Skocz do zawartości

To mnie wkur...za


Józef

Rekomendowane odpowiedzi

No masz racje kolego!! Z tymi KARPIARZAMI to prze....a sprawa!! Przyjeżdzają tacy na tydzień, najlepsze miejscówki zajmują a na koniec zostawiają tony śmieci!!!

Mnie też to ******a strasznie!!:-))

Myśle że powinno sie zrobić oddzielne łowiska dla KARPIARZY, żeby mogli łowić w spokoju i w całym tym syfie co zostawiają po sobie i broń boże nie dopuszczać ich do wód PZW, bo wszędzie zrobią wysypisko śmieci!!!

Pozdrawiam

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy połowu karpi,dużych karpi mają takie samo prawo wędkować na wodach PZW jak każdy z nas.To ich pasja,nic nam do tego,więc i o ograniczeniach dla nich należy zapomnieć.Zważ tylko jedno kolego manitu.To o czym piszesz to są pseudo -karpiarze którzy nie dorośli do tego miana.Rasowy karpiarz syfu nie zostawi po sobie,o nie.Chociaż te pełne worki ze śmieciami, rozwłóczone potem przez zwierzynę to grzeszek nie tylko karpiarzy.To grzeszek wielu z nas.

Edytowane przez Józef
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje kolego!! Z tymi KARPIARZAMI to prze....a sprawa!! Przyjeżdzają tacy na tydzień, najlepsze miejscówki zajmują a na koniec zostawiają tony śmieci!!!

Mnie też to ******a strasznie!!:-))

Myśle że powinno sie zrobić oddzielne łowiska dla KARPIARZY, żeby mogli łowić w spokoju i w całym tym syfie co zostawiają po sobie i broń boże nie dopuszczać ich do wód PZW, bo wszędzie zrobią wysypisko śmieci!!!

Pozdrawiam

Ciekawe gdzie takie zjawiska widziales po karpiarzach? Może to byli pseudo karpiarze....... Sam jestem karpiarzem i nie zostawiam po sobie syfu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcie z cyklu "Syf nad rzekami pstrągowymi".

Wielopolka w Okoninie(mogę się mylić nie zwróciłem uwagi na miejscowość) na przeciwko piekarni. W wodzie leży 9 worków po mące żytniej plus kilkanaście bochenków chleba.

Jeśli masz zdjęcia w dużej rozdzielczości i widać na workach nazwę firmy lub cokolwiek co można z nią powiązać, to wystarczy wysłać to tutaj .: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie :. i czekać na reakcję. Jak nie będzie odzewu, to nękać do bólu, albo do wyższej instancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pospólstwo w Polsce ludzką tylko postawą od nierozumnych się różni zwierząt…" - jak pisał śp. Stanisław Staszic już na przełomie XVIII i XIX wieku - nie zgadzam się z tym twierdzeniem do końca, ponieważ nie zaobserwowałem nigdy takich destrukcyjno-bezmyślnych zachowań wśród jakichkolwiek zwierząt... - pospólstwo, to właśnie ci "ludzie", którzy nie potrafią zachować się nad wodą, śmiecą itp.

Tak na marginesie, to klasę człowieka najłatwiej rozpoznać po zachowaniu się w lesie i nad wodą - mieszkam 20 metrów od lasu, więc doskonale wiem, co potrafią również np. grzybiarze...

Więcej nie będę pisał, ponieważ znowu wyjdzie na to, że jestem wulgarny :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi tu byli.Bagno takie jest wokół naszego ,nowodębskiego zalewu.Słów mi brak.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Noi nastała cywilizacja w Radymnie a ścisłej na cyplu  Harcerskim  sa kible jest czysto ale zakaz wjazdu autami nad wode  ,noi dobrze  

 

Jako ze  ten temat mi się podoba ,wiec będę tu pisał co mnie w*****  ,i ciesze się ze to forum udźwignęło taki temat  świadczy to o dorosłości i odwadze kolegów ,bo nie wszędzie udźwignięto powagę sytuacji.   

 

Po pierwsze to wkurwia mnie fakt ze w Radymnie powstało łowisko specjalne na bazie ryb PZW ,dlaczego Przemyśl wypuścił tak piękne jeziorko ze swoich rak ? 20 hektarów pięknej wody  ,a przecież obiecali ze przejma je?????

Oto jest pytanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Józefie, nad naszym zalewem wszyscy są winni temu syfowi jaki jest. To prawda, że wędkarze strasznie zaśmiecają to łowisko i konieczne wydaje się wprowadzenie kar, bo w dobrą ludzką wolę i w jakikolwiek przejaw kultury oraz wychowania już dawno przestałem wierzyć. Pytanie tylko jak te kary egzekwować??? Bardzo mnie boli też zachowanie gówniarstwa, które naniesie piwska, chipsów i innych podobnych produktów nad wodę, siadają na piasku przy samej wodzie, a po wieczorku czy opalanku wszystko wala się po brzegu. Nie ma mądrego żeby zebrać to do kupy i wyrzucić do śmietnika, których wokół zbiornika jest multum. Wstyd pełną gębą, młodzi ludzie nie szanują środowiska wiec jak mają zachowywać się za kilka lat? Niestety ale jesteśmy narodem śmieciarzy, bałaganiarzy i po prostu syf i życie w gównie to nasza domena. Tylko w nas samych możemy szukać winnych, musimy zwracać uwagę ,,kolegom"  czy znajomym znad wody, zawstydzić ich wyzwać czasem od buraków, a nawet posprzątać po nich samych na ich oczach aby im było po prostu wstyd. Mnie udało się w ten sposób zawstydzić paru znajomych tak bardziej z widzenia niż z ,,kumplostwa" i przy mnie nie mają już odwagi zostawić śmiecia kiedy podchodzą zapytać się czy coś bierze. Niestety są też niereformowalni ale i na nich przyjdzie pora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragraf III pkt. 6 Regulaminu amatorskiego połowu ryb:

"6. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5 m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu. "

Ale nawet przepisy nie pomogą jak kultury brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.