Skocz do zawartości

Skuteczne środki na kleszcze i komary


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z mega zestawem na komary oraz inne insekty.Mam nadzieję że z takim arsenałem czas spędzony nad wodą to będzie sama przyjemność w wędkowaniu jak i wypoczynku.:) Zobaczymy który z nich jest najlepszy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z mega zestawem na komary oraz inne insekty.Mam nadzieję że z takim arsenałem czas spędzony nad wodą to będzie sama przyjemność w wędkowaniu jak i wypoczynku.:) Zobaczymy który z nich jest najlepszy.

Zestaw idealny :) Mugga najlepsza jest na skórę bo ma mało Deet i ładnie pachnie a Ultrathon i Repel najlepiej stosować na ubranie i buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich zainteresowanych.Byłem chwilkę dziś na wieczornych rybkach i muszę powiedzieć wam że komarzyce już na nas lecą:).Jakie są wsze sposoby walki z komarami,i co myślicie o ultradźwiękowych odstraszaczach owadów bo mam ochotę zakupić:confused:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu oglądałem w TV program o badaniach nad środkami walki z komarami .

Był eksperyment na grupie ochotników . Wnioski wyszły takie że: komary nie każdego atakują . W swoich czułkach mają receptory zapachowe którymi potrafią wyczuć chemię naszego organizmu ,w której znajdują się śladowe ilości różnych substancji i to one decydują czy komar lubi nas czy po prostu unika jak części tamtych ochotników.

Na końcu programu naukowiec starał się wyodrębnić te składniki które odstraszały komary i mu się udało. Tą substancją w organizmie tych nie lubianych przez komary ludzi jest ACETON .:) Chyba coś poeksperymentuje z tym acetonem w tym roku.:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci to czego dowiedziałem się w ubiegłym roku po doświadczeniach z różnymi preparatami i problem z chmarami komarów rozwiązałem (a było to dość trudne zadanie).

Większość środków dostępnych w aptekach zawiera tzw. repelenty, których najlepsze są dwa rodzaje:

- Ikarydyna,

- DEET (N,N-Dietylo-m-toluamid).

Główni producenci jak OFF oraz Autan stosują te repelenty ale najważniejsze jest stężenie substancji czynnej, które musi wynosić dla Ikarydyny min. 20%, a dla DEET min 15 %.

Znalazłem na rynku 2 środki, które używałem zamiennie:

OFF Active (pomarańczowy spray 100 ml zawierający DEET) oraz

Autan Plus (żółty spray 100 ml zawierający ikarydynę).

Oprócz tych dwóch wymienionych jest jeszcze preparat o nazwie MUGGA ale z chemicznego punktu widzenia jest to to samo co powyższy OFF Active. Są w aptekach różne wyroby Off i Autan ale tak jak powiedziałem najważniejsze jest stężenie repelenta, gdyż poniżej pewnej wartości granicznej (może zależy od gatunku komara) preparat nie robi na tych mnordercach wrażenia.

Po zastosowaniu jednego lub drugiego środka na odkryte części ciała ("psikam" też na ubranie) sytuacja wygląda tak, że w odległości do 20-30 cm od nas krążą komary i od czasu do czasu zbliża się jakiś odważny, który podlatuje na kilka centymetrów i momentalnie się wycofuje:D Czas działania obu środków to około 3 godzin i lepszych nie spotkałem.

Aha! Pominąłem dość kontrowersyjną sprawę szkodliwości DEET ;)

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym sezonie zakupiłem ultraton i powiem ze... no no jest okej :cool: tylko sie zastanawiam czy on sie wpływa na ilość brań :rolleyes: bo ja akurat mam go w kremie i trzeba go wetrzeć, no i jak sie nie umyje rąk to czy tek deet nie odstrasza ryb ( ja mam wrażenie ze gorzej mi brały, ale może to tylko moje wrażenie :rolleyes:) co o tym sądzicie ?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym olejkiem to fakt! Widziałem w ubiegłym roku gości, którzy na dłuższą zasiadkę zrobili chyba z 30 litrów jakiegoś waniliowego roztworu w wiadrze, a następnie miotłą pryskali drzewa, krzaki, trawę... :D Zajęło im to dobre pół godziny ale nie wiem jak działało. W każdym razie 30 m od nich czuć było wanilię w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byli waniliowi narkomani. Co do ulthratonu i zaniku brań, to niestety jest to prawda. Mam możliwość kilka dni w roku spędzić nad Sanem z doświadczonymi spławikowcami. Wszyscy unikają ulthratonu na dłoniach jak ognia. Innym bardzo dobrym sposobem na komary jest regularne zażywanie witaminy B. Już po tygodniu komary dają nam spokój. Wadą ponoć jest specyficzny zapach skóry, po dłuższym zażywaniu witaminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Innym bardzo dobrym sposobem na komary jest regularne zażywanie witaminy B. Już po tygodniu komary dają nam spokój. Wadą ponoć jest specyficzny zapach skóry, po dłuższym zażywaniu witaminy.

O wit słyszałem że działa,ale też Siksa ma rację nadmiar wydalany jest z potem i pewnie jakoś możemy pachnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Chyba że te ultradźwięki są jakimś przełomem:eek:. Ja nie wiem co to jest:D

Nie wiem Andre czy to przełom czy nie,ale interesuje mnie działanie gdyż po paru wieczorach nad Wisłą i psykaniu,smarowaniu itp różnymi offami po twarzy plus pot u mnie powoduje buraka na twarzy.:o.

Takie cuś np.http://allegro.pl/smart-sensor-odstraszacz-komarow-latarka-led-i1573494403.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przekonałem, że te elektroniczne urządzenia, dają nic. Mam takie cuś na myszy podłączone do gniazdka i stwierdzam że raczej wabi niż odstrasza, bo jeszcze takiej dużej myszy nie widziałem a urządzenie było 1metr nad nią. Tak samo pewnie jest z komarami. Nie wiem jak wam ale mi (do póki się nie spocę) wystarczy zwykły OFF w spreju, sporadycznie jakiś komarek podleci tylko działanie nie dłużej jak 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest określona wydajność muggi. Po prostu pryskasz się (bez przesady) i po pewnym czasie gdy czujesz zwiększone "zainteresowanie" tobą insektów , poprawiasz i tak do skutku. Ja na wiosnę ubiegłego roku kupiłem 2 szt. Pierwsza wystarczyła na kilkanaście wyjazdów. Drugiej nie zacząłem gdyż od zaprzyjaźnionego wędkarza usłyszałem o działaniu zwykłego olejku waniliowego do ciast. Od tego czasu używam tej metody. Jest niemal równie skuteczna a ja wiem co wdycham. Ponadto przed planowanym dłuższym wyjazdem na urlop w strefy komarowe aplikuję sobie przez kilka dni spore dawki witaminy B complex. Żadna bestia się nie czepi. Niestety stałe stosowanie tej metody przez całe lato byłoby chyba niezbyt zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to zasuwam do Makro.Trzeba będzie coś zakupić bo coś mi się wydaje że tego roku będzie powtórka z poprzedniego:D.Kiedyś byłem na Wilczej i fr..nce już wieczorem trochę cięły:mad:.I tu od razu przypomniał mi się kumpel z wojska ,którego pewnego razu na wozie radiolokacyjnym niemiłosiernie ścięły:"Kobruchy jak bociany w "cygance" furgają".:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie ja wysłałem maila do 3 gości z allegro którzy sprzedawali ulthraton w kremie za 25 zł.

Pytanie tylko jak jest z "oyginalnością" takiego towaru ? ;) W Makro masz gwarancję że towar pochodzi z legalnego źródła i jest w pełni wartościowy, z aukcjami bywa różnie.

No to zasuwam do Makro.

@rapala Ultratchonu szukaj w dziale kosmetyków na dolnej półce na środku zaraz przy wejściu do tego działu, mam nadzieję że jeszcze kilka sztuk zostało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.