Skocz do zawartości

Główki jigowe


wróg publiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielono z wątku Czarna Sędziszowska

Przedwczoraj zaliczyłem krótki wypad nad tą wodę, efekt; jeden nie udany hol sandacza( to była by moja życiówka:mad:, niestety główka zawiodła, rozgięcie). Jakie główki wy stosujecie, bo zawiódł mnie mustand, a do tej pory uważałem je za niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie przez główki Classic Mustada straciłem kilka ładnych ryb. Rybki spadały pozostawiając wygięty hak :mad: Z Mustada dobre będą Big Game do zbrojenia większych gum. Obecnie używam wyłącznie gł. Owner i Gamakatsu.  Ostatnio zakupiłem na próbę kilka głowek Hayabusa - są bardzo mocne, warto się nimi zainteresować moim zdaniem przewyższają jakością Gamaki i Ownery, są też droższe kosztują ~2,50zł za sztukę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam te główki:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

http://provocator.com.pl/index.php/about/g-wki-jigowe

Pozostałe główki (Gamakatsu, rzadziej Mustad) kupuje tylko w tedy gdy tamte mi się skończą i nie mam gdzie kupić pod ręką :)

Główki są ostre i bardzo mocne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Jig Head-y to jedne z lepszych główek dostępnych u nas w kraju za przyzwoitą cenę. Rybka dostaje w pychol i raczej małe szanse na odgięcie haka. niestety jest to minus w zaczepach twardy hak b.rzadko się wygina przy mocy plecionki 10-15 lb grubsze dają radę. Polecam sprawdzić samemu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
... nawet gamakatsu potrafi sie rozgiąć na zaczepie...

Owszem ,słuszna uwaga:) ale są tylko trzy możliwości na odzyskanie przynęty,pierwsza to rozgięcie haka,druga ,to pęknięcie w łuku kolankowym a trzecia możliwość to... wytarganie całego zaczepu:D.Z tych trzech możliwości wybieram tą pierwszą ,dającą możliwość na uratowanie przynety.W drugiej tracimy przynętę (np.koguta,który jest bezużyteczny ) lub haki (kotwiczkę) w którą jest uzbrojona (np.wobler).Trzeci wariant najmniej korzystny dla łowiska - nie siejemy w nim spustoszenia:D.Więc myślę ,że twardość haka powinniśmy tak dobierać aby zapewniło nam to jak najmniejszą utratę przynęt.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,zgadzam sie z tym co napisał rapala ale jeżeli łowie żyłką 0,16 i główką 10 gram na haku 4/0 i rozginam hak Eagle Claw podczas holu ryby to wiem że jest to produkt wątpliwej jakosci,dodam również że straciłem przez to trzy niezłe szczupaki.Po tej przygodzie cały zapas tego badziewia poszedł sie kochać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam główki na hakach Ownera, bardzo podobne jakościowo do Gamakatsu, może nieco mocniejsze, na łowiska z zaczepami stosuję je zamiennie z tymi ostatnimi. Na sprawdzone łowiska bez zaczepów zakładam główki Hayabusa, cholernie mocne haki, nie do rozgięcia. Mustadom Classic od 2/0 w górę podziękowałem, straciłem kilka ładnych rybek przez te haczyki, znacznie lepsze są BigGame ale drut z którego są wykonane jest grubszy. Nie mam tez dobrych wspomnień po Sasame, te potrafiły pękać przy zacięciu. Ważne jest aby wymieniać główki po kontakcie z zaczepem, nigdy nie prostuję haków.

Na przyszły sezon przetestujemy Provocator`a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie na jakości nie zaoszczędzi.Kiedyś szukałem odpowidnich kotwic do kogutów i po wielu testach wybór padł na Mustady,nie za miękkie i nie za twarde.Oczywiście można zrobić koguty na kotwicach Gamakatsu czy Owner ale sandacz nie należy do ryb walecznych,wystarczą w/w byle były odpowiednio ostre.Nie polecam na czepliwe łowiska VMC Barbarian ,są mocne ale na 10 prób siłowego wyszarpnięcia 8 kończyło się pęknięciem w kolanku...do woblerów i owszem ale nie na koguty.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.