Skocz do zawartości

Batson IST993F RX7 – 2,55 m – c.w. 7-14g


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem Batsona na pstrągowe wyprawy.

Batson to pstrągowa klasyka:

Blank: IST993F RX7 – 2,55 m – c.w. 7-14g o akcji medium-fast do fast + starannie dobrane komponenty, które dopełniają całosci. Zapowiada sie piekny sezon pstrągowy na małych i średnich rzekach południowej i wschodniej Polski ...

Szczegóły w wątku o budowie wędek:

http://www.fishing.org.pl/f34/rodbuilding-budowa-wedek-944/index6.html#post33034

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij w takim wykonaniu jak moje wychodzi koło 700 PLN. Ja dostałem rabat za pomoc w zakupie i ściągnięciu innego sprzętu z za oceanu –taki mały barter. Tak ze wyszło trochę taniej. Ale 700 to i tak o kilka a na nawet kilkanaście % taniej jak u innych rzemieślników.

Ale gdybyś chciał wersje bardziej ekonomiczną, na piance, albo korku jakości oferowanej przez innych rodbuilderów, bez ozdóbek przy omotkach, na słabszych przelotkach –generalnie bez udziwnień - to myślę że można by było jeszcze parę PLN z tej ceny zejść.

Musiał byś się bezpośrednio z Zdziskiem zgadać.

Ale zobaczysz na najbliższym (wiosennym?) zlocie – kij jest warty każdej złotówki na niego wydanej.

PS. Koledzy z innego zaprzyjaźnionego forum piszą, ze na okonia łowionego na blaszki, na mazury itp okolice podobno tez rewelacyjnie sie nadaje. Oby tylko pogoda sie poprawiła i obym dorwał z 2-3 dni wolnego w robocie a przygotuje szerszy test kija. Chyba że Ci go podrzucę w weekend na tydzień testów, abyś nabrał 100% przekonania że to to, czego Ci jeszcze w kolekcji brakuje?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po raz drugi stałem się posiadaczem kija na blanku Batsona RX7 IST993F. Pierwszy raz miałem z nim styczność około 4 lata temu. Zaskoczenie pozytywne, obecny blank jest moim zdaniem mocniejszy, szybszy i mniej "rozdygotany". Został wręcz stworzony do przynęty jaką najszczęśniejszej będę łowił czyli Meppsa Aglia nr 2 - uważam ten rozmiar Meppsa za bardzo uniwersalny, dobry na wszystkie gatunki ryb drapieżnych od okonia po dużego szczupaka ;) Miałem już okazję wyholować dwa przyłowione szczupaczki ok. 45cm, hol był szybki i bezproblemowy. Poza łowieniem okoni i innych temu podobnych stworzeń, wędką będzie się również nadawała do lżejszego łowienia sandałków np. 2,5 - 3 calowymi kopytami na główkach od 5 do 7g.

Kij uzbrojony według mojego pomysłu, ascetycznie bez bajerów - pianka EVA, uchwyt Fuji DPS w kolorze czarnym, przelotki Fuji Hardloy + SIC na szczycie, czarne omotki. Zmontowany został w pracowni Z. Czekały, wykonanie nienaganne, miłe dla oka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ponad miesięcznym okresie użytkowaniu kija na blanku IST993F mogę napisać że się podoba i to bardzo:) Jest mocno uniwersalny, od obrotówki 2ki do 3-calowego kopyta na 15g główce pracuje wyśmienicie. Mocniejszego Batsona HS1021F na razie odstawiłem do jesieni na rzecz lżejszego IST :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Opisywany wyżej Batson doczekał się nowej szczytówki i nowego zbrojenia, Hardloye zastąpiły Fuji KR, kijek zyskał na wadze i na wyważeniu , teraz z Zauberem 2000 całościowo wygląda na bardzo dobrze dopasowany zestaw. Kijek przezbrojony kilka dni temu, już łowi, wyjechał na nim bezproblemowo całkiem sympatyczny szczupaczek, który połakomił się na najmniejszego Canibala i 5g główkę. Ten blank to mój ulubiony Batson, ogarnia prawie wszystko co potrzebuje od okonia od 5g, klenia, do szczupaka/sandacza na lekko, u nas uważany jako pstrągowy, to i pstrąga obleci, tyle ze ja pstrągi oglądam w lidlu, rzadko je łowię ;) 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się dzisiaj znaleźć kawałek odmarzniętej wody, przy "średnim" okoniowanu Batsonem IST trafił się przyłów, na najmniejszego canibala skusił się miarowy szczupaczek, cieszy bo po prawie miesięcznej przerwie od wędkowania na koniec sezonu jest rybka, licha ale zawsze. Kijek jak już pisałem wielokrotnie jest mega, świetny uniwersalny blank, jak by się uparł to tylko tym kijem cały sezon by połowił, nic tylko polecać.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.