Skocz do zawartości

Skuteczne środki na kleszcze i komary


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Ultrathon jest legalny i działa beż zarzutu . Wiadomo że zawsze istnieje prawdopodobieństwo że coś ktoś sprzeda podrabianego czy to w sklepie czy nie. Jeśli gość sprzedaje tylko takie rzeczy na allegro i ma same Pozytywy to uważam że jest wiarygodny. Poza tym jak już mówiłem krem sprawdzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe prawdopodobieństwo trafienia na podróbkę będzie na aukcji internetowej szczególnie jezeli sprzedawca nie prowadzi "normalnej" działalności gospodarczej i nie wystawia paragonów a takich niestety nie brakuje :D Ale to temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego RICARDO kup sobie maść ULTHRATON. Z powodu pogody nie chodzę ostatnie na rybki tylko na grzyby i komarów jest plaga. Ale kupiłem w zimie 2 tubki maści i stosuje już ją 2 lata i powiem ci że nie ma nic lepszego. Dasz te 20 zł ale masz spokój z komarami i bąkami. Działa według mnie na pewno z 5 godzin chodź pisze że 24 ale w to już wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dominik a jeszcze podpowiedz gdzie tą maść ULTHRATON kupić w Mielcu:confused:Ja używałem off-a ale nie zawsze jest skuteczny:rolleyes:Nie wiem jak u Ciebie ale ostatnio byłem w Rzemieniu i szybciej uciekłem z ryb jak wyszedłem z samochodu tyle ich było aż do oczu się pchały komarzyce jedne!!!!!!!Plaga okropna....

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napewno w blaszaku na osiedlu ale gość woła 40 zł więc chyba ( oszalał ) ja kupuje na allegro i polecam ci allegro po 20 zł. Maść jest świetna. Posmarujesz ręce twarz i na 4 godziny masz zupełny spokój. Tubka jest mała ale maść jest wydajna i jedna tubka na rok ci wystarczy a off nic niedaje. W porównaniu do maści to jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Plaga komarów daje się we znaki, dlatego wypadało by odświeżyć watek :) Ultrathon widziany był jakiś czas temu w Makro być może jeszcze jest dostępny, jeżeli mnie pamięć nie myli to można go było również dostać w sklepach Rossman :rolleyes: Polecam, świetny środek.

Do tej pory pisaliśmy o repelentach które odstraszają owady. W sieci można kupić środki owadobójcze zawierające permetrynę:

Lifesystems Ex8 Permethrin Treatment - Size 50Ml: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors

Stosuje się to na odzież, obuwie, torby, plecaki namioty itp.

Działa to mniej więcej tak:

Drobna uwaga, permetryna źle działa na koty, może wywołać poważne reakcje alergiczne u tych zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale ten Ultrahon bodajże jest do kupienia w sklepie wędkarskim Extreme Fishing w Kolbuszowej.

Na 90% to jest to, przynajmniej coś takiego kojarzę z wyglądu.

Cena około 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga, permetryna źle działa na koty, może wywołać poważne reakcje alergiczne u tych zwierząt.

I jeszcze jedna drobna uwaga - permetryna jest wysoce toksyczna wobec ryb i płazów! ;)

Ultrathon widziałem w Rossmanie w Nowym Świecie w Rzeszowie.

Pozdrawiam,

LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie uznaje wszelakich środków anty-owadowych na rybkach, ze względów czysto łowieckich :) Nie chcę po prostu, aby jakikolwiek zapach został na przynęcie bo wiadomym jest, że rybka takiego czegoś nie ruszy. Może głupim stwierdzeniem i przykładem jest to, jak zauważyliśmy z ojcem, że od czasu kiedy zakładam mu przynętę na włos ma automatycznie częstsze brania. I nie chodzi tutaj o to, że psika się różnego rodzaju specyfikami, tylko o to jest osobą palącą papierosy i to spore ilości, więc chcąc nie chcąc zapach na palcach zostaje. Może to dziwne być, ale zawsze staramy się aby jeden używał różnego rodzaju podpałek do grilla i innych specyfików, a drugi się zajął zakładaniem przynęt. A nawet gdy zdarzy mi się zapalić fajeczkę, to staram się dokładnie wymyć ręce w piasku, czy tam mule łowiska żeby nie było nic czuć :) Nawet po użyciu środków odkażających rany rybek, pucuję łapki bo cholera go wie co tam może się znajdować :)

Teraz zaczął się sezon wyjazdowy, grzybowy więc chyba będzie się trzeba zaszczepić na boreliozę, bo o kleszcza nie trudno. Ostatnio podczas wyciągnąłem 2 więc raczej nie trudno o taką przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę po prostu, aby jakikolwiek zapach został na przynęcie bo wiadomym jest, że rybka takiego czegoś nie ruszy. :)

Ja nigdy nie smaruję wewnętrznej strony dłoni Ultrathonem czy innymi chemikaliami z tego samego powodu, zapach specyfików odstraszających jest przeważnie mocno intensywny i łatwo się przenosi na przynętę.

Teraz zaczął się sezon wyjazdowy, grzybowy więc chyba będzie się trzeba zaszczepić na boreliozę, bo o kleszcza nie trudno. Ostatnio podczas wyciągnąłem 2 więc raczej nie trudno o taką przygodę.

Nie ma niestety szczepionki na tę zarazę. Zaszczepić się można jedynie przeciw (od)kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu uważnie obserwować swoje ciało po każdym wróceniu z nad wody, lub lasu.

W tamtym roku szczęście w nieszczęściu miałem ten fart, że dość szybko dostrzegłem skurczybyka i udałem się do lekarza i obeszło się tylko na pierwszym stadium z rumieniem i trzy tygodniowym antybiotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komarów testowałem chyba wszystko, Z sprayów nic sobie nie robiło. W tamtym roku w rolniku zakupiłem spirale na komary. Rozpalam na każdym rogu siadam w środek, czekam z 5 minut i dopóki ktoś nie przejde przez trawe mam spokój. Dla mnie spirale są najskuteczniejsze i nie takie drogie po 5zł za 10 spirali które się spalają bardzo wolno. Polecam wszystkim. Na sanie wczoraj była masa komarów po deszczu mimo to spisały egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczął się sezon wyjazdowy, grzybowy więc chyba będzie się trzeba zaszczepić na boreliozę, bo o kleszcza nie trudno. Ostatnio podczas wyciągnąłem 2 więc raczej nie trudno o taką przygodę.

@Mateusz91, z tego co się orientuje to nie ma czegoś takiego jak szczepionka przeciwko boreliozie, chociaż to najczęstsza choroba odkleszczowa. Są, zdaje się, jakieś szczepionki dla psów, ale nie jestem pewny czy to na pewno na tą samą chorobę. Dla ludzi jest szczepionka na odkleszczowe, wirusowe zapalenie mózgu, ale na to się trzeba szczepić przynajmniej 3 miesiące przed sezonem. Poza tym kleszcze przenoszą jeszcze wiele chorób (np. babesjozę czy tularemię), na które też się nie szczepi.

Najważniejsze, żeby max do 12 godzin kleszcza wyciągnąć - ryzyko zakażenia rośnie wraz z czasem przebywania kleszcza w skórze. I do lekarza jak się pojawi odczyn w okolicach ranki. Objawy boreliozy mogą być tak niespecyficzne i tak przesunięte w czasie, że większość osób nie kojarzy tego z ukąszeniem, wielu lekarzy nie leczy właściwej choroby a ludzie chorują po 20 lat. Mój kolega sam się zdiagnozował, zrobił badania za własne pieniądze i dopiero tymi wynikami przekonał lekarza do wypisania recepty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przetestowałem na sobie Muggę z 9% Deet w sprayu, tylko taki repelent miałem przy sobie. Komarów nad wodą zatrzęsienie. Specyfik dobry ale wolę mocniejsze. Musiałem się tym sporo pryskać a i tak zaliczyłem kilka solidnych ugryzień. Następnym razem jak kupię Muggę to od razu z 50% Deet. 9% to chyba ciut za mało na trudne warunki, wysoką temperaturę i rój komarów dookoła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostrożnie z preparatami antykomarowymi. Zwłaszcza dozowanymi na gołą skórę. Kupę świństwa wchłania się do organizmu. Osobiście polecam zwykłą witaminkę B . Oczywiście z witaminą też trzeba uważać. Dwie dziennie w zupełności wystarczą."Kurację należy zacząć kilka dni przed okresem wędkowania . Komary będą was omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie na temat skuteczności zażywania witaminy B są podzielone, jedni chwalą inni twierdzą ze taka "kuracja" nic nie daje, osobiście nie próbowałem na sobie tej metody. Może ktoś miał do czynienia ze środkami opartymi na ikarydynie np. z tym (Repel DEET free)? :

REPEL 50 DEET free - 120 ml, maksymalna ochrona, atomizer, na komary | Produkty odstraszające \ DEET FREE | REPELLENT profesjonalna ochrona przed insektami

Ikarydyna jest podobno bardziej bezpieczna w stosowaniu na skórę, z drugiej strony to też chemia jakiś wpływ na organizm musi wywierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na komary i bąki (niestety nie kleszcze) są witaminy b1, b2 i b6. Można je kupić w postaci Vitaminum compositum B. Już 15 tabletek (czyli po 3 dniach po 5 dziennie) daje efekty których nie da żadna ochrona w sprayu. Siedziałem ostatnio na sanie z kolegą, wyłącznie w krótkich spodenkach - komar czy bąk rzadko siada, a jak już usiądzie odlatuje za sekundę.

Oprócz tego zyskujemy na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Płyn przeciw komarom i kleszczom zawierający DEET można kupić w "Biedronce" za 6 PLN. BROS występuje w dwóch wersjach: pomarańczowa- dla dzieci bez DEET /odstraszająca osy i kleszcze i NIEBIESKA!!! - zawierająca DEET.

Witam,

A ile ma w % DEETu ?

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.