Skocz do zawartości

Kołowrotek do federa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przymierzam się do kupna kołowrotka do federa,co byście polecili?Myślę kupić coś z shimano.Przez ostatnie parę lat bazuję głównie na daiwie i z shimano nie miałem do czynienia (oprócz karpiowych BBLC ale to inna beczka).Wielkość tak 4000-5000 a budżet tak do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Odświeżę trochę temat. Szukam kołowrotka do wędki 3 skład 3,6 metra długości ć .w.

100 gram. Feder będzie używany na Wisłocę więc ogromnych kręciołów nie szukam. Chętnie odkupie coś fajnego od kogoś z forum. Głównie szukam czegoś z Shimano gdyż na grunt mam shimanusy i jestem z nich zadowolony. Mój budżet to 200-250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko ten CORMORAN CORCAST-BR 5PiF SUPER JET 3000

CORMORAN CORCAST-BR 5PiF SUPER JET 3000 WYS-0z (2110436197) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy ktoś go może używa i może polecić lub nie :confused::D

Cormorana Corcasta. Mam dwa, jestem zadowolony.

Fajny kręcioł ale nie jestem przekonany do tak składanych rączek. Mam zaubera 3000 i też tak się składa. Po jednym roku użytkowania są wyczuwalne lekkie luzy. Nic poważnego ale są.

Decyzja zapadła. Kupiłem mój typ. Jak przyjdzie postaram się podzielić spostrzeżeniami.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Dominik 18king - do feedera 3,60 m będzie pasował kołowrotek o wadze ok. 350-360 g (dobrze wyważy kij o tej długości) - rozejrzyj się za modelem Shimano Nexave FC 4000 (360 gr.) - ja mam wersję "RC" (380 gr.) - i przez 2 lata łowienia feederem w Wisłoce przekładnia się jeszcze nie posypała.

Natomiast do feedera 3,90 m polecam kołowrotek o wadze ok. 380-410 gr. (np. Shimano Nexave RC 4000, lub (droższy) Super GT-RC 4000) - perfekcyjnie układają żyłkę, powinny spokojnie wytrzymać feederowanie ciężkimi zestawami przez kilka lat.

Na temat innych kręciołków do tej metody nie będę się wypowiadał, ponieważ ich nie użytkowałem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, odświeżam temat. Planuje kupić kołowrotek do feedera (Mikado sensei light feeder).

Mogę wydać max 170zł, w oko wpadł mi Okuma tactic baitfeeder co o nim myślicie, może ktoś posiada, jakie opinie? Dodam że planuje łowić na stawach od czasu do czasu san, delikatne zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.