Skocz do zawartości

Zalew w Bliznym


ZDZISŁAW CZEKAŁA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziu, nikt tam nie łowi :(, to może coś na PW, słowo humoru, że nic nikomu nie powiem :D a i rypek nie zabiorę. Wyskoczył bym gdzieś blisko na rypki, ale rzeszówka nie mam zamiaru opłacać, a tam mogę łowić na opłaty krosna. ZALEW BLIZNE (w Bliznem czy w Bliznym ??? ::))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam łowie na zalewie w Bliznem od kiedy powstał:). Pływają w nim Karpie (raczej nie ma rekordowych sztuk), liny, jazie,wzdręgi,okonie,karasie,szczupaki,płocie i to by było na tyle na chwile obecną:) Zalew w Bliznem:)

no ,a spod lodu łowią ludzie,nie ma ich za wielu.

Edytowane przez henrik22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Na którym stawie złowiłeś te jelce? Łowiłem tam kilkakrotnie ale jelca to tam chyba nie ma, a tak w ogóle to rybka występująca raczej w rzekach. Może masz na myśli jazia, bądź wzdręgę, bo tego to tam jest mnóstwo.

Tak na marginesie to tam dawno nie byłem, ale chyba już większą powierzchnie stawu przykrywa kołderka z trawy. Lubię tam połowić na spławik ale wiosną kiedy roślinność nie jest taka bujna jak w okresie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym stawie złowiłeś te jelce? Łowiłem tam kilkakrotnie ale jelca to tam chyba nie ma, a tak w ogóle to rybka występująca raczej w rzekach. Może masz na myśli jazia, bądź wzdręgę, bo tego to tam jest mnóstwo.

Tak na marginesie to tam dawno nie byłem, ale chyba już większą powierzchnie stawu przykrywa kołderka z trawy. Lubię tam połowić na spławik ale wiosną kiedy roślinność nie jest taka bujna jak w okresie letnim.

Na tym większym 8 ha, i na pewno to były jelce na 100 % . co do trawska to w czerwcu była koszona na większości zbiornika, i są bardzo fajne miejsca, można nawet na nockę się wybrać, i nawet z samochodu można łowić :)

Ap ropo dzisiaj byłem 2 godzinki i jeden okoń na 20 cm

Edytowane przez mkosz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Czy jak członek PZW Krosno jadąc na wodę do Bliznego musze posiadać licencję aby tam łowić czy wystarczy, że mam opłacone składki? Doszły mnie słuchy, że muszę posiadać zezwolenie za które się nic nie płaci, które wyda mi moje koło aby tam łowić legalnie. Prawda to czy ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Blizne jest dla mnie taka odskocznią od spiningu, w szczególności jak stan wód w rzekach nie za bardzo pozwala na skuteczne łowienie. Jeśli chodzi o liny to w zalewie występują, ale jest ich coraz to mniej, bo parcie niedzielnych wędkarzy na rybie białko jest niemiłosierne. Jeszcze kilka lat temu nie było problemem wiosna połowić linów, karpi, złotych karasi czy grubego jazia. Na dziś dzień w zbiorniku dobrze to można połowić wzdręgę i niewymiarowego jazia a czasami trafić lina czy karpika. Widziałem złowione karpie w granicach 7-8kg.

Ale czemu się dziwić jak przy Niedzieli można naliczyć tam kilkadziesiąt samochodów, tłumy turystów i gości którzy już nawet wzdręgi worują. Czarna rozpacz z ta naszą polską mentalnością.

Zbiornik z roku na rok niemiłosiernie zarasta i prześlicznie kwitnie w lecie:D.

Juz chyba pisał ktoś w tym wątku że "... i nawet z samochodu można łowić..."

Prosze o wasze opinie o zbiorniku, bo moje zdanie znacie.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym zbiorniku raz, jak dobrze pamiętam 3-4 lata temu! Siedziałem za karpiem 4 dni i tak jak pisze @lisses przy weekendzie ludzi tyle co na odpuście, przypuszczam że 3/4 wędkarzy nie posiadało karty wędkarskiej:eek: Ogólnie ruch jak na marynkowskiej:D rodzinne pikniki, jazdy motorami obok namiotów itp:eek: W okresie wakacyjnym odradzam zasiadki, może lepiej to wygląda w tygodniu!:rolleyes: Co do rybek to połowiłem karpiki (ok 60cm) na kuku, kulek nie chciały:D a i widziałem gościa który złowił szczupłego ok 70cm, ale wiadomo gdze powędrował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są to dwa stawy, jeden ponad 8 ha drugi 2 ha, na ten większy (z zaporą) nalezy do PZW o. Rzeszów, trzeba mieć opłaconą kartę i rejestr wraz z hologramem PZW o. Rzeszów wydawany bezpłatnie przy opłacaniu karty. Tylko o to trzeba poprosić!. Dużo osób myśli że zalew należny do okręgu krośnieńskiego.

Kontrole są częste. Ale mało skuteczne, parę razy widziałem przy rozpoczęciu kontroli jak niektórzy uciekali! To już jest chamstwo!

Na mniejszy staw wystarczy karta wędkarska (bez opłaty) i opłata wniesiona w gminie Jasienica Rosielna 15,00 zł +23% za 1 miesiąc wędkowania.

Regulamin : http://www.jasienicarosielna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1:regulamin-korzystania-ze-zbiornika-retencyjnego-blizne-staw-gorny&catid=1:dokumenty

Na obu zbiornikach ryby są już przetrzebione i żeby coś konkretnego złapać trzeba mieć ogromne szczęści. Ogólnie trafiają się małe płotki, wzdręgi czasem malutki okoń.

W ostatni weekend majowy miałem wrażenie że więcej jest wędkujących niż ryb w zbiornikach tak na dużym jak i na małym zbiorniku. Dużo osób przyjeżdża z zewnątrz z całkiem obcymi rejestracjami rozbijając namioty na cudzych posiadłościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.