Jump to content

Konkurs na najciekawszy wpis na Blogu PSW


krs

Recommended Posts

Dwa słowa o załącznikach (zdjęciach) dołączanych do wpisów. Poprawnie wyglądający wpis powinien zawierać zdjęcia umieszczone w treści a nie na jego końcu. Opiszę krótko w jaki sposób dodać zdjęcie w konkretne miejsce we wpisie.

Aby dodać fotkę należy najechać kursorem na pole gdzie ma zostać umieszczone zdjęcie, klikamy na ikonce obrazka (na zdjęciu poniżej zaznaczyłem to czerwonym kolorem) następnie wybieramy plik z dysku naszego komputera i przesyłamy.

post-3-14545025449124_thumb.jpg

W miejscu kursora pojawi się miniaturka. Możemy ją teraz dostosować do własnych potrzeb. Klikamy dwukrotnie na miniaturce po czym otworzy się nam okienko dialogowe z opcjami. Możemy tutaj wyśrodkować zdjęcie (do potrzeb konkursu zalecam taki sposób prezentacji) a następnie wybieramy opcję Rozmiar - tutaj zalecam dwie możliwe opcje. Jedna to Średni oraz Duży. Wcześniej proponuję zmniejszyć w programie graficznym zdjęcia do maksymalnej szerokości 600 pixeli, jeżeli to uczynimy to wybieramy rozmiar Duży. Jeżeli wcześniej nie przetworzyliśmy zdjęcia do rozmiaru 600px to wybieramy opcję Średni, obydwie możliwości są poprawne.

post-3-14545025449532_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Drobna uwaga. Każda praca powinna być podpisana inicjałami czyli pierwszą lit. imienia i nazwiska (w tej kolejności), przed odbiorem nagrody konieczne będzie przesłanie swoich danych: imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Nagroda główna warta jest ok. 600zł dlatego tez chcielibyśmy w jakimś stopniu uniknąć prac "niewiadomego pochodzenia" ;)

Link to comment
Share on other sites

Heh... kolejny dowód po takiej rybie, że jest to Podkarpacki Serwis... Spinningowy :D :D :D

Pewnie, przecież nie ukrywamy, że fundatorowi narzuciliśmy jaki blank ma ufundować. Przy głosowaniu i tak wybierzemy kogoś ze spinningowej kliki. Karpiarzy to po cichu usuwamy z forum. Nawet jest pomysł aby przy rejestracji podawać ulubioną metodę połowu, jak będzie to grunt, ban z automatu. Boczny trok rulez:D

Link to comment
Share on other sites

Kolego manitu:

Szarpak jest hydraulicznym urządzeniem przeznaczonym do wymuszania szarpnięć kołami jezdnymi pojazdu, dzięki czemu umożliwia określenie metodą organoleptyczną luzów w elementach zawieszenia i układu kierowniczego unieruchomionych samochodów osobowych.Także kolego powodzenia w stacjach diagnostycznych,bo tam w kanale to tylko plamę olejowa wyłowisz.;)

Link to comment
Share on other sites

Jak ludziom, przepraszam, nam POLAKOM jest trudno dogodzić. Nigdy nie zdarzyło się tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Tak samo i tym razem: jest konkurs, jest fundator niebagatelnej nagrody i tak znajdzie się grono ludzi niezadowolonych. Dobrze wiemy, że wędkarstwo to szerokie spektrum metod i sposobów łowienia ryb i każdy obiera sobie drogę jaką pójdzie w tym hobby, taką w jakiej czuje się najsilniejszy. Akurat spinning to nie jest moja ulubiona metoda ale chciałbym mieć możliwość wygrania takiego kijka zrobionego przez człowieka, który wkłada w to swoje serce (zapewne tak jest w tym przypadku). Wpadłem na genialny pomysł aby zmienić nagrodę główną na terenowe auto najwyższej klasy które zaspokoi potrzeby każdego wędkarza: spinningistę, karpiarza, muszkarza, spławikowca, gruntowca i Bóg wie kogo jeszcze. Tylko czy znajdziemy tak bogatego fundatora nagrody?

Przecież punk 3 regulaminu konkursu mówi:

3. Tematem konkursu jest "Najciekawszy wpis wędkarski na blogu Podkarpackiego Serwisu Wędkarskiego" i obejmuje szeroko pojętą tematykę wędkarską.

Więc każdy użytkownik może się wykazać i napisać coś w temacie wędkarstwa i chociaż powalczyć o nagrodę główną. I jeszcze jedno, jest takie powiedzenie: Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Mam nadzieję, że nikt nie będzie strzelał fochów jak baba i wywalał tu swoich żali.

Link to comment
Share on other sites

... nikczemni synowie reakcji,

podnoszący rękę na Rządy Naszego Umiłowanego Przywódcy ,

mogą być pewni ,że władza im tę rękę utnie!

Pisarze do piór,studenci do szkół,

rolnicy do kur,...karpiarze na ryby!...

Wichrzycielom i warchołom mówimy stanowcze NIE!

...

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Wszystko w temacie wyjaśnił @mapet. Konkurs powstał dzięki koledze @robbox4 który ufundował nagrodę główną, nie mieliśmy w planach na ten rok organizowania konkursu. Na przyszły rok postaramy zorganizować coś z nagrodami dla karpiarzy o ile znajdzie się równie hojny sponsor :)

W obecnym konkursie każda praca związana z wędkarstwem ma równe szanse, ja ze swojej strony będę oceniał wpisy od strony technicznej czyli formatowania tekstu, przygotowania grafiki itp. Ocenę merytoryczną pozostawiam kolegom.

Dodałem dzisiaj przykładowy wpis na blogu. Moim zdaniem mniej więcej tak powinny wyglądać z prace konkursowe oczywiście od strony wizualnej, tekst pisałem na szybko dlatego przepraszam za ewentualne błędy stylistyczne :D

Link to comment
Share on other sites

Drobna zmiana, aby wziąć udział w konkursie wystarczy konto w portalu PSW, nie ma konieczności posiadania 10 postów na koncie użytkownika.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Wartość nagrody głównej to ok 600zł! Do tego zostanie rozlosowanych 30 sztuk kalendarzy wędkarskich na 2013 rok z autografami znanych osobistości ze świata wędkarskiego.

Osoby które będą miały problem z publikacją materiału, formatowaniem tekstu i zdjęć proszę o kontakt na PW, oczywiście postaram się pomóc.

Zapraszamy, konkurs trwa do 31.12.2012r.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy