Skocz do zawartości

Plecionka Sufix 832


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję używać jej od początku sezonu, początkowo spin, później cast. Od razu straciła swój kolor (zielony), bardzo szybko wyblakła, praktycznie po pierwszym wyjeździe. I na tym koniec minusów. Niesamowicie mocna, pierwsza taka plecionka 10lb której nie udało mi się zerwać na zaczepach, aż się boje o wędki :D Jest też bardzo śliska, fajnie się nią rzuca, zero splątań. W sieci są różne opinie na jej temat, większość narzeka że szybko traci moc. Moja linka sprowadzana z USA, nie przeznaczona na nasz rynek. Jeżeli ktoś z Was jej używa(ł) to prosiłbym o opinie na jej temat.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem, muszę potwierdzić bardzo utratę mocy po czasie.

Rwie się jak nitka.

W tym sezonie mam też sufixa Neon Y6. Jak na razie jest niesamowicie mocny, zobaczymy na wiosnę po jednym sezonie. Na tęn czas bardzo mało sie strzępi (praktycznie zero), wytrzymałość ma niesamowitą.

Okrągły jak tasiemka :P

Co ciekawe mam też chińską podróbkę Power Pro która jest rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem, muszę potwierdzić bardzo utratę mocy po czasie.

Rwie się jak nitka.

.

Kupowałeś ją w polskim sklepie czy była importowana ? Takich opinii jest najwięcej, że szybko traci moc. Ja o swoją linkę nie dbałem, zabierałem ją w największe krzaczory i o dziwo dalej jest mocna. Zobaczymy w przyszłym sezonie ile jeszcze wyjazdów wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem u nas a u sprawdzonego dostawcy w USA.

Sezon wcześniej kupowałem dla kolegi. Był zachwycony. Po półtora sezonu wyśmiecił wszystko a miał tego z 1500 metrów.

Strzelała w rekach.

Wiem gdzie można dostać podróbki, z tym że to widać od razu, i cena jest całkiem inna. (mowie o powerpro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Był zachwycony. Po półtora sezonu wyśmiecił wszystko a miał tego z 1500 metrów.

Strzelała w rekach.

Półtora kilometra linki, niezły rezultat. Zauważyłem też że ta plecionka potrafi się zakleszczać na szpuli multiplikatora, wrzyna się dość mocno w zwoje co przy energicznym wyrzucie cięższej przynęty może spowodować odstrzał ;) Drugi minus o którym już pisałem to bardzo szybka utrata pierwotnego koloru, jeszcze nie spotkałem linki która tak szybko traci swój podstawowy kolor, ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Sezon zakończony, początkiem maja sprawdzimy ją dokładniej, jak przetrwa jeszcze kilka miesięcy w dobrej kondycji to będę mógł powiedzieć że jest naprawdę dobra. Na dzień dzisiejszy jestem z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Sufix 823 gore/advance superline 0,15 mm 20lb
+gładka /śliska /smukał
+dobry nawój - mój penn battle II 3000 radzi sobie z nią dobrze, choć peny lubią liny a nie linki.
+dalekie rzuty(serio )
+cicha na przelotkach

- szybka utrata mocy - po 3-cim wypadzie na ryby odstrzeliła przynęte(berkleya pulshada 14cm + jig 10g)  a raz zerwała się w  zielsku zaraz przy brzegu 
-slaba wytzrymałość mechaniczna przeciera się już na wodnym zielsku
-utrata barwy niespotyknie szybka

Wymieniłem na power pro (oryginał) 0,23 20lb bez porównania . Używałem jeszcze mikado nihonto octa braid - uważam, że mikado wolniej traci moc i barwę, ale nie da się tak nią daleko rzucać i ma większość skłonność do splątań.

Polecam na wody stojące z łódką,  na rzekę się nie nadaje traci na każdym zaczepie, trzeba sprawdzać odcinek przy przyponie bo się trze.

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post prawie 7 lat temu, nie sądziłem że ktoś jeszcze odkopie tak wiekowy wątek :) Sama plecionka jak na tamte czasy była dość ciekawa okrągła i śliska, w moim przypadku nie było problemu ze utratą mocy ale może zbyt krótka ją używałem, w każdym razie moja to był import z usa, choć jak pisał Robert kilka postów wyżej on miał tez wersje ze stanów i  problem z wytrzymałością po czasie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sufix miał ponad rok kupiony w październiku tamtego roku. Ja uznaje tą plecionkę za udaną , naprawdę zero bród zero splątań jak, np na mikado. Ale tam gdzie łowiłem i szukałem szczupaka, końcówka Zalewu Rzeszowskiego takie odnogi aż za wypożyczalnią kajaków, jak również Wisłok zakole niedaleko Łańcuta. Dużo zaczepów raz spadła mi na kłodę płynąca w wodzie, przyciągnąłem gumę do brzegu , patrze na plecionce 10 cm od węzła mechaci się. Tak samo na zalewie , ciągnę zielsko nie jakieś tam duże, kotewki kawałek za chwile czuje luz i widzę jak kawałek plecionki leży na wodzie. Przewiązuję zestaw zmieniam miejsce , zakładam ciężej uzbrojonego pulse shade 14cm  , dosłownie chyba 4 rzut zamach do tyłu i do przodu pulse shade spad komicznie przy brzegu do wody z 30 cm linki plus przypon.

Ja łowię ciężko , wróciłem do wędkarstwa po długim okresie przerwy i uległem modzie łowienia szczupaka na grubo, czego nie żałuję . U mnie ta plecionka dostała w dupę na kiju savage geara black savage 20-60g + benn battle II 3000 ciezkie gumy , od 14 do 18 cm , abu garci McPike -18cm 49 gram , westin Shad Teeze 16cm 39gram, canniball 15 cm 33 gramy , savage gear real eal 30 cm + główki jigowe , czasami wahadło gnom 3 i alga 3.  Wszystko fajnie bo na shad teeza 16cm złowiłem szczupaczka 41cm jak to zobaczłem to padłem ze śmiechu, największy jaki złowiłem padł na pulse shada 14 cm i miał 59 cm.

Ja po prostu wziąłem za słabą plecionkę nie do szacowałem jej , teraz jak używam power pro 20 lb( power pro podaje wytrzymałość na węźle , a nie liniowa), to rzuty są krótsze i to widać, ale kurde zero splątań, mocarna niesamowicie,  raz rozgiąłem agrafkę w przyponie Dragon Surflon 9 kg 40cm. Jedyna wada, to to że Power pro nie lubi podobno węzła triline ,ale ja nim ją zawiązałem i jest do tej pory OK.

Sufix ma naprawdę genialny nawój jest miękka i dalekie rzuty sie oddaje ,dalej niż mikado octa braid 0,14 mm. Nie pije wody jak mikado i power pro. Polecam ta plecionke naprawda do mniejszych przynęt jak ma się łódkę to śmiało można wyczepiać ją z zaczepów , jak łowisz np. na dużej zaporówce tam gdzie mało zaczepów zależy Ci, żeby rzucić daleko a nie pływać co 10 metrów to ta plecionka jest dobra na takie potrzeby. Zapomniałem dodać jest bardzo cicha serio. Nawój na bardzo duży plus.

Sorry za długi post, ale chciałem lepiej opisać plecionkę. A temat odgrzebałem bo byłem ciekaw, czy ktoś miał taką utratę mocy jak ja na tej plecionce i okazuje się ,że nie wszyscy ale ktoś miał. Może moja była zleżała, albo nie oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.