Jump to content

Lipie


lukxes

Recommended Posts

6 post w tym temacie dotyczy Lipia:http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=1721&postdays=0&postorder=asc&start=0

Osobiście nie przepadam za tymi zbiornikami. Lipie 1 jest wiecznie zatłoczone, czasami ciężko w ogolę znaleźć tam wolne miejsce. Dodatkowo południowo- wschodni kraniec łowiska jest zabudowany, już kilka metrów od wody są budynki mieszkalne. Lipie 2 jest z kolei jakieś takie nijakie, nie w moim stylu.

Wędkowałem tam kilka razy, ale bez większych sukcesów. Chociaż kiedyś w Boże Ciało na Lipiu 2 złowiłem 32cm okonia. Zassał 3cm twisterka z dna. Niestety tego samego dnia złamałem wędkę. Zahaczyłem moim Robinsonem o jakąś wstrętną trzcinę. Chciałem wykazać się swoim wędkarskim kunsztem przed spacerującymi za plecami dziewczynami. Zacząłem szarpać wędką, trzcina nie dawała za wygraną, no to ja mocniej i jeszcze mocniej... W pewnym momencie poczułem luz. Odwróciłem się... ufff co za ulga, dziewczyny już poszły i nie widziały mojej kompromitacji. W tym roku byłem tam przez chwilkę, w zgodnej opinii wędkarzy, którzy wtedy łowili są tam ładne okonie. Niestety nie dane mi było tego doświadczyć. Oprócz tego na Lipiu kilka lat temu złowiono szczupaka o długości sporo ponad metr. Gdzieś kiedyś widziałem to zdjęcie, ale w tej chwili nie mogę odnaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Czasy świetności lipia bezpowrotnie mineły wraz z rozkopaniem najlepszego stawu ,,zarośniętego'' z wysepką na środku który znajdował sie za głównym stawem(teraz jest tam powiekszony i rozkopany staw ale nic tam nie pływa).W sezonie mozesz sie pobawic z karpikami,płotkami,krąpiami,wzdręgami czaasem linek dziubnie nic szczególnego.Masa ludzi na weekendach w sezonie i do tego wiejscy miejscowi harlejowcy na swoich ryczących WSKACH nie przyczyniają sie do wypoczynku i do tego ciężarówki naokręte jeżdżące w te i z powrotem z piachem...Odnośnie spiningu to zabawić sie mozna ze szczupaczkami do 50cm,okonie sporadycznie sie trafiały.Najlepsze wyjscie to wybrać sie tam na grzyby na jesień:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

może mi ktoś podać wyczerpujące informacje o Lipiu. Chodzi mi konkretnie o:

- jakie gatunki ryb głównie tu występują?

- jak jest z karpiem (ilo kg. sztuki i jak dużo)?

- jak wygląda dno (dużo jakiś pniaków, bardzo zarośnięte, jaka max głębokość)?

- na co najlepiej biorą średnie karpie?

- gdzie najlepiej usiąść (jakby ktoś miał poproszę o zdjęcia, albo precyzyjne opisanie miejsca jak dojsc itd.)

- można rozbić namiot na noc?

- jest gdzie zaparkować?

To chyba tyle pytań :) jeżeli ktoś byłby w stanie to proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

1. Z dominujących ryb to przede wszystkim karp. Jest ładny karaś. Można liczyć na lina, płoć, krąpie, leszczyki i w sumie to tyle. Z drapieżników to przede wszystkim szczupak ale jest sum, węgorz czy okoń.

2. Karpia jest dużo ale głównie kroczka bądź około wymiarowego, chodź łowiono karpie 16kg.

3. Dno jest piaszczyste bądź muliste. Zaczepy są ledwo w kilku miejscach. W lecie zbiornik praktycznie w całości jest pokryty zielskiem. Maksymalna głębokość to ok 4m a średnia ok1,5metra.

4. Co to są średnie karpie? Po zarybieniu zbiornika kroczkiem jedyną przynętą na, którą nie biorą te prosiaczki jest proteina. Każda inna przynęta spowoduje natychmiastowe branie kroczka.

5. Zbiornik jest na tyle mały, że ryby są tam gdzie jest dobrze nęcone.

6. Można rozbić namiot w kilku miejscach.

7. Zaparkować można w każdym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam, mam pytanie co do suma, wiem że na bank zbiornik jest zarybiany, bo udało mi się złapać 2 potwory na 40 (cm niestety), po uzbieraniu funduszy udało mi się zdobyć w tym roku sprzęt odpowiedni na tę rybę , wiec przybywam do was rzeszowscy sumiarze z pytaniem na jaką przynętę próbować zabawy z sumem na lipiu gdzie i w jakiej odległości.

ps. co do innych ryb, karp jeszcze jest bo w tamtym sezonie bratu udało się przytrzymać karpia na ok 6 kg ale ów karp był na czyimś zestawie i tylko się zaplątał z naszym zestawem . Jeszce jedno ,tak samo udało mi się wyjąc lina 41 cm 1,5 kg wagi 10.05.09 od strony domów .

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli miał bym Ci coś doradzić to powiem tak,na suma wolałbym się zasadzić na Czarnej albo Wilczej Woli.W lecie zbiornik bardzo zarasta a z racji zakazu pływania nie ma możliwości dobrego wysondowania dna, moim zdaniem jedyne wyjście jest obserwacja wody i starać się namierzyć rejon gdzie "bije" w drobnicę i tam starać się umieścić zestaw.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję tak właśnie jest.W WYKAZIE WÓD PZW OKRĘG W RZESZOWIE UDOSTĘPNIONYCH

DO WĘDKOWANIA W 2010 R. jest taki zapis ale dotyczy się Lipia II czyli zbiornika ,który znajduje się obok kopalni piasku od strony Rzeszowa.Najlepiej zadzwoń do Naczelnego Dowództwa na Akacjową to Ci powiedzą (prawdopodobnie:D).Jeżeli chodzi o LipieII to nie wiem od jakiego czasu jest ono zarybiane ale tak myślę że na okazy na razie tam bym nie liczył.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Lipie II to nie wiem od jakiego czasu jest ono zarybiane ale tak myślę że na okazy na razie tam bym nie liczył.

Lipie II jest w wykazie chyba dopiero od dwóch sezonów, ale ten zbiornik był zarybiany znacznie wcześniej. Okonia o którym wspominałem złowiłem 4 lata temu więc możliwe, że pływają już tam pojedyncze okazy.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłem do pzw rzeszów i powiedziano mi że na lipiu 1 jest całkowity zakaz używania jakiegokolwiek sprzętu pływającego, a na lipiu 2 tylko zakaz używania środków z silnikami.

A tak przy okazji zapytam, na jakie kulki łowicie na Lipiu? Ostatnio jak byłem to łowiłem na śmierdziela (kraba) i nic nie siadło, może dlatego, że nęciłem tylko zwykłą czerwoną zanętą na karpia, a nie kulkami, no ale nie wiem. Co powiecie na scopexa?? Ponęcić pelletem, a poźniej kulka (18mm) pływająca na włos, co wy na to?

Edited by lama1994
Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłem do pzw rzeszów i powiedziano mi że na lipiu 1 jest całkowity zakaz używania jakiegokolwiek sprzętu pływającego, a na lipiu 2 tylko zakaz używania środków z silnikami.

Zakaz używania środków pływających z silnikami spalinowymi czy także elektrycznymi?

Jakiś czas już nie łowiłem na Lipiu ale może się tam w tym roku wybiorę.Zawsze na jeden zestaw zakładałem śmierdziucha (ryba,krab) a na drugi owocówkę (truskawka,truskawka + ryba) mocno zadipowane albo "bałwanka" kulka tonąca +pływak do tego mała siatka PVA z drobnym pelletem.Nęciłem około 70-80m od brzegu,kulami z rozpuszczonego pelletu+pokruszone kulki+konopie+niewielka ilość zanęty.Mam procę stacjonarną,która umożliwia mi podanie zanęty na taką odległość.

Spróbuj może na "metodę" i zastosuj raczej małe kulki (wiosna) 14-max 16mm.Zasiadaj raczej na brzegu północnym dla tego że słońce lepiej tam nagrzewa wodę i w miejscu raczej płytkim max 1,5m wody.Pokombinuj z przyponami na jeden zestaw sztywniak z fluocarbonu a na drugi miękka plecionka tonąca.

Scopex jest jednym z pierwszych zapachów karpiowych jaki u nas wszedł na rynek,tak że możesz śmiało próbować karpie go na pewno znają.

Ostatni na Lipiu trochę pogłębiali,spróbuj może namierzyć ten rów i położyć zestawy na płytkiej wodzie przed spadkiem,zresztą najlepszym sposobem do wybrania odpowiedniego miejsca jest obserwacja wody, tam gdzie spławy tam powinieneś nęcić,tylko teraz na wiosnę z zanętą bym nie przesadzał.Powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

Według mnie to obydwa zbiorniki mają za małą powierzchnię do używania jakichkolwiek pływadeł. Dostępnośc miejsc do połowu z brzegu jest tak duża, że nie ma potrzeby posługiwania się dodatkowym sprzętem pływającym. Problem może pojawic się jeśli karpiarze będą chcieli wywieźc swoje zestawy. Osobiście łowiąc na Lipiu nie chciałbym aby tabuny łodzi, łódeczek i innych pływdełek pomykały mi przed moim stanowiskiem, chociaż wiem, że sam fakt pojawienia się łodzi na łowisku nie powoduje spłoszenia się ryb będących w okolicy. Gorszym zjawiskiem jest hałasowanie na brzegu, a zwłaszcza trzaskanie drzwiami od samochodów zaparkowanych przy samej wodzie!!!

Link to comment
Share on other sites

Osobiście łowiąc na Lipiu nie chciałbym aby tabuny łodzi, łódeczek i innych pływdełek pomykały mi przed moim stanowiskiem, chociaż wiem, że sam fakt pojawienia się łodzi na łowisku nie powoduje spłoszenia się ryb będących w okolicy.

Myślę że aż tak źle nie będzie,z drugiej strony masz możliwość wysondowania dna i wybrania odpowiedniego miejsca czego nie masz przy zakazie używania sprzętu pływającego.Poza tym z tego co wiem część linii brzegowej jest wyłączona z wędkowania,jakieś 100m od wjazdu w stronę północną stoi tablica,gdzie stoi druga tego nie wiem ponieważ jeszcze nie obchodziłem zbiornika dookoła,zresztą aż tak bardzo to mnie nie ciągnie na ten zbiorniczek,jest wiele lepszych łowisk w okolicy.

Gorszym zjawiskiem jest hałasowanie na brzegu, a zwłaszcza trzaskanie drzwiami od samochodów zaparkowanych przy samej wodzie!!!

Z tym to się spotykam nad każdym łowiskiem,normalka ale kultury zachowania nie można kupić w sklepie tylko trzeba się jej nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj właśnie polując na karasia i oto efekt..... tyle ze jest trochę udziabany przy ogonie.... nie wiem dlaczego...... mierzył 36 cm..

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy