Skocz do zawartości

Zanęty własnej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trzy sprawy. Mniej wiecej na jakim "obszarze" rozrzucasz ta zanete? Bylo nie bylo troche tego bedzie :)

Zalozmy ze miejscowka zanecona. Przychodzi czas na lowienie czyli moze 3-4 nocki z rzedu jak sie poszczesci. Jak wtedy necimy podczas lowienia? No i ostanie (chyba) pytanie. Siedzisz cala noc czy tylko kilka godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pozwala na to uciąg wody (mały) to sypałem centralnie bez bawienia się w rozsypywanie.Jeżeli ryby wejdą w zanętę to po kilku godzinach kukurydza będzie poroznoszona w promieniu dobrych kilku metrów od miejsca w którym wysypałeś.Jeżeli woda na to powalała ,po prostu wchodziłem do wody z wiadrem i sypałem pod nogi.Czasami robiłem tak,że do części ugotowanej kukurydzy (z gorącą wodą) dosypywałem 2-3 kg kaszy manny i dobrze mieszałem .Po wystygnięciu powstawała dość twarda "breja" ,która dłużej nęci ryby niż sama kukurydza.Dobry sposób kiedy nie mamy możliwości codziennego nęcenia albo gdy uciąg wody jest mocniejszy.Dodatkowo można dociążyć np. żwirkiem lub celem większego sklejenia dodać płatków owsianych.Tak przygotowaną mieszankę najlepiej zapodawać w miejsca gdzie nurt jest lekki albo umiarkowany.Zanęta jest mocno sklejona ale dzięki uciągowi wody jej składniki są wypłukiwane przez długi czas.To o czym piszę jest to nęcenie "ekonomiczne" ,koszty niewielkie ale ilości spore ,rzędu kilkudziesięciu kilogramów.

Podczas łowienia oczywiście dobrze jest donęcić czy to gotowaną kukurydzą czy też z puszki.Na hak w 90% zakładałem rosówki...Po prostu według mnie są najlepsze i na nie jest zdecydowanie więcej brań.

O ile czas pozwala staram się być nad wodą jak najdłużej czyli do świtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydzę kupisz na większości z pod rzeszowskich lokalnych bazarów.Ja kupuję prosto od rolnika , ale biorę jednorazowo ok.100kg więc i cena jest do zaakceptowania. Jeżeli potrzebujesz 10- 20 kg to najlepiej podjedź na ul.Lubelską 44 , firma POLAN albo popytaj koło hali targowej o ile się nie mylę tam też sprzedają nasiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.