Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

On 5/1/2018 at 6:10 AM, Andrzejm said:
3 hours ago, Marcin said:

Dziś rekreacyjne pływanko i test nowego pontonu na Lipiu 2.Ten kanał od Kruszgeo wpadający do zbiornika to nie powinien tam się znajdować zdaje mi sie...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Ta rura jest żebyśmy dalej nie jeździli, jak pytałem strażnika z Kruszgeo to mówił że sami jesteśmy sobie winni (wędkarze). Ktoś tam się schlał i jakieś cyrki odprawiał\li.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wigilijne karpiki, jeden po przejściach, trochę leszczy, ale według mnie mało bo na nie się nastawiałem. I teraz zauważyłem, że żadnego karasia sreb. z Lipia w tym roku nie miałem na kiju. Metoda i zwykły koszyk, tutti frutti i kukurydza czosnkowa sprawdzały się.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@robin nie musisz się sprzedawać facebookowi, wystarczy stawdzić na stronie okręgu:

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/24478/kalendarz_zawodow__2018_r

 

wszystkie zawody na wodach pzw muszą być zgłoszone do okręgu jeżeli ktoś chce rezerwować zbiornik, jeżeli tutaj nie ma wpisanych zawodów nie mogą Cię wyprosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi wyjazd, gdzie na Lipiu I łowię leszcze z jakąś chorobą skóry - z tym, że wtedy to były pojedyncze egzemplarze, a dzisiaj niemal wszystkie (jakieś 7 szt.) z wyjątkiem kilku najmniejszych - wątpię, aby był to efekt obtarć od podbieraka - raczej zaraziły się od tej pływającej katastrofy ekologicznej (karpi), którymi tak ciężko doświadcza nasze wody instytucja, którą z pewnością należy nazwać przestępczą, ale w żadnym wypadku zorganizowaną - mowa o P*W.

Dodam, że na wiosnę, gdy masowo brały małe karpiki z pleśniawką, nie stwierdziłem tego typu dolegliwości u żadnych innych gatunków poza karpiami.

PS

Na pociechę na koniec sesji - piękny, tłusty i zdrowy lin - ale bez zdjęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karpie budują stanowiska, tylko wędkarze - w Anglii masz np. mnóstwo nadrzecznych miejscówek zbudowanych przez gospodarzy wody (np. towarzystwa wędkarskie), a karpi tam (w tych rzekach) ani śladu.

Co do nęcenia, to walenie wiader paszy przede wszystkim kisi wodę i przyspiesza eutrofizację - bo nie wmówisz mi, że przez 100% "sezonu paszowego" ryby wybierają ten towar do zera - to nie staw hodowlany z mnichem, gdzie możesz spuścić wodę, wyłowić ryby, zawapnować dno, "przesezonować" (przemrozić glebę) przez zimę i zalać wodą od nowa - trzeba trochę pomyślunku, planując co się stanie z rybami (i zbiornikiem) za lat np. 10.

Co do przyrostów, to jakoś w polodowcowych (stosunkowo ubogich w pokarm - podobnie jak żwirownie) szwedzkich jeziorach leszcze osiągają imponujące rozmiary bez grama paszy - od selekcji są drapieżniki - no i co z tego, że takie ryby rosną wolniej ? - są zdrowsze i nie zdychają dziesiątkami jak karpie na wiosnę co roku.

I po czwarte, to sama obecność karpi mi nie przeszkadza, tylko "mądrość" zarybień, gdzie ryba, która jest de facto szkodnikiem (i gatunkiem nie-rodzimym) stanowi od 70 do 95% całego "materiału" zarybieniowego - nie mam zamiaru prowadzić jałowej dyskusji, tylko zwrócić uwagę (na konkretnym przykładzie) czym takie głupie "eksperymenty zarybieniowe" skutkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.