Skocz do zawartości

Kołowrotek do odległościówki


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem żaden z tych kołowrotków nie nadaje się do odległościówki - może przy łowieniu (typowo rekreacyjnym) maks. 2-3 razy w miesiącu takie kołowrotki wytrzymają sezon czy dwa - ale przy częstym używaniu szybko się "posypią".

Kołowrotek używany do odległościówki pracuje prawie tak samo jak kołowrotek spinningowy (jak ktoś widział zawody spławikowe, to wie o co mi chodzi) - mitem jest twierdzenie, że zużycie kołowrotka do odległościówki/bolonki jest mniejsze, niż np. kołowrotka spinningowego.

I jeszcze jedna sprawa, mianowicie waga kołowrotka - do wędziska powyżej 390 cm, pasują kołowrotki o wadze 340-360 g - lżejsze młynki źle wyważają tak długie kije, a co za tym idzie źle się tym łowi - odległościówka jest metodą "aktywną" (cały czas trzyma się wędkę w ręku) - a przy złym wyważeniu kija, ból w nadgarstku doskwiera niemiłosiernie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Mateusz95 - to zależy ile jesteś w stanie wydać na taki kołowrotek :rolleyes:

Z Daiwy polecił bym model "Harrier Match 3053" (waży 335 g - do wędek 390 cm), albo (droższy) "Procaster X 2050/2550" (do dłuższych patyków) - ceny do przełknięcia.

Są i inne modele idealne do odległościówki czy bolonki, ale to już raczej nie na polską kieszeń.

PS

Ja używam najczęściej ponadczasowego "klasyka" tj. Shimano "Super Aero 3000 GTM" - ale taki sprzęt, obecnie można się kupić tylko okazyjnie (np.na Allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego ten Procaster to możesz sobie darować, kupiliśmy z kolegą po dwa i trzy były już w naprawie gwarancyjnej:mad:, coś z przekładniami.Dlatego teraz używam ich do rekreacyjnego federka:p, a zakupiłem 2 shimano Exage 3000 i są rewelacyjne:p.Ale to tylko moje doświadczenie.Najlepiej porównaj sobie gdzieś w sklepie.Zresztą Daiwa i Shimano w tych cenach to nie jakaś rewelka, ale jeśli już to wolę Shimano.

Pzd:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ale na obecną chwile niemoge wiecej teraz przeznaczyc,i musze sie na cos zdecydowac,bo na obecną chwile mam pożyczony kołowrotek Shimano EXAGE.Wiem ze te propozycje które przedstawiliscie są b.dobre,ale niestety mój budżet,jest jaki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego ten Procaster to możesz sobie darować, kupiliśmy z kolegą po dwa i trzy były już w naprawie gwarancyjnej:mad:, coś z przekładniami.Dlatego teraz używam ich do rekreacyjnego federka:p, a zakupiłem 2 shimano Exage 3000 i są rewelacyjne:p.Ale to tylko moje doświadczenie.Najlepiej porównaj sobie gdzieś w sklepie.Zresztą Daiwa i Shimano w tych cenach to nie jakaś rewelka, ale jeśli już to wolę Shimano.

Pzd:beer:

No i bądź tu człowieku mądry - chińszczyzna, to jednak chińszczyzna i tyle :rolleyes:

Co do Shimano, to o ile model Exage 3000 jest w miarę udany, to jest (moim zdaniem) zbyt lekki do odległościówki (waży tylko 320 g).

PS

Do odległościówki nie kupował bym na pewno modeli tańszych niż za 150 zł - bo co tam (w środku kołowrotka) może być za takie pieniądze ? - chyba tylko tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.