Skocz do zawartości

Co o tym sądzicie ; )


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak:

Wędzisko wymieniłbym na kij 2/3 składowy, teleskopy są jakie są i prędzej czy później będziesz myślał o nowym sprzęcie.

Kołowrotek, polecam Abu ale Cardinal 407 i, tego nie miałem nigdy w ręce.

Żyłeczka na pewno nie posiada deklarowanej wytrzymałości. Moim zdaniem ta wytrzymałość jest co najmniej 2x mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Wędzisko wymieniłbym na kij 2/3 składowy, teleskopy są jakie są i prędzej czy później będziesz myślał o nowym sprzęcie.

Kołowrotek, polecam Abu ale Cardinal 407 i, tego nie miałem nigdy w ręce.

Żyłeczka na pewno nie posiada deklarowanej wytrzymałości. Moim zdaniem ta wytrzymałość jest co najmniej 2x mniejsza.

Mateusz jak sadzisz jaka wytrzymałość realna ma żyłka fox warrior xt 12lb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bo nie miałem nigdy "w łapach" żyłeczek foxa. Nie jest to byle jaka firma, więc powinna być zbliżona do sugerowanej przez producenta. Jaxon w żyłkach karpiowych zawyża dużo swoją wytrzymałość, ojciec kiedyś się nabrał i zakupił 0,27 XT-PRO Jaxona. Na pudełku było napisane że posiada ona wytrzymałość 14kg:eek: Co po prostu nie jest możliwe. Wystarczy popatrzeć na żyłkę Daiwa Infinity Duo która przy grubości 0,33 posiada 8,6kg. A jak się ma grubość 0,33 do 0,25 to każdy wie. Więc wątpię szczerze w cudowne właściwości tej żyłeczki, żeby z grubości 0,25 wyciągnąć aż 12kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie taki młynek.xd Głownie będe używał go do połowu karpi ; ) Młynek nie będzie służył do łowu potworów tak max.do 10 kg Nada się ? Dzieki za odp i pozdro ; )

http://allegro.pl/carp-x4-power-500-gratisy-i2304785795.html

I jeszcze wędeczka :

http://allegro.pl/cantara-3-3m-3lbs-jaxon-zestaw-samozacinajacy-i2265375219.html

http://allegro.pl/wedka-jaxon-accord-carp-330cm-3-00lbs-okazja-i2299812013.html

http://allegro.pl/konger-carbomaxx-team-carp-330-3lbs-3-mocna-gratis-i2266908433.html

C&R

Edytowane przez GrzechMarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołowrotka, to nie miałem z nim doczynienia, więc nie mogę nic powiedzieć.

Co do wędek, to wykluczyłbym od razu jaxon accord kija - kumpel je ma i trochę na nie ponarzekał, nie polecam.

Cantare ma mój kolega, tylko 3,60m i jak za tą cenę, kijek niczego sobie. Ja z cantary mam feederka i też mi się podoba.

Co do kongera to nie wiem, nie miałem z nim styczności.

Z tych 3 kiji - najbardziej jestem za cantarą. A jaki masz maxymalny budżet na wszystko? Może uda się złożyć jakiś lepszy zestaw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę może lepiej kupić jakąś używkę w dobrym stanie?

Nie jednokrotnie lepiej się to opłaci.

Z kijem to zrobisz jak zechcesz, kongera nie widziałem, więc nie wiem. Cantara jest dość ciekawa.

Z kołowrotków, to ten kupiłem w zeszłym sezonie i jak na razie nie miałem z nim większego problemu:) Mogę go polecić.

NOWOŚĆ2011 Kołowrotek Jaxon TOP CARP FRXL600+ haki (2312965966) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bo nie miałem nigdy "w łapach" żyłeczek foxa. Nie jest to byle jaka firma, więc powinna być zbliżona do sugerowanej przez producenta. Jaxon w żyłkach karpiowych zawyża dużo swoją wytrzymałość, ojciec kiedyś się nabrał i zakupił 0,27 XT-PRO Jaxona. Na pudełku było napisane że posiada ona wytrzymałość 14kg:eek: Co po prostu nie jest możliwe. Wystarczy popatrzeć na żyłkę Daiwa Infinity Duo która przy grubości 0,33 posiada 8,6kg. A jak się ma grubość 0,33 do 0,25 to każdy wie. Więc wątpię szczerze w cudowne właściwości tej żyłeczki, żeby z grubości 0,25 wyciągnąć aż 12kg

Biorąc do rękę żyłkę Jaxona trzeba jeszcze spojrzeć na odwrót opakowania. Tam dowiemy się skąd kosmiczna wytrzymałość:

"...ograniczamy się do podania dwóch parametrów: średnicy i naszej wizji maksymalnej wielkości ryb do łowienia których może być wykorzystana dana średnica żyłki. Oczywiście sukces wędkarza zależy również od wielu innych czynników takich jak specyfuika łowiska, umiejętny hol, akcja i klasa wędziska, jakość przelotek, oraz co szczególnie ważne, regulacja hamulca w kołowrotku. Zakładamy, że przy spełnieniu tych warunków wędkarz ma wszelkie dane do zwycięstwa w pojedynku z wielką rybą. Co więcej jesteśmy przekonani, że przekroczenie podanych limitów jest możliwe i dla wytrawnych wędkarzy będzie miarą sukcesu."

:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym kołowrotku mi się bardzo podoba:) macie jakieś doświadczenia? Mnie kusi 5 lat gwarancji za taka cene miodzio:) Okuma Challenge FD/RD

W takiej cenie nie kupisz nic dobrego, ale jeśli miał bym wybierać z kołowrotków do 50 zł to wybrałbym właśnie OKUME, posiadam Okume Access kupioną za 50 zł już chyba 6-8 lat kiedy byłem małym łebkiem co nie umiał dobrze kija trzymać, ale już 3 sezony nią łowiłem regularnie (spinning, grunt) , i do tego czasu działa lepiej niż nie jeden Robinson czy Jaxon za 60 zł prosto z pułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam niewielki tak do 200złmax. na wędkę i kołowrotek... Miałem dziś w sklepie kongera i strasznie mi się spodobał ,były cantary tylko że w teleskopie i nie patrzylem.xd

Mam takie dwa kongerki użyte kilka razy dosłownie, oddam za 150 zł o ile jesteś zainteresowany?

Odbiór na zlocie np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry @lisses , ale u mnie w sklepie jest nowy kongerek za 105zł ; )

Jaki polecacie młynek do 150zł ; )

Będzie służył głownie do połowu karpi.

Mam dylemat jakie znalazłem co mi wpadły w oko to :

JAXON KOŁOWROTEK TOP CARP FRXL KJ-TCA500 (2259446870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mistrall Carp X4 Power 500 - 5+1 ball + GRATISY (2264158432) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.