Skocz do zawartości

Zbiornik Otałęż


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

I...znowu wszystko jasne. Wniosek taki ,że najbardziej wiarygodne są jeszcze takie fora jak nasze, przy których literatura wędkarska się umywa. Przynajmniej jeśli chodzi o opisy łowisk. Tutaj jeden drugiego może skarcić za bajer ,a w gazecie nie można hehe.

Planowałem dzisiaj wypad z odległościówką ,ale za duży wiatr . Brania przynajmniej na moim stawku znikome na dodatek:(. Wiec dzisiaj daruje sobie wypad na ryby gdziekolwiek na jakąkolwiek metodę.

Może jutro będzie lepszy dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie o samej Otałęży ale o kol.Mateuszu Poradzie i tych jego opisach łowisk-bierzcie to z dużym przymrużeniem oka (zresztą nie tylko jego)

Dokładnie;).Od kilkunastu lat kupuję WŚ a także WW i WP,nazbierało się już tego bardzo dużo.Co do opisów naszych łowisk przez tego kolegę to powiem tak ,że czytając nie które to rozsądnie jest przymrużyć nie jedno ale dwoje oczu:D.Z niektórych opisów łowisk można śmiało wyciągnąć wniosek że mamy w naszym okręgu jakieś eldorado:D.Nie mam czasu i chęci kopać po poszczególnych numerach WŚ aby znaleźć opis Ożanny coś sobie przypominam że kiedyś było ale mogę się mylić a jak nie było to będzie;).Łowisko rybne i dostatnie:D o czym mogliśmy się ostatnio przekonać gdy były prowadzone odłowy.Dla mnie to jest chłopak z ambicjami do wejścia w przyszłości do zarządu okręgu a kto wie z taką wiedzą może wyżej.

I...znowu wszystko jasne. Wniosek taki ,że najbardziej wiarygodne są jeszcze takie fora jak nasze, przy których literatura wędkarska się umywa. Przynajmniej jeśli chodzi o opisy łowisk. Tutaj jeden drugiego może skarcić za bajer ,a w gazecie nie można hehe.

Dokładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pan" Mateusz Porada to jeszcze młodszy ode mnie cycek, który nie ma pojęcia o tym co pisze, kiedyś na jakimś forum znalazłem temat, w którym chłopaki, nawet Ci z jego otoczenia (tak wynikało z kontekstu) nie zostawili na nim suchej nitki.

Jeżeli chodzi o Otałęż to podobno okazy są, mam znajomego, który swego czasu tam nurkował i opowiadał, że oprócz ładnych karpi widział też piękne szczupaki (no ale to było kilka lat temu:D), nawiasem mówiąc teraz często nurkuje w Machowie koło Tarnobrzega, na zbiorniku po kopalni siarki, woda kryształ, dno urozmaicone, bogate w roślinność, co do rybek to do tej pory widział stada ładnych okoni, płoci i szczupaczki koło wymiaru, zaliczył też spotkanie z metrówką uwiecznione na kamerze, widok niesamowity, szczupak w ogóle się ich nie bał, dopiero jak go zaczęli dotykać uciekał. Niby nie wolno tam wędkować, ale mówił, że jest dużo "poletek" z zanętą na dnie, gumy pozrywane na zaczepach też podobno do rzadkości nie należą, także kłusownictwo kwitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,łowię na Otałęży już kilka sezonów zapomnij o karpiach powyżej 10 kg,najczęściej biorą sztuki w granicach 2-3 kg mój największy z tej wody to niewiele ponad 5 kg choć miałem na wędce okaz ok 12-16 kg niestety wypiął się,dno bardzo zróżnicowane niezbędny ponton oraz sonda.głebokość do 14m, średnio 3-6m dno raczej twarde lub z lekkim namułkiem co do przynęt to klasycznie gotowana kukurydza,konopie oraz kulki o profilu rybnym domowej produkcji z kupnych sprawdzały mi się Omega Fish ze Star Baits tylko ta cena kosmiczna od roku 2011 zniesiony jest zakaz wywózki przegłosowaliśmy ten idiotyczny zakaz na walnym zebraniu.Zbiornik cały czas się powiększa w tej chwili ma ok 30ha myślę ze kluczem do sukcesu jest długotrwałe nęcenie i kilkudniowe zasiadki niestety nie zawsze mam na to czas wiadomo rodzina jest to typowa dzika woda rybę trzeba wysiedzieć złowiona tam dziesiątka bardziej cieszy niż piętnastka na prywatnej wodzie. Pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś wróciłem z dwudniowej zasiadki na Otałęży,pogoda ekstremalna,temperatura wody 6 stopni,miałem cztery brania złowiłem dwa karpiki 34cm i jeden 46cm,kolega miał jedno branie w nocy ale puste,przynęta to robale na klipsie i gotowana kukurydza,próbowaliśmy też na kulkę ale bez efektu chyba jeszcze za wcześnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak żle,trochę zagrzaliśmy się od środka:D zabrałem kemping w namiocie to chyba byśmy odlecieli tak piżdziło fale były tak duże że aż woda przelewała się do pontonu a tu prawie 200m do markera:eek:

O ile się nie mylę to na tym zbiorniku jest zabronione pływanie na pontonach i innych pływadełkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....pkt.9. Zbiornik Otałęż *Obowiązujące zasady

- Zakaz zabierania amura.

- Górny wymiar ochronny karpia od 60cm.

- Palenie ognisk tylko w miejscach wyznaczonych.

- Zakaz kąpieli, brodzenia, wynoszenia i wywożenia wszelkimi możliwymi sposobami zanęt i przynęt, oraz połowu ze środków pływających.

- Zakaz biwakowania przyczepami kempingowymi i kempingowozami (kamperami).

- Obowiązuje bezwzględne przestrzeganie porządku na terenie zbiornika.

Chyba jednak nie bardzo;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie bardzo;).

To akurat jest z z zbiornika Lipie to jak to interpretować patrz zn*tłustym druczkiem napisane.Obowiązujące zasady na zbiornikach dzierżawionych od Przetsiębiorstwa Kruszgeo Ale ja nie mam pływadełek to mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pływać,wywozić,biwakować...tylko trochę te ryby małe,albo ja nie mam szczęścia:( wiem, na następny raz wywiozę na głębokość 40m tam siedzą same duże karpie:D

:D:D:D uważaj na ręce Pebar nie wkładaj do wody w zanęconym miejscu :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byliśmy dziś za szczupakiem na Otałęży. Pogoda piękna. Rybek oczywiście mniej niż chcieliśmy. Razem z Michałem złowiliśmy ok 10 zębatych i jednego pasiaka. Największy bo wymiarowy na fotce :) Woda niższa o ok 50cm niż zwykle, piękna, czysta i lazurowa.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.