Jump to content

Recommended Posts

Posted

Na portalu nie ma żadnego kąciku dotyczącego jakiejkolwiek metody połowu ryb. Wszystko ogranicza się do działu Ogólne i Sprzęt. Gdybyśmy stworzyli kącik muchowy to wypadałoby stworzyć je dla każdej metody. Zmieniłoby to całkowicie wygląd forum, należałoby na nowo posegregować wszystkie wątki do powstałych działów. Pamiętam przez pewien okres istniały działy dotyczące poszczególnych metod ale szybko zostały zlikwidowane, ponieważ nie rozwijały się. Na ten moment na forum jest ledwie kilku muszkarzy, którzy nie napisali żadnego posta związanego z muchą. Tworzyć wątki dotyczące jakiejkolwiek metody czy sprzętu może każdy jeżeli ma tylko na to ochotę. Jeżeli tematy związane z muchą będą się rozwijać to można coś pomyśleć o nowym dziale czy działach. Moim zdaniem na razie wszystko jest przejrzyste. Na pewno Twoje doświadczenie w muszkarstwie jest bogate i przede wszystkim chcesz się nim dzielić ale musi być grupa osób chcących się czegoś dowiedzieć czy podzielić się swoją wiedzą. Uważam, że na ten moment forum jest przejrzyste i nie potrzebuje nowych działów.

Jest to moje prywatne zdanie, nie konsultowane z Adminem czy pozostałymi Redaktorami.

Posted

Na razie nie przewiduję tworzenia nowych działów, przy tej ilości użytkowników i postów nie miało by to większego sensu. W przyszłości jak forum się rozwinie to czemu nie, wrócimy do tego tematu :)

Posted

Obawiam się, że w tej chwili na forum może być za mało muszkarzy aby ten dział miał odpowiedni popyt. Chyba, że... pociągnąłbyś ten dział z Oktawianem(bo z tego co się orientuje to jest to w tej chwili jedyny muszkarz oprócz Ciebie) i liczyłbyś na to, ze pod wpływem kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu/... artykułów liczba muszkarzy gwałtownie by się powiększyła.

Jeżeli jednak Twój pomysł nie przejdzie to zawsze możesz pisać w dziale: Ogólne. Chociaż zdaje sobie sprawę że jak wszystko się wymiesza to będzie dość nieczytelne.

Kolejnym problemem jest to, że nie ma obecnie działów dotyczących innych metod. Gdyby admin stworzył odpowiednie działy to pewnie wiele z nich by umarło, bo nie byłoby zainteresowanych.

Ogólnie jestem raczej za.

Posted

Był już taki dział podzielony na poddziały (metody połowu), niestety nie przyjął się i musiałem go usunąć.

Posted

Bastuś - muszkarzy chyba więcej ... sam w 2009 zacząłem bo zakupach u Pana Zdzisława :) a teraz jeszcze mam plan wybrać się na Podwisłocze opłacić składki na Krosno :))

Posted

Na tym forum jest paru kolegów a przynajmniej mi sie wydaje że tą dziedziną wędkarstwa sie interesują, w tym Ja :-[ może jak się to rozwinie to kiedyś taki kącik czy dział powstanie, a może i nawet jakieś skromne spotkania nad wodą z muchówką :)

Posted

Widzę że muszkarzy jest kilku naszym gronie i to mnie cieszy :). Ja jednak osobiście jestem spinningistą , ale od kilku sezonów łowię też na muchę co sprawia mi wielką frajdę i możliwość złowienia przepięknej ryby jaką jest Lipień. Co do spotkania z muchówkami nad wodą , nie widzę problemu. Możemy na przykład spotkać się w gronie muszkarzy i spinningistów na górnym Sanie, idealnym miejscem były by Łączki. Jest to łowisko gdzie muszkarz czy spinningista może połowić naprawdę ładne potokowce. :D

Posted

Widzę, że zaniżyłem liczbę muszkarzy, ale w końcu Podkarpacie ma wielki muchowy potencjał. Wędkarze z wielu odległych miejsc zjeżdżają na nasze górskie rzeki. Trzon kadry narodowej to członkowie WKS Krosno. Dwa lata temu Marek Walczyk z Jasła zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata(nawet w Nowinach był artykuł). W tym roku na Sanie odbędą się muchowe mistrzostwa świata. Co jak co , ale wędkarstwo muchowe powinno się u nas na forum rozwijać.

Posted

Prawda jest taka, że pod zawartością merytoryczną nie przeskoczymy niektórych for ogólnopolskich czy ściśle tematycznych. Zawsze tam będzie więcej osób mających coś ciekawego do powiedzenia i to tam należy szukać informacji stricte technicznych. Naszą zaletą jest sam fakt istnienia takiego miejsca, gdzie można wymienić info na temat podkarpackich rybek czy łowisk. W sumie to jesteśmy jedyni w Polsce. Są wątki na forach ogólnopolskich ale już dawno pod względem zawartości są daleko za nami. Wiadomo, nie należy rezygnować z tematów technicznych ale nie w tym tkwi nasza siła. Wystarczy spojrzeć na galerię Taaka Ryba, tylu ryb złowionych na Podkarpaciu nie ma nigdzie indziej i to ryb w dużej mierze przyzwoitych czy medalowych. Wszyscy się jarają myślą o Wiśle czy Odrze ale należy pokazać, że i u nas się da. Cały czas podnosimy zawartość merytoryczną ale cudów nie należy się spodziewać. Od ponad 2 miesięcy stale rośnie liczba odwiedzin serwisu, przez ten okres zwiększyła się o ok 200. Na wiosnę zawisną po różnych sklepach wędkarskie informacje na nasz temat. Myślę, że przełoży się to na wzrost zainteresowania serwisem a tym samym przyśpieszy jego rozwój.

  • 8 months later...
Posted

Utworzyłem nowy dział artykułów na stronie głównej - "Budowa przynęt". Jak na razie mamy 2 art. z tego cyklu: "Sposób na koguta" i "Szybka cykada". Panowie "lurebuilderzy" pochwalcie się swoją wiedzą, jeszcze nikt nie opisał budowy woblerka, blaszki czy jerka a wiem że są wśród nas specjaliści w budowie takich przynęt :)

Posted
Utworzyłem nowy dział artykułów na stronie głównej - "Budowa przynęt". Jak na razie mamy 2 art. z tego cyklu: "Sposób na koguta" i "Szybka cykada". Panowie "lurebuilderzy" pochwalcie się swoją wiedzą, jeszcze nikt nie opisał budowy woblerka, blaszki czy jerka a wiem że są wśród nas specjaliści w budowie takich przynęt :)

To może ja coś napiszę o budowie przynęty typu " dżdżownica" przez niektórych zwanej "glizda".

Dżdżownica posiada ciało wydłużone, robakowate, podzielone poprzecznie na segmenty – metamery, oddzielone od siebie przegrodami. Z wyjątkiem płata gębowego i odbytowego segmenty są podobne do siebie.Dżdżownica posiada wtórną jamę ciała – celomę, wysłaną nabłonkiem . Wnętrze jamy wypełnia płyn. Przynęta typu "dżdżownica" posiada układ krwionośny, który zwykle jest zamknięty, krew krąży w naczyniach krwionośnych. Przynętę tą wykonuje się poprzez dokonanie szybkiego cięcia wierzchniej warstwy gleby przy pomocy narzędzia typu łopata ogólnego zastosowania. Następnie sprawnym chwytem dokonuje się pojmania przynęty i umieszczenia jej w odizolowanym pojemniku celem uniemożliwienia ucieczki. Innym sposobem wykonania przynęty może być gwałtowne i niespodziewane podniesienie przedmiotu zalegającego odpowiednio długo na warstwie gleby. Oszołomiona nagłym przypływem tlenu i światła przynęta nie stawia wówczas zbyt zaciekłego oporu. W razie znalezienia się części przynęty w norce dokonujemy holu siłowego mając jednak na uwadze, iż wytrzymałość przynęty nie przekracza tej jaką ma żyłka 0,06. Wykonana w ten sposób przynęta ce****e się znaczną łownością. Mam nadzieję , że zamieszczony opis budowy i wykonania przynęty pomoże, zwłaszcza początkującym wędkarzom, znacznie poprawić osiągnięcia nad wodą.

Posted

Hehe dobre, pisząc budowa przynęt miałem na myśli przynęty sztuczne, nie dopisałem tego drobnego szczegółu bo przez to wpis menu się rozjeżdża :D Zmienię nazwę na Lurebuilding ;) A tak na marginesie napisze że dzisiaj ukaże się kolejny ciekawy art. dot. łowienia na koguty autorstwa kolegi @rapala. Zapraszam wieczorem :)

  • 2 months later...
Posted

Do działu wędkarstwo gruntowe i spławikowe dodałem końcówkę - podlodowe :) Z ogólnego przeniosłem wątek dot. tej metody.

  • 1 year later...
Posted

Wątek "Budowa przynęt sztucznych" zmienił nazwę na "Woblery użytkowników - prezentacje". W wątku tym prezentujemy własne wyroby. Posty dot. wykonania woblerów zostały wydzielone do nowych wątków.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy