Skocz do zawartości

Nowy spinningista.


Digitious

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym sezonie chcę poświęcić uwagę tej metodzie, będzie to moje pierwsze łowienie w ten sposób. Kij kupiony, młynek także. Dzisiaj przyszła mi żyłka, Dragon HM 80 0,22. W moim łowisku jest okoń, szczupak, a nawet sandacz. Kupiłem parę gum, czerwone, czerwono-srebrne oraz złotę obrotówki/wirówki. Otóż 1 maja jak każdy łowca drapieżnika wybieram się na szczupłego. Jedyna rzecz która mnie martwi, to prowadzenie przynęty, czy blaszki mają być prowadzone: szczytówka jak najbliżej wody oraz wolne prowadzenie? Gumy, zdecydowałem się na wolny opad, stąd główki 5 i 7 g, tylko sposób też do końca mi nie jest zrozumiany, dwa energiczne ruchy szczytówka do góry oraz w tym samym czasie dwa obroty kołowrotka, 3 sekundy przerwy i znowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam zobaczysz że technika sama przyjdzie metodą prób i błędów.Takie książkowe praktyki to chyba nie dla ciebie...Chyba że jesteś faktycznie nowicjuszem to rozumie.Tak czy inaczej podpatrywanie wędkarzy którzy faktycznie mogą być przykładem da efekty w postaci ciągłej powolnej edukacji.Powodzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę jesteś całkowicie zielony to polecam ci oglądnąć kilka filmików wędkarskich z drapieżnikami w roli głównej zawsze coś wyniesiesz z tego , później na płytkiej wodzie poprowadz tak byś widział przynętę i próbuj wędką i kołowrotkiem nadać jej najbardziej zbliżoną pracę do chorej lub rannej rybki i to wystarczy . Później żuty w potencjalne miejsca przebywania ryb i praca . Połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem od kilku lat nowicjuszem. Myślałem że jak przeczytam książki, czasopisma i będę pogłębiał swoją wiedzę zostanę super łowcą. Jak kupie super łowne przynęty to wyciągnę z wody ekstra rybę zrobię zdjęcie no i od razu wrzucę je na forum. Niestety tak się nie stało. Metodą prób i błędów udaje się do czegoś dojść. Jedno jest pewne szczęście sprzyja początkującym. Staraj się dowiedzieć jak najwięcej o łowisku, nastaw się na konkretny gatunek idąc na ryby. Przygotuj sprzęt wybierz się nad wodę i obserwuj przynętę jak się zachowuje w wodzie.

Jeśli będziesz miał z konkretnym przypadkiem problem, pytaj na pewno doświadczeni użytkownicy Ci pomogą.

- - - Updated - - -

Ja też jestem od kilku lat nowicjuszem. Myślałem że jak przeczytam książki, czasopisma i będę pogłębiał swoją wiedzę zostanę super łowcą. Jak kupie super łowne przynęty to wyciągnę z wody ekstra rybę zrobię zdjęcie no i od razu wrzucę je na forum. Niestety tak się nie stało. Metodą prób i błędów udaje się do czegoś dojść. Jedno jest pewne szczęście sprzyja początkującym. Staraj się dowiedzieć jak najwięcej o łowisku, nastaw się na konkretny gatunek idąc na ryby. Przygotuj sprzęt wybierz się nad wodę i obserwuj przynętę jak się zachowuje w wodzie.

Jeśli będziesz miał z konkretnym przypadkiem problem, pytaj na pewno doświadczeni użytkownicy Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.