Skocz do zawartości

Glinianka Dobrzechów


irek74bdrygas

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega irek74bdrygas zadał to pytanie na wedkuje.pl więc go odesłałem do Podkarpackiego Serwisu Wędkarskiego, gdyż nie uzyskał tam odpowiedzi oprócz jednej, ogólnikowej. Myślę, że są tu panowie ze Strzyżowa lub okolic i udzielą koledze Irkowi wyczerpujących informacji. Z mojej strony powiem tylko tyle, że jak przejeżdzałem dwa razy w tygodniu przez Strzyżów, to zawsze wstępowałem nad ten zbiornik i obserwowałem wygrzewające się w słońcu tołpygi, amury, karpie, płocie. Znajomy powiedział mi, że bardzo trudne łowisko, dużo zaczepów i niewiele stanowisk do wędkowania. To tyle informacji z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliniankę w Dobrzechowie znam od czasów gdy wody w niej było przez pół tego co jest teraz i głównie chodziło się na nią pływać w letnie dni.Masz rację zbiornik nie należy do łatwych z powodu bardzo dużej ilości zaczepów,a szczególnie od strony tzw.pompy i nie ma co ukrywać,że jest to idealne schronienie dla ryb-dużych ryb ale nie tylko ta strona kryje podwodne konary czy inne zawady na których można stracić sporo przynęt.Ogólnie "sadzawka" ta jest głęboka (nawet teraz gdy obniżyli stan o jakieś 1,5m ) i nie każdemu to odpowiada,stanowisk raczej nie brakuje ale w lecie może być problem z wyborem ponieważ co lepsze są pozajmowane przez "miejscowych" wędkarzy.Na zbiorniku nie można używać środków pływających ale widziałem,że do wywózki czasem używają takowych,wiem też,że na kilkudniowych zasiadkach i sporym nęceniu idzie złowić karpia 10+ ale dokładnych wag jakie były łowione powiedzmy w 2009 roku nie znam-nie interesuje mnie to ;).Wiem,że ryby jakie tam były/są to: karp,amur,płoć,karaś-sporadycznie,kiedyś były leszczyki czy są nie wiem,lin-wpuścili chyba 2 lata temu,jeśli nie wynieśli to jest,wzdręga,okoń,szczupaka-sporo i idzie trafić ładną sztukę,był węgorz ale dawno nie słyszałem by ktoś złowił,podobnie z jesiotrem no i oczywiście sumy,może nie jakieś wielkie bestie ale wiem że po 15 kg były wyciągane.Co do tych wygrzewających się tołpyg to kolega ma rację ale w tym roku kilka tych wiekszych sztuk odłowili więc na pewno będzie ich mniej,a czy chcą je całkowicie wywalić tego nie wiem.

Wiem,że "miejscowi działacze" planują w najbliższym czasie postawić dodatkowo dwie rampy i autem nie dojedziemy tak jak we wcześniejszych latach tylko trzeba zastawić na tzw.głównym parkingu przy wjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dobrzechowie bywałem często i pamiętam te stada metrowych klocków, które stały pod powierzchnią. Piękny widok. Były dni, że łowiłem tylko na jednego federka, bo na dwa nie było sensu. Dosłownie kilka sek po zarzuceniu zestawu następowało branie. Brały płocie, karpiki, liny, wzdręgi, leszczyki. Wymiary rybek różne. Przeważnie drobnica, ale co jakiś czas kij był mocno wygięty. Jest (był) gruby szczupak, ale ja łowiłem takie do 65cm. Fakt, kilka urwałem większych, ale w takich krzaczorach to norma. Na paprochy łowiłem okonie i nawet karpika złowiłem na 48cm. Od kilku lat tam nie zaglądam, więc nie wiem co tam teraz się dzieje.

A co do głębokości to słyszałem różne wersje, nawet taką, że jest tam nawet 16m. Ale często powtarza się wersja 6-8m. Sam jestem ciekawy jak jest na prawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten parking to wcale duży nie jest i jak przyjedzie paru wędkarzy to może byc kłopot z zaparkowaniem.

Nie wiem kiedy tam byłeś ale trochę się pozmieniało na wjeździe,nawet z tego względu,że ciągnęli rurę do stawów po drugiej stronie drogi.Ten rów na początku co był został praktycznie cały zasypany i wyrównany jak i nawieźli tam trochę kamienia,trochę aut wejdzie jeśli każdy postawi swoje z głową ;).

Co do dokładnych głębokości niestety nie jestem w stanie ich podać ale 8 m na pewno jest w kilku miejscach,pogadam z ludźmi którzy tam łowią to dam znać,a chyba nawet kiedyś dno było sondowane za pomocą echo. Wiem,że są też wypłycenia jak i półka na której są/były tory kolejki.Nie wędkuję tam już pewnie od ponad 2 lat i zaglądam tam tylko czasami z ciekawości czy coś się dzieje.Jeśli chodzi o sumy to mogę coś podpowiedzieć bo wiem,gdzie przesiadują (w studni ;)) zresztą też widziałam jak gość "polował" na nie i gdzie leciały zestawy-efekty miał.

Co do szczupaków to racja najczęściej łowi się takie o jakich pisze kolega wyżej ale i te ponad 100cm można często zaobserwować jak się wygrzewają w krzakach.

Jak wiemy nie każdemu dana woda się spodoba i ja osobiście za glinianką nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiem że tam są Duże karpie i wiem jak tam głęboko bo często tam łowię ale chciałem usłyszeć na co wy łowicie tam duże karpie i na jakie zestawy , interesują mnie większe karpie niż 5 kg a nie mniejsze malizny , właśnie na co biorą te 10 kilowe i więcej i jak je podejść ? oto chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak wiem, że już była taki temat ale nie otrzymałem z niego wystarczająco informacji.

Glinianka jest w Dobrzechowie obok Strzyżowa. Jestem zainteresowany połowem Amurów i Karpi. Czy polecacie tam kulki proteinowe? Czy polecacie tam metodę włosową?

Czy polecacie tak Kuku? Jakie smaki kulek polecacie a) na karpia B) na amura

podajcie także inne niezbędne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mieszam 4 kilometry od glinianki i czesto tam wedkuje, przeważnie spining, owszem jezeli nastawiamy sie na wieksza rybe wiaze sie to z ryzykiem zaczepu co w konsekwencji zerwaniem przynety. osobiście zainwestowalem w tym roku w plecionke 0.17 (21kg) i jestem bardzo zadowolony bo jezeli jest zaczep na taką plecionke latwo jest rozgiąć kotwice. Co np do szczupaków, naprawde cieżko zlapac cos ładnego, głównie to 40-60 cm. wiem ze jest "gdzieś" szczupak (samica) i tu uwaga nie żart :) w granicach 40 kg z tym że ostatnio ją widziano rok temu, a nie slyszalem zeby ktoś ją wyciągną czy też żeby zdechła wiec jak cos to warto na nią zapolowac:) (oczywiscie sportowo) sumy są juz takie w granicach od 100 cm do nawet 170cm co wiedzialem jak złapano i to są granice tak od 8-20 kg. łowisko trudne ale naprawde warto przyjechac. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

witam.zauważyłem że nie ma nic na temat glinianki w dobrzechowie.mieszkam dość blisko niej i jestem ciekawy jakie będą jej dalsze losy.jeżeli ktoś coś wie to proszę podzielić się informacjami.myślę że nie tylko ja chętnie coś na ten temat poczytam.pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.