Skocz do zawartości

Jaki kołowrotek do Daiwy Exceler 3m 30-60g


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam dylemat dostałem na mikołaja kij WĘDKA DAIWA EXCELER SPINNING 3.00m 30-60g (2819213020) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i teraz jest taki problem jaki kołowrotek do niego kupić by nie leciał na pysk ??? czy miał ktos z wad do czynienia z tą wędką ? będę jej uzywał na szczupaki i sandacze (odra, wisła ślaskie odcinki ) może gdzieś czasem dalej all z brzegu kij już miałem na rybach pasuje mi tylko mam za lekkie kołowrotki pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kołowrotków powyżej wielkości 3000 powinna się zgrać z tą wędką. Miałem ten sam problem ze swoją Daiwą Q-Infinity ale kupiłem Okuma Eclipz bodajże w rozmiarze 40 co odpowiada rozmiarowi 4000 i fajnie to wyważyło cały zestaw. Tylko o jednej rzeczy musisz pamiętać: to nie będzie zestaw do finezyjnego łowienia drapieżników przynętami poniżej dolnej wartości ciężaru wyrzutu, taki zestaw najlepiej będzie współpracował z przynętami o gramaturze pomiędzy 30 a 60gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem temat wątku. Zacytuję za Regulaminem pkt 8 ;)Temat wątku powinien zawierać konkretny opis jego treści.

przepraszam :) chciałem zainteresować ludzi, Łukasz myślę bardziej nad Penn lub Ryobi, Mapet jest to kij do 60 gram ale nie dał bym mu tyle wydaje się strasznie delikatny łowiłem na niego i przynętami po 15 gr ładują go dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penn to chyba bardzo dobry wybór tylko jeszcze jedno trzeba zauważyć: Twój spinning ma 3.00m długości a to znaczy, że będzie bardziej ciągnął "na pysk" jeśli dobierzesz za lekki kręciołek. Ja mam 2,7m i 4000 mi wystarczył do wyważenia go. Nie pozostaje Ci nic innego jak zrobić test jakie obciążenie będzie Ci potrzebne do utrzymania kija w poziomie po podparciu go, nawet na palcu, w okolicach 10 może ciut więcej centymetrów od stopki kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh up ....

wychodzi mi około 500 gram może trochę mniej już jestem głupi z tego wszystkiego z tego powodu że kij ma tylko 200gram a krecioł bym musiał dać ponad 400 chyba że siłownia i do przodu sam już nie wiem albo sprzedam ten kij i kupie coś innego tylko ja lubię łowić na długie kije nie wiem dlaczego ale jestem wysoki i jakoś mi to pasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja lubię łowić na długie kije nie wiem dlaczego ale jestem wysoki i jakoś mi to pasuje :(

Stary kto tak Ci powiedział?Nawet nie próbuj dobierać kija w ten sposób.Dla mnie to jakaś durna teoria,nie obrażając nikogo.Najważniejsze dla mnie to aby sprostał rybkom na które się wybieram + waga.Co z tego że będzie cieszyło Cię to że dobierzesz do swojej wysokości, jak "urwie Ci łapę" po 4 godz łowienia.Jak nie uderzasz na suma to wybieraj spina krótkiego.Z pływadełka 1,90-2,20m, z brzegu 2,50-2,70m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kto tak Ci powiedział?Nawet nie próbuj dobierać kija w ten sposób...

Wiesz jakoś tak się nauczyłem poza tym miałem długa przerwę od spiningu ... w większości ostatnie lata siedziałem za karpiem i jakoś zaczyna mnie to nudzić a że kij dostałem już inna bajka. Są gusta i guściki jedni wolą długie kije a inni krótkie ja jestem z tych pierwszych a wędkuję w większości na odrze a nie jest ona mała rzeką i czasem wąsaty się wiesza a jest go coraz więcej

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja wędkuje w większości na Wiśle,reszta to Wisłoka i inne małe ciórki.Moje kije to 2,40m : 2,52m.Cięższe sprzęty ale krótkie.Nigdy jakoś nie chciałem mieć ani cm więcej przy którymś z nich.Poza tym najczęściej używam ich z pontonu ,łódki wiec nie ma powodu by były dłuższe.Następne to 2,70m i 3m.Pierwszy do klenia itp ideał nawet w najbardziej zakrzaczonych rzeczkach.Taka jest Wisłoka.3m,ten kijek kupiłem bo myślałem że będę sięgał dalej i więcej będę mógł zrobić przynęta.Jakoś nie zauważyłem różnicy w niczym,a już na pewno nie w efektach.

Po tamtym już sezonie stwierdziłem że kij długości 2,50m to ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i gdybym łowił z łodzi to co innego ale na naszej Ślaskiej Odrze jest zakaz łowienia ze środków pływających ... najgorszy okręg w Polsce PZW Katowice więc nie dziw się długiemu kijkowi :) mam starego poczciwego konger Tiger do 20 gram i bardzo dobrze mi się nim łowi ale za miękki jakoś nie wiem dlaczego ale krótkie kije mi nie leżą to tak jak z karpiówkami schodzą z długością coraz niżej a ja dalej przy swoim 3,90 :) może jak znów zacznę bawić się w spina tak dokładniej w czerwcu wyjazd na Antypody 2 lata tam spędzę w pracy i czasem pewnie będę chciał na ryby wyskoczyć to tam się przekonam do krótkich kijków ale tu nie będę kupował czegoś nowego nie opłaca mi się na 2 miesiące łowienia .... maj, czerwiec chociaż ojciec też łowi ale on jakoś spiningu nigdy nie uznawał wolał żywca jak razem jeździmy prawie 30 lat na ryb :) może miał 3 razy spining w rękach.... szukam kręcioła dla siebie pod ten co jest po powrocie dalej będzie mi służył bo wiem że tata tego nie zajedzie :)

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.