Jump to content

Brzany na Wisłoku


nug

Recommended Posts

Ostatnio zainteresowałem się tą rybką, chciałbym się od was dowiedzieć jak ten gatunek ryby łapiecie na tej rzece (dokładniej odcinek od Zarzecza do Zwięczycy ). A więc od początku gdzie jej szukać, na jaki sprzęt łapać, co na haczyk założyć ?

Link to comment
Share on other sites

Brzany staram się łowić tylko na spinning, więc tu moje doświadczenia się nie przydadzą. Jeżeli miałbym próbować z gruntu to patrząc na okolice jakie Cię interesują wybrałbym napływ przed mostem w Babicy od strony lasu. Brzany są tam na 100%. Jest gdzie się wygodnie rozbić i powędkować. Poza tym śmiało możesz liczyć na klenie. W Zarzeczu przed jak i za mostem w rynnie śmiało możesz próbować chodź poniżej mostu nurt wie jak szalony i ciężko będzie utrzymać zestaw w jednym miejscu a i zaczepów tam nie brakuje. Z przynęt to tylko takie co dobrze trzymają się haczyka np: białe i czerwone robaki, kukurydza, żółty ser. Aspius wędkuje w okolicach Budziwoja on będzie wiedział dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Na forum jest kilka osób łowiących brzany na spining np: Beret, Dred czy Siwy. Może oni się wypowiedzą. Na WCWI znajdziesz wiele artykułów o brzanach napisanych przez Siwego. Są w zakładce "Wędkarskie kroniki". Polecam. Ja coś napiszę po spędzeniu tego sezonu na Sanie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy