Skocz do zawartości

Główki jigowe


wróg publiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę polecić haki firmy Mustad i Eagle Claw. Odlewam główki na tych haczykach juz od około 4 lat i nigdy nie zawiodły.

Fakt, eagle Claw są miększe od pozostałych firm ale na porządnym zaczepie na lince łatwiej uwolnić przynętę z zaczepu bo hak się po prostu odegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs zmienił(a) tytuł na Główki jigowe

Odkopię ten prehistoryczny watek sprzed prawie 5 lat ;) Jak już się wcześniej pochwaliłem  zakupiłem na chińskim portalu aliexpress dwie paczki główek jigowych, na hakach offsetowych, u nas raczej mało popularne, marki Johncoo. Są to haki na główkach 7g o długości od główki do końca haka 5cm, hak wydaje się mocny, w tym sezonie już pewnie nie będzie okazji sprawdzić, mam zamiar zbroić nimi przynęty typu Keitech Swing Impact i podobne.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja pokusiłem się o podobne rozwiązanie jak to pokazane wyżej - zmusiły mnie do tego okoliczności zaczepowego łowiska. Do czeburaszki wolframowej (wolframowej ze względu na to, że jest mniejsza i w moim wypadku proporcjonalna do przynęty  (rybie łatwiej zassać i mniej ją płoszy - jak sobie tłumaczę) dołączyłem offsetowy hak z dużym oczkiem (pod czeburaszkę właśnie projektowany). Wraz z przynętą typu worm tudzież jaskółką powstał zestaw funkcjonujący a'la texas rig, ale o nieco mniejszej bezwładności - lepiej czuć to na kiju moim subiektywnym zdaniem. Nie miałem czasu na dłuższe testy, ale prezentuje się to bardzo obiecująco i spełnia swoje zadanie. Niestety, trzeba - jak to przy offsetach - opóźnić nieco zacięcie, co przy wyrobionym przyzwyczajeniu bywa trudne. Łatwe dla flegmatyków, albo łowiących na bardzo miękkie kije...

 

Krs, powiedz proszę jak z jakością tych haków? Ile to cudo Cię kosztowało? :D

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dotarły do mnie z aliexpressa główki jigowe na haku offsetowym  5g główka, mocny hak, poprzednie 7g które pokazałem dwa posty wyżej tez były niezłe,  jak kogoś interesuje podaję link do oferty:

 

https://pl.aliexpress.com/item/ALLBLUE-Nara-one-O-w-Jig-Szef-3-5g-5g-7g-10g-Kolczasty-Hak-Robak-Mi/32850273986.html

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Takie ostatnio prototypowe stworzyłem sobie  głowki jigowe pod ultra leki spinning. Główki jigowe wykonane na haczykach bez zadziorowych  8, 6, 4 , dociążone główkami wolframowymi w rozmiarze 4.5,  4,  3 i nanogówki jigowe na haczykach 12,16,18 z głowkami jigowymi rozmiarze 2, 2.5 , 3.3

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez kropek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zakupiłem na próbę kilka opakowań główek Fudo Hooks sygnowanych naszą rodzimą marką Relax.  Haki robią dobre wrażenie są mocne, brak ołowianego kołnierza dlatego będą dobre do węższych przynęt typu Swing Impact od Kietecha czy podobnych.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.