Skocz do zawartości

Glinianka Dobrzechów


irek74bdrygas

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Glinianki szanse na wędkowanie każdą metodą zerowe przynajmniej przez dwa tygodnie , lód

zbyt cienki 3-4 cm aby na niego wejść a zanim stopnieje i woda nabierze troszkę temperatury chwila minie oj długa chwila :eek: czyli tak jak wcześniej nadmieniłem dwa tygodnie o ile pogoda z prognoz się sprawdzi na najbliższy tydzień coraz cieplej do 15 stopni .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tyle tam łowiących wędkarzy a nikt się nie chwali rezultatami?

Oblężenie niedzielami jest, nawet się kontrole trafiają. Szkoda tylko że czepiają się jakichś braków wpisów płotki na żywca, a na tygodniu nie łapią kłusoli, których nawet można by nazwać "handlarzami":mad:

Karpie, klenie, płotki się trafiają bez większych problemów, ale gdzie tam może ukrywać się szczupaczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu wysokiej wody czasem sie wybiorę z feederem połowić delikatnie , trafiają się płotki leszczyki takie do 30 cm, jazie ( klenia na tym zbiorniku jest znikoma ilość i to bardzo małego bo nigdy nie był zarybiany, pewnie narybek z jaziami). Z opadu często biorą małe bolenie, na kukurydze, białe i czerwonego. Co do tych karpi to może tych dużych pływa kilka szt , zatrzęsienie jest kroczka który został wpuszczony na jesień , biorą głównie takie od 25-33 cm czasem trafi się jakiś bidaczek na 35, to właśnie kontrola powinna zająć sie sprawdzaniem tych kroczków, bo co nie którzy to pchają je do siatek a pewnie 98 % nie ma wymiaru , a może nie znają wymiaru który został podniesiony z 30 na 35 cm (za niewiedzę się płaci). Ogólnie zbiornik nie należy do łatwych głebokosci od 1-10 cm z pagórkami, blatami i dość dużymi spadami, ryba głównie trzyma się krzaków których nie brakuje w wodzie czesto zatopionych .

- - - Updated - - -

Według mnie, jest kilka miejsc na tym stawie:) ale jedna z lepszych miejscówek to płd-wsch brzeg:),ale tam trzeba uważać dużo zaczepów. Ogólnie na tym stawie jeszcze nie miałem spotkania z szczupakiem 70+, najczęściej to takie 45-60cm.

Bo to są niedobitki które, rok temu zostały zarybione , brały na wszystko , jak polowałem za jaziami musiałem je omijać , ścinały mi małe wobki przy powierzchni , w okularach polaryzacyjnych dość często je widać jak stoją pod taflą przy zatopionych krzakach. Co do okoni to szkoda sie z nimi bawić bo żeby złowić takiego 18 cm to trzeba trochę tam czasu spędzić i narwać przynęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tam co czwartek, przejazdem, i muszę powiedzieć, że ryb dużych jest tam sporo. Tylko jedynym problemem jest ich lokalizacja - wszystkie się uparły i stoją centralnie w zwalonych drzewach po prawej stronie od parkingu. Widziałem tam nawet szczupaka około 1 metra w zwalisku gałęzi ale nie daję nikomu szansy na podjęcie jakiejkolwiek walki z ni w tych krzaczyskach. Karpie stoją pod powierzchnią takie od 3kg do 7-8kg ale poza zasięgiem jakichkolwiek technik połowu. W tym miejscu to nawet John Wilson by nic nie wskórał, no może Matt Hayes by podołał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Łowi ktoś na gliniance, są jakieś wyniki?? Szukam dobrego miejsca, by usiąśc i połowić na grunt płoci, lesczy, karasi i tego typu ryb. Mam kawałek do zbiornika i nie wiem czy ryzykować. Jak z braniami aktualnie nad wodą??

Płoć jest ale mniej liczebna niż wzdręga, leszcz sporadycznie a karasia nigdy tam nie złowiłem (choć wiem ze sa, kolega ostatnio złowił kilowego). Szczerze to łowisko nie jest łatwe, duża głebokość w większości miejsc. W zasadzie jest tam może 3-4 dobre miejsca gdzie można sie rozłożyć. Zbiornik żywi łaknących rybiego miesa rybaków bo wędkarzami ich nie nazwe z okolic strzyżowa. Zarybiany karpiem w dużych ilościach(ostatnio w styczniu w ilości 200szt. 40-50cm ponoć ich już wiele nie zostało). Jeśli chcesz łowić płoć i wzdręge to raczej na końcu zbiornika przy zatopionych drzewach ale nie nastawiaj sie na siate ryb bo to napewno nie możliwe na tym zbiorniku. Jak złowisz kilkanaście 20sto centymetrowych płoci to uznaj to za prawdziwy sukces.

Edytowane przez HeadAche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Witam,

prawdopodobnie, informacje są nie potwierdzone, prawdopodobnie powstały duże ilości studni głębinowych w niedalekiej miejscowości od Dobrzechowa. I stąd stan wody spadł. W lutym stan wody był niższy o 2.30 m w porównaniu ze stanem z jesieni.

Ja jednak uważam, że ten piękny zbiornik w niedługim czasie umrze, a przynajmniej ryby w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A tych jest coraz więcej.  Karpiki w tym roku biorą jak oszalałe. Bezmozgi biorą je na patelkę bo na nic większego ich nie stać aby złowić.  Nikt nie pomyśli ze w końcu nie będzie co łowić.  Wedkuje juz na gliniane z 10 lat i nie wziąłem żadnej rybki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta glinianka ma potencjał ale niestety jest mocno eksploatowana przez miejscowych mięsiarzy. Są na tyle bezczelni że nawet potrafią się pienić o miejsce które rzekomo im zająłeś, wiadomo co mówi RAPR. Drugim problemem tego łowiska są karpiarze którzy z racji  wielkości zbiornika przerzucają z jednego brzegu na drugi blokując w ten sposób pięć innych miejsc. Wcześniej często tam bywałem ale teraz bardzo sporadycznie, może 3 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Miałem tam jechać na nockę, szok parking ok są 2 drogi wzdłuż obu brzegów na jednej szlaban zamknięty na drugiej ktoś wykopał dziurę przez całą szerokość na około 30 może 40 cm żeby mu woda z ziemiaków spływała, z parkingu 2 miejscówki dostępne jedna malutka druga zalana wodą i bajoro, ogólnie bardzo kiepski dostęp do łowiska, nie mówię już o tych wszystkich drzewach i krzakach stromych zejściach itp może z 10 miejsc do łowienia tam max jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.