Skocz do zawartości

pobieraczek.pl/problem


BOGDAN39

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczeło się od tego ,ze szukałem na swoja stronę gadżetu wyświetlającego ciśnienie barometryczne.

Juz teraz nie pamiętam czy na wędkuje czy może tu? ale raczej wędkuje jakiś gostek dał odnośnik ze tam można

pobrać takie cudo.

szybko tam wlazłem nie wiele czytając szybka rejestracja i co zong nie ma pliku .

Wiec wyszedłem i zapomniałem.

Jakie było moje zdziwienie gdy wysłano mi na maila wezwanie do zapłaty.

Za co cholera= przecież pisało 10 dni za darmo i tu właśnie się zaczeło całe moje poszukiwanie materiałów o nich itd.

Dziś piszą maile z wezwaniem do zapłaty.

Czy mieliście przyjemność z tymi złodziejami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko Pobieraczkowi, i kilku innym tego typu serwisom toczy się obecnie postępowanie prokuratorskie o oszustwo. Maile są bezkosztową próbą wywarcia presji celem uzyskania nienależnego świadczenia. Nie ma na razie przypadków pozwania przez Pobieraczka "dłużników" do sądu. To raczej Pobieraczek jest przedmiotem pozwów. I ,jężeli ,zostanie stwierdzone, że prowadzili działalność z naruszeniem prawa, będą mogli swoimi roszczeniami podetrzeć sobie... Tym niemniej Panie i Panowie- wchodząc na wszelkie portale ( w tym i rzekomo darmowe ) wymagające podawania swoich danych oraz logowania, ZAWSZE i BEZWZGLĘDNIE zaczynajmy od zapoznania się z Regulaminem. Jeżeli są w nim odnośniki do płatności lub nie jesteśmy w stanie zrozumieć jego treści - odpuśćmy sobie tą stronę !!!

Regulamin jest święty.

Ostatnio znalazłem taką DARMOWĄ stronę. Faktycznie pobieranie danych było za darmo!!. Ale w regulaminie była zgoda na wysyłanie do mnie SMSów z informacjami o nowościach. Minimum dwóch w miesiącu. Po 24 zł za szt.:D

Wyrażając zgodę na taki regulamin pakujemy się w problemy. Mało prawdopodobne jest , żeby operator takiej strony podał nas do sądu (koszty i ryzyko przegranej) ale może nas umieścić w Krajowym Rejestrze Dłużników. A to na parę ładnych lat może skomplikować nam życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieraczek to stara historia, naciągacze żerujący na naiwności ludzkiej.

Na necie jest multum stron dotyczących tych oszustów.

Lepiej zawsze przeczytać dokładnie umowę (nieważnie czy o kredyt czy zwykłą rejestracyjną) bo można się nieprzyjemnie zdziwić.

Ja parę lat temu się naciąłem :mad: od tego czasu czytam wszystko powoli i dokładnie, nie zwracam uwagi na ironiczne uśmieszki, kiwanie głową z politowaniem.

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz post do @Bogdan39 i wszystkich.Nigdy nie płaćcie tym *******... Też miałem coś takiego z tym całym pobieraczkiem^^Też chciałem coś ściągnąć i tak samo po kilku dniach (czy ilu tam) przyszło mi na maila wiadomość do zapłaty.Trochę się przestraszyłem:eek: ale... poczytałem troszke w internecie na ten temat i doszedłem do wniosku, że tym oszustom płacić nie będę.No i na tym skończyła się moja przygoda z pobieraczkiem.

Ps. Z tego co dobrze słyszałem to pobieraczek dostał jakąś karę do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czytałem dużo o nich odpisywałem ale znowu piszą wiec zmieniłem taktykę napisałem tak.

No to wreszcie ben-de musiał powiedzieć o tym ojcu.

a może nazbieram butelek sprzedam i wam zapłacę.

albo sprzedam telefon,a może pan chce mój telefon za te 94 zł mam nokie 6300 nowa.

ciekaw jestem co odpiszą złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odstąpienie od umowy

Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xx xx 2010r. z komputera o adresie IP ………………. (jesli nie zna Pan/i swojego IP na pewno był w mailach od "pobieraczka")

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

Z poważaniem"

Wyślij taką treść na adres: [email protected], oczywiście wpisując dane podane w rejestracji

Miałem ten sam problem, wysłałem im to i już nie nękają mailami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu pisemka wysyła się pocztą listem poleconym za potwierdzeniem odbioru (koniecznie z podpisem odręcznym)

Wysyłanie na maila nie ma sensu, takie pisemko nie ma żadnej mocy prawnej jeżeli nie posiadamy podpisu elektronicznego (tak zwany elektroniczny odcisk palca)

Przechodziłem podobne perypetie z na siłę wciśniętym pakietem jednego z operatorów.

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.