Skocz do zawartości

Haki bezzadziorowe.


Zbyszek_z2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosuję często haki bezzadziorowe przy połowie karpi. Różnicy jako takiej nie zauważyłem ze spinaniem rybek a na pewno łatwiej taką rybkę odhaczyć bez zbędnego uszkadzania pyszczka. Nigdy nie kupowałem haków seryjnie bez zadziora, mały pilniczek i sobie go piłuje. Tym sposobem przy okazji można sobie sprawdzić z jakiego materiału wykonany jest hak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli tak jak mówiłem, na polski rynek nic takiego nie ma, a Mefisto ściąga je z Japonii ;) Nie zauważasz pustych brań? Przyznam, że już wcześniej mnie interesowały te haki. Jakoś nie lubię wypinać ryb z kotwicy potrójnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste brania i pstrągi to chyba normalka sądąc po własnych doświadczeniach i rozmowach z innynim wędkarzami. Ja do połowu pstrągów używam haków ownera - niebieskich i żółtych, w których likwiduję zadzior. Bardzo dużo brań kończy się spadem zaraz po zacięciu lub właśnie brakiem kontaktu z rybą po zacięciu. Raczej nie wynika to ze źle dobranego sptzętu, bo kropki spadają zarówno z mojego kongera jak i kijów na blanku St. Croixa współpracujących z żyłką i pkecionką oraz różnymi modelami kotwiczek. Trochę (nawet bardzo) to wkurza jak fajny kropek spada ale chyba taki jest los wędkarzy nękających pstrągi. Swoje musi zostać w wodzie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haki Ownera bardzo ciekawe choć wydają się raczej (ich budowa) do połowu szczupaków ale, ... pstrągowotrociowe powinny mieć troszeczkę dłuższe i bardziej proste żądło. Niemniej zakupię próbną partię do uzbrojenia woblerów i przetestuję jak jest ze skutecznością holu bo haczyk fajny prosty i może się rewelacyjnie spisywać na woblerach. Na dzień dzisiejszy używam bezzadziorowych haków do jigów firm Skalaka lub Wizard.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

osobiście ostatnio też zacząłem stosować haczyki bez zadziorów nie zauważyłem gorszych a nawet mam lepsze wyniki łowiłem tak kilka razy ostatnio bo niedługo to stosuje jakieś 2 miesiące i rybki bardzo dobrze trzymają się kotwic.Moje zdanie jest takie haczyk bez zadzioru lepiej i głębiej wcina się w pysk jeśli nie popełniamy błędów przy holu czyli rybę trzymamy na naprężonym zestawie to nie powinna się wypiąć.Polecam wszystkim którzy jeszcze nie próbowali pozytywnie się zaskoczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.