Jump to content

Rzeczka Osa (dopływ Łęgu).


adamo

Recommended Posts

Bardzo ciekawa i interesująca rzeczka płynie w okolicach Kotowej Woli.W miejscach przed ujsciem Łęgu tworzy rozlewiska, choc i w Kotowej Woli przez ktora przeplywa.Ja łowiłem na niej gdy woda na Łęgu byłą wysoka to przy ujściowych odcinkach jest bardzo ciekawym łowiskiem.Łowiłem tam płocie, leszcze, karasie,klenie i jazie.Byla tzw cofka.Sa podobno tam duze szczupaki.Ale nie łowiłem w górze tej rzeki, i tu moje pytanie czy ktoś łowił ryby w Osie w Kotowej Woli czy okolicach? w tych rozlewiskach ktore tworzy powinny byc ryby.Jesli ktos tam łowił to prosilbym o opis, jakie ryby tam sa i czy sa jakies ciekawe miejsca.Przez Kotowa Wole jadac nie raz ta rzeczka robila spore wrazenie.

Link to comment
Share on other sites

Osa to nie rzeczka a raczej ściek, w tych rozlewiskach w Kotowej Woli to krowy sie kąpią, było też jedno rozlewisko w okolicy Kepia Zaleszańskiego ale tam nic poza małym karasiem nie złowiłem. Nie wiem dokładnie jak wygląda osa powyżęj K.W. ale chyba jej zawiele tam nie ma. Nawet raz próbowałem interweniować na Policji gdy byłem przy ujściu Osy do Łęgu, płynęła prawie czysta gnojówka nikt się nie zjawił. Wydaje mi się ze do zanieczyszczenia Osy w dużej mierze przyczynia się także oczyszczalnia ścieków w Kepiu Zal.

Dodam tylko, że było to ok 3-4 lata temu. Nie wiem jak jest w tej chwili ale na cuda bym nie liczył:D Taki kraj

Link to comment
Share on other sites

Szkoda ze taki los spotkal ta rzeke.Kilka lat temu jeszcze ryby wyciagalem w okolicach ujscia do Łęgu i przy ujsciu.Szczegolnie jak wysoka byla woda na Łęgu to mozna bylo tam polapac a woda byla czysta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy