Skocz do zawartości

Ograniczenia w wędkowaniu.


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Ja robię to tak, płace nizinne Rzeszów, i górskie Krosno i mam wody a wody do wędkowania, jeśli natomiast jadę na obca wodę gdzieś daleko płace dniówkę, w stronę Przemyśla jeśli bym jeździł często to dopłacił bym członkowskie Krosno i miał bym z głowy, woda Przemyśla zaczyna się wodą nizinna od mostu w Dynowie powyżej to woda Krosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda Przemyśla zaczyna się wodą nizinna od mostu w Dynowie powyżej to woda Krosna

Kolego wody okręgu przemyskiego zaczynają się od ujścia potoku Baryczka do Sanu jest to około 4,5 km powyżej mostu drogowego w Dynowie. San od ujścia potoku Baryczka do ujścia Łubienki jest to około 1,5 km odcinek wody nizinnej a San od ujścia Łubienki do ujścia rzeki Stupnica w miejscowości Bachów jest wodą górską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A San powyżej ujścia Baryczki jest górski czy nizinny. Dziwne to żeby rzeka raz była górska, potem nizinna i znowu górska i znowu nizinna.

Miko powiedz mi, ujście rzeki Stupnica jest powyżej czy poniżej mostu w Dynowie? Rozumiem, że poniżej ujścia Stupnicy woda jest już nizinna do końca swego biegu. Orientujesz gdzie da się w miarę bezpiecznie brodzić w spodniobutach i jest jeszcze trochę brzan do złowienia na spina? Słonne i Dubiecko jest powyżej mostu w Dynowie czy poniżej? Jest to woda górska czy nizinna bo, że do Przemyśla należy to wiem. Chciałbym pojeździć na San gdzie głębokość wody pozwala bezpiecznie brodzić w spodbiobutach w większości miejsc, nie liczę rynien czy dołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siksa San powyżej ujścia Baryczki jest to woda nizinna i ciągnie się aż do mostu drogowego w miejscowości Dobra. Powyżej mostu w Dobrej mamy wodę górską aż do miejscowości Trepcza (dokładnie nie wiem gdzie jest tam granica wód) i potem znowu jest woda nizinna. Nie wiem dlaczego tak jest ale tak jest. Most drogowy w Dynowie jest na około 5 km poniżej ujścia potoku Baryczka przed samą miejscowością Dynów jadąc od strony od strony Sanok,Brzozów. Tak więc wszystkie miejscowości o które pytasz są poniżej mostu drogowego w Dynowie to oznacz że obowiązuje opłata na wody górskie. Masz tu linka do mapki tam jest dokładnie opisane. http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/442/wiadomosci/9934/pliki/mapka_nr_2a.pdf

Ja osobiście łowię federkami tak więc nie brodziłem po Sanie (w tym roku mam zamiar ostro wziąć się za spina) ale zauważyłem że najwięcej gości brodzi w okolicach Słonnego ,Sielnicy i Pawłokomy to nie znaczy że nie ma lepszych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że do czegoś się mogę przydać na tym forum ;). Rzeka San, pomijam odcinek powyżej j. Solina i tak od Elektrowni Zwierzyń do ujścia rz. Hoczewka Łowisko Specjalne, od ujścia rz. Hoczewka do ujścia rz. Osława woda górska dozwolone sztuczne przynęty, od ujścia rz. Osława do początku m. Międzybródź (poniżej Sanoka) woda nizinna, od początku miejscowości Międzybródź do mostu drogowego w m. Dobra woda górska dozwolone przynęty sztuczne i roślinne, od mostu w m. Dobra do ujścia p. Łubienka poniżej m. Nozdrzec woda nizinna ? tu kończy się okręg KROSNO. (strona wód nizinnych http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/cms/1312/wykaz_wod_nizinnych_okregu_krosno i górskich http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/14546/60/zmiany_do_informatora_krainy_wod_lososiowatych_i_lipieni_na_lata Okręgu Krosno). Poniżej p. Łubienka z informacji uzyskanych w ZO Przemyśl następuje: od wyżej wymienionego potoku do mostu drogowego w m. Dynów woda nizinna, od mostu drogowego w m. Dynów do ujścia rz. Stupnica woda górska dozwolone przynęty sztuczne i roślinne (od 1.lipca do 15. września dopuszcza się wszystkie przynęty), poniżej rz. Stupnica woda nizinna, aż do granic z okręgiem Rzeszów, niestety brak na stronie okręgu odnośników do właściwych przepisów. Mam nadzieję, że rozjaśniłem choć troszeczkę temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siksa zadaj sobie pytanie czy będziesz w ok. Rzeszowskim wędkował na górskich jeśli nie, to się nie opłaca, już pisałem, robiłem to rok temu i w tym roku zrobię tak samo w tym, opłacę nizinę ok. Rzeszów i górskie ok. Krosno, zbiorników nie płace w ok. Rzeszowskim(nieporozumienie :() to wychodzi mniej wiecej tak 60+70+fundusz koła = u mnie jak dobrze policzyłem 147 zł + ok Krosno 150 zł, a jesli chciał bym wędkować , Przemyśl to wykupić znaczek członka Krosna lub Przemyśla (jesli jest taka możliwość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wielkie dzięki ale skąd pochodzą te informacje?

Uważnie czytając to wynika, że odc od ujścia potoku Baryczka do ujścia potoku Łubieńka jest wodą wspólną. W wykazie wód nizinnych PZW Krosno ...Od mostu w Dobrej do ujścia potoku Łubienka przed Dynowem (granica okręgu krośnieńskiego i przemyskiego)...

Z kolei na załączonym przez Ciebie wykazie napisane jest ...Odcinek Sanu dł. Ok. 1.500 m na terenie b. województwa krosnieñskiego tj. od ujscia potoku Baryczka do Sanu do ujścia Łubienki,a będący w obwodzie San nr 6 użytkowanym przez Okręg PZW w Przemyslu pozostaje wodą nizinną... Teraz pytanie czyja to woda, górska czy nizinna?

Pan Czekała napisał ...Poniżej p. Łubienka z informacji uzyskanych w ZO Przemyśl następuje: od wyżej wymienionego potoku do mostu drogowego w m. Dynów woda nizinna, od mostu drogowego w m. Dynów do ujścia rz. Stupnica woda górska dozwolone przynęty sztuczne i roślinne (od 1.lipca do 15. września dopuszcza się wszystkie przynęty), poniżej rz. Stupnica woda nizinna...

Z załączonego obrazka terenu działania PZW w Przemyślu wynika, że ... Odcinek Sanu od ujścia Łubienki do Sanu do mostu drogowego w Dynowie (na dł. ok. 3 km) stanowi wodę górską i tam dopuszcza się stosowanie wszystkich przynęt ..

Za wiele tu niewiadomych, myślałem że jest jakiś jeden konkretny wykaz wód górskich i nizinnych ale się nie mogę doszukać, a informacje wskazane wyżej są niespójne.

Wydaje mi się że wody górskie w Okręgu Przemyśl to tylko odc Sanu od ujścia potoku Łubieńka do ujścia Stupnicy i wszystkie dopływy Sanu, ale sam już nie wiem???

Ale jakie obowiązują zasady, obostrzenia, zakazy???

Co z reszta rzek, potoków?

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie pozwolę moje zapytanie dokoptować do tego tematu a zatem nalerzę do PZW Rzeszów i opłacam składki ,tymczasowo przebywam w woj.śląskim (sosnowiec) i chciałbym powędkować na takich zbiorniczkach jak pogoria 3 i4 odwiedziłem kilka sklepów wędkarskich w celu wykupienia opłaty dziennej bądz innej ale niedowiedziałem się nic a moje szukanie w necie niedało większych rezultatów .doczytałem ze powinienem uiścić składkę u siebie w kole :eek:oczywiście na wody śląskie jak to faktycznie jest?

A może ktoś ma numer kąta na które mugłbym wpłacic kasę i po bólu . Z góry dziękuję

no tak ale co z rejestrem połowów:rolleyes::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem ze powinienem uiścić składkę u siebie w kole oczywiście na wody śląskie jak to faktycznie jest?

Faktycznie,ktoś poleciał w balona:D.Najlepiej zdzwoń i popytaj u źródła .Link poniżej.

http://www.dabrowa-gornicza.pzw.org.pl/dane_podmiotu

Możesz rzucić okiem i na to ;)http://www.dabrowa-gornicza.pzw.org.pl/forum/164/917/krociutki_opis_i_porady_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W końcu wykaz wód Okręgu Przemyśl, jedna rzecz mnie zastanawia tj. zapis sztuczna mucha przy dopływach sanu? Czy nie można tam spiningować?

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/55863/pliki/przemysl.pdf

W końcu ktoś pomyślał i ułatwił wędkarzom przyjezdnym sprawę zezwoleń i licencji 1,3 i 7 - dniowych

http://www.pzw.org.pl/43/wiadomosci/54903/61/komunikat_biura_zo_pzw__w__przemyslu_w_sprawie_skladek__oplat_i_

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/43/wiadomosci/54903/pliki/do_zezwolenia.pdf

Dodam, że nie zauważyłem żadnej dopłaty na rzecz koła:confused::eek:

czyżby nie potrzebowali na spinacze???:D

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zakazy, nakazy, ograniczenia. Już szukam aparatu fotograficznego do zdjęć pod wodą który zamienię na miejsce wędzisk. A jak będę miał czas to poszukam specjalne gacie na allegro do nurkowania pod wodą - bo jak niechcący puszczę bąka to może zaszkodzić rybkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.