Skocz do zawartości

Pierwszy feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich a szczególnie tych bardziej doświadczonych w łowieniu z koszyczkiem zanętowym.

Jak w temacie: Jaki kijek proponujecie na pierwszego feederka?

Aby ułatwić wam poradę, poniżej dodaję kilka punktów określających moje wymagania:

- 70% połowu w rzece (Wisłok i San) w poszukiwaniu leszczy, kleni i brzan;

- 30% połowów w wodzie stojącej (karpie do 5kg, leszcze i liny - oby powyżej 5kg:)

- cena do 200 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałe wiele fajnych feederów jeden jest i nawet u KARINY go widzialem to Dragon Silver ale 320zł pierwsza rzecz to długosc 3,90 nie mniej czasami trzeba dalej zarzucic i lepiej widac drgania ciezar do 120 g posiadam tego nowe jaxsona i nie najlepiej sie sprawuje jest za mięki ale zato kupilem cormorana do 80 ale hevy i jest super http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shakespeare-mach-1-xt-power-feeder-g3-a11-p1441-k8258.html http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19517&pro=326736#top_sklepu jak cos poszukam jeszcze daj znac pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja posiadam wspomnianego Silvera 3,90 do 120g jestem bardzo zadowolony, lowie 90% san i dobrze sie sprawdza. am jeszcze kilka innych feederow, 3,3 i 3,6 wszystkie testowane na sanie. Te krotkie sprawdzaja sie jesli lowisz na ciezarek lub koszyczek brodzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Konger Carbomaxx Feeder do 90g przy dł. 3.6m .Na san może jest za delikatny,ale na wisłok w sam raz.Nie mam z nim problemu a fakt jest to kij tani ok.100 pln.nie wiem jak z dużymi sztukami ale z rybami (głownie karpie do 2 kg) nie ma najmniejszego problemu.

90 na wody stojące oraz wolniejsze partie Wisłoka jest ok, na większą rzekę typu san 120 to jest minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Faktem jest, że chciałbym kupić wędkę o długości 3,90 - 4,20m.

Wiem, że najważniejsze jest iść do sklepu i samemu zmierzyć się z potencjalnym zakupem. Niemniej, byłbym wdzięczny za wskazówki na co patrzeć przy oglądaniu wędki a w szczególności:

- grubość blanku przy rękojeści

- ilość przelotek i średnica przelotki szczytowej

- materiał rękojeści (korek czy pianka)

- ilość szczytówek (czy faktycznie im więcej tym lepiej)

- i inne, o czym jeszcze nie wiem

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jakby blank byl zmocniony omotka bo czesto w rzecze trzeba sie zmierzyc zaczepem ktorych jest wiecej niz nad jeziorem ,miekki kij odpada czasami trzeba zatrzymac rybe przed ucieczka w korzenie im dluzy kij tym manewracja podczas holu jest wieksza, mialem przypadki w ktorych lowilem w ciezko dostepnym miejscu ,zamna byla korona drzewa i tylko kij 4metrowy sie sprawowal 3,60 jest za krotki ja posiadam dwa 3,90 i sa juz dlamnie za krótkie. Pamietaj lepszy jest mocny kij szczywniejszy niz mięki paraboliczny czasami bedziesz chciał rzucic koszyczkiem 80g zaneta czyli jakiejs 120g w rynne wiec nie moze sie ugiac parabolicznie w kazdym zesawie powines miec trzy szczytowki wiec wiec jezeli bedziesz chcal połowic nad jeziorkiem nałozysz najcieższa szczytóweczke , one sa najwazniejsz na nie zwroc uwazge one maja wskazywac branie ,jezeli chodzi o rekojesc to moze byc w polowie z pianki i polowie z korka lepiej sie pianke myje zaneta sluz a korek jednak czarnieje uchwyt nie jest az tak wazny zazwyczaj wedka wiekszosc czasu spedzi na widełkach wiec do sklepu i połamania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po intensywnym przekopywaniu internetowych zasobów, forów, informacji w czasopismach itp. wyklarowały mi się 2 opcje:

1). kupić jakiś szklany kijek za 60-80 zł z dostępnej oferty

2). poszukać w Rzeszowskich sklepach i przymierzyć się do kijków z oferty Robinsona bądź Kongera. Zwrócę też uwagę na Mikado UV (o ile będzie dostępne).

Jutro idę na pierwsze rozeznanie, może już coś kupię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zakupach.

Byłem w "Karinie" i tam kupiłem Jaxona Eternum 390/50-120 oraz kołowrotek Robinson FreeRunner 406.

Pierwsze wrażenie jest pozytywne, zobaczymy jak te nabytki przejdą weryfikację nad wodą i pod obciążeniem. Dzięki wszystkim za pomocne, rzeczowe komentarze. Do zobaczenia nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
No i po zakupach.

Byłem w "Karinie" i tam kupiłem Jaxona Eternum 390/50-120 oraz kołowrotek Robinson FreeRunner 406.

Pierwsze wrażenie jest pozytywne, zobaczymy jak te nabytki przejdą weryfikację nad wodą i pod obciążeniem. Dzięki wszystkim za pomocne, rzeczowe komentarze. Do zobaczenia nad wodą :)

Chyba dobry ten kij bo kolega do tej pory testuje hehe :) czekam na note jakość/cena bo sam poluje na cos feederkowatego i to szybko :D

I jak oceniasz ten kijek Mr. R ?

Edytowane przez Gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Podkarpackich wędkarzy :)

Ja po 20 letniej przerwie wróciłem do łowienia i zakupiłem feeder Konger Carbomax 90cw. i na spokojniejsze wody jest ok....połowiłem troche na Sanie i tu okazuje sie że jednak pasuje troche większe cw. w okolicach 120-150 g.Generalnie wędzisko bardzo ładnie pokazuje brania i w tej cenie polecam...Teraz planuje wzmocnić swój sprzęt pewnie nastepnym kijkiem ale juz cw 120-150g mysle że w tej cenie jest to bardzo dobry kijek a czy lepszy od weglówek ?....mysle że nie jest to az taka wielka róznica.

Łowiłem tez na zwirowni rzeszowskiej i wyciagnałem na Konger Carbomax Master spin M do 25 g. okonka 38 cm i szczupaka 58 cm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochu, wstyd się przyznać ale nie 'rozdziewiczyłem' jeszcze nowej wędki, tj. nic za jej pomocą nie złowiłem. Inna sprawa, że byłem z tym feederkiem tylko 2 razy nad wodą końcem kwietnia na wodzie stojącej. Jedyne co mogę powiedzieć, to łatwość rzutu tym sprzętem - w porównaniu z moim gruntowym teleskopem jest o niebo (czyli jakieś 20-30 metrów) lepiej.

Mam nadzieję, że po zakończeniu studiów zaocznych będę mógł więcej czasu spędzić nad wodą, a co za tym idzie - więcej powiedzieć o zachowaniu wędki pod dużymi obciążeniami (oby tylko rybki brały :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja sugestia jest taka ze jeśli chcesz używać feeder'a tylko na zbiornikach to cw tak do 80 gr wystarczy jeśli na średnie rzeki to do 150 a jeśli na większe rzeki przydało by się może nawet i do 180-200gr.Takie jest moje zdanie nie każdy musi się z tym zgadzać. Ja mam styczność z JAXON ADVENTURE FEEDER 3.6m cw 20-70gr kijek dość fajny na jeziorka. co do rzek typu Wisłok nawet w miarę się sprawuje. link do kija na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, nie będę zakładał nowego tematu ponieważ nie ma sensu, od dłuższego czasu poszukuję feederka DRAGON MYSTERY CAMOU 40-80 gram wyrzutu ( 3,60 albo 3,90m).

Jeśli ma ktoś to wędzisko chętnie odkupię, a jeśli widział je ktoś w sklepie to jeszcze lepiej.:) Od dłuższego czasu nie pojawia się ono na aukcjach allegro i nie ma go w ofercie dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder o długości 360 cm, nadaje się zarówno do łowienia w wodach stojących, jak i płynących (na niezbyt silnych uciągach) - najbardziej "uniwersalnym" ciężarem wyrzutowym jest tu ok. 90 gr. (zakładając, że kij ma 3 wymienne szczytówki).

Natomiast feeder 390 cm (i więcej) to kij typowo rzeczny - łowienie taką wędką na wodach stojących, jest po prostu niesamowicie niewygodne - pamiętajmy, że w wodach stojących feedera ustawia się "płasko", pod pewnym kątem do linii brzegowej.

PS.

Najlepiej po prostu kupić dwie wędki - 360 cm na wody stojące i 390 cm na rzeki.

Jeżeli chodzi o tańsze feedery, to zdecydowanie polecam kije Mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Usunieto zbędny cytat.

Nie mam tej wędki ale zdaje się, że ten model jest sprzedawany od wielu lat pod innymi nazwami - chyba więc sprawdzony ;)

Zastanów się, gdzie będziesz łowił częściej - ze 120g na wodzie stojącej czułbym się mało finezyjnie. Mi na Wisłoczku spokojnie przy średnich stanach wystarcza cw. 3oz - przy większej wodzie trochę to za mało, ale wtedy staram się unikać łowienia z powodu syfu, który się wiesza na zestawie i sprawia, że wędkowanie jest mało przyjemne.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.