracajac do samochodu zaparkowanego obok mlyna zastalismy susze ani kropli wody w rzece .

A swoja droga rzeczka fajna okonie sporo okonia okolo 25cm klenio-jazi  glownie male ale trafiaja sie tez takie do 35 cm i kilka pstragow ponad 30cm w tym sezonie trafia sie tez szczupak ale jedynie pistololety 20-40cm . na muszke rowniez ladne jelce i wzdregi

Lubie to lowisko bo takie rzeczki to prawdziwy sprawdzian dla wedkarza skradanie sie podchody 90% atakow po prostu widac cos pieknego .

Jednak bycie ciagle upominanym ze jest tu zakaz polowu jest irytujące jak i wydzielony odcinek na ktory nie moge wejsc gdyz jest ogrodzony a w miejscu gdzie bylo przejsce miedzy plotem a rzeka jest teraz zawalone chrustem .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Owszem, jeszcze parę lat temu złowienie pstrąga 50cm, czy okonia 35 +, było czymś normalnym, dziś to już chyba wspomnienie. W zeszłym roku zarybili małym pstrągiem. Mimo prawie zerowej presji wędkarskiej, nastąpiła presja ze strony wydry. Widuje je co dzień, a w tak małej rzeczce potrafi zrobić rzeź. Druga sprawa spuszczanie fosy i otwieranie śluzy dołem, w czasie największych upałów ...... Poniżej zamieściłem zdjęcia z 2017 r, co wyłowiłem po jednym takim zrzucie końcem lipca. Zaznaczam, ze to tylko na odcinku 40 -50 m,co było dalej ... ? Po paru dniach nie dało się przejść rzeką , smród, smród !!!!!!!!!! Była PSR, przyjechali jacyś ichtiolodzy, sanepid. I co ? i gówno. Woda jak była spuszczana, tak jest. Dużo ryby ginie w stawach ( nie zarybianych ) należących do szkoły rolniczej, ryba wchodzi tam z młynówki w czasie napełniania stawów( głównie szczupaki i okonie ). Dusi się w czasie upałów i przez zaglonienie, woda max 70 cm. Na dodatek od 2017 zamiast zarybiać stawy, wypuszcza się do parku pod basztą stado 30 egzotycznych krów, które zamieniają stawy i rzekę w bajoro. Szkoda, ponieważ rzeka była niemiłosiernie rybna. Powyżej młyna obfitowała w pstrągi 50+, szczupaki (105 cm  rekord ) okonie 35+, dużo dorodnej płoci, wzdręgi, karpie, liny , amury (uciekinierzy z wielu przyległych stawów hodowlanych.zdarzają się jazie, klenie. Poniżej młyna masa koni, klenia, jazia, pstrąg, szczupak, jelce.  Teraz to przeważnie okonki, kleniki. O wielkich okoniach , pstrągach, można chyba zapomnieć. Szczupak jak się trafi to do 50 cm max. Presja wędkarska zerowa, kłusownictwo praktycznie zerowe ( trudny teren, ogrodzony) jak ma się męczyć z 20 cm okonkiem,, lepiej na staw sąsiada, na karpia :D . A tak poważnie . Wydra i spuszczanie wody z młyna zniszczyło bardzo rybną rzekę .. tyle w temacie.  

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Legion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.