Skocz do zawartości

Miętusy, czy łowicie te ryby? są tu jacyś miętusowcy?


adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Daj spokój Adamo pogoda jest miętusowa.Ale chyba wariat wybrał by się w taką pogode.Ja łowiłem w kwietniu w tamtym roku i to z dobrymi efektami.Podztawa to pogoda,bo jak będzie już ciepło się robić to on przestanie brać.Zima ta cholerna zima poszła by już.W taką pogode to tylko z drugą połową pod pierzyną:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Teraz woda idealna na miętusa, wysoka, tylko ze brudna.. niech sie trochę tylko oczyści to mogą być jeszcze niezłe wyniki.Tylko że ostatnio jest na niego za ciepło, od razu po zimie 20 stopni no ale nocą jeszcze aż do maja miętusy śmiało mogą brać.W weekend pewnie wyskoczę na Tanew za miętusem albo nad San i może w końcu trochę ta woda się oczyści.Bo przez ostatnie 2 tygodnie to masakra na tych rzekach.Kakao płynie cały czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak na Wisłoce ale na Sanie miętus bierze jak szalony.

Na Sanie przy mętnej wysokiej wodzie miałem sporo brań miętusa, złapałem w sumie 8 sztuk w jednym wypadzie, największy miał 56 cm.Warunek jest jeden, woda musi być wysoka.Najlepsze są wtedy brania.Szkoda że na Tanwi nie można łapać ryb aktualnie bo tam czuje że też by ładnie brały.Wszystkie miętusy brały na filety z uklei, szczęgólnie na ogonki.A przy okazji trafił się też mały sandacz.Na Wisłoce jeśli woda wysoka to efekty mogą być podobne.Nawet może być mętna.Miętusy to uwielbiają.Najlepsze brania były od 20 do 23-ciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Powracam do tematu.Biorą już może miętusy? Ktoś próbował już je łowić?

Rok temu na początku października już były pierwsze brania na zimnych rzeczkach, w tym może być jeszcze chyba ciężko bo patrze na weekendowe prognozy pogody i ma być wręcz upalnie jak na październik i co gorsza w nocy też nie będzie jakoś specjalnie zimno.Ale może ktoś już próbował i brały? W ten weekend mimo tego ciepła trzeba będzie na zimnej rzeczce spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Nic nie złowiłem przez 3 zasiadki nawet na śledzia próbowałem nw może rzeczywiście nie występuje w mojej okolicy spróbuję na Jesień bo teraz straciłem wiarę.

Bądź kolego dobrej nadziei Miętus na Wisłoku występuje,ale brania zaczynają się około 1.00 w nocy.Byłem ostatnio w twojej okolicy i jednego wyciągnąłem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.