Skocz do zawartości

Pudełko na przynęty spinningowe


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie najlepsze ? Bo ja miałem już wiele i żadne nie spełniało moich oczekiwań, były głośne, ciężko się otwierały, ostatnio trafiłem na prawie ideał , japońskie marki Versus. Super cichutkie, łatwo się zamyka i otwiera, ale ma jedną poważna wadę - górną pokrywę można bez problemu zdjąć, co mi się przypadkiem zdarzyło i przez to straciłem kilka ciekawych woblerków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najzwyklejszych sklepowych... nawet nie patrze na producenta. Wydaje mi się że wszystkie "nierewelacyjne" pudełka są podobnej jakości. Swoje mam już chyba 3 czy 4 sezon i nic się z nimi nie dzieje. Czy to te z gumami czy z woblerami - NIC! Wiadomo... są Plano i inne ale moim skromnym zdaniem nie warto płacić za logo :P Lepiej kupić zwykłe pudełko i resztę kasy wydać na zawartość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że należy unikać pudełek, których ruchome elementy nie są umocowane na zawiasach. Tyczy się to górnej pokrywy jak i samego zatrzasku. Górna pokrywa gdy jest umocowana na zawiasach po otwarciu leży jak otwarta książka co pozwala na chwilowe odłożenie przynęty i wybranie z pudełka następnej. Jest to pomocne gdy w pudełku mamy tyle przynęt, że aby jedną włożyć inną trzeba wyciągnąć. Przechowywanie gum w pudełkach bez zawiasów spowoduje, że rogi górnej pokrywy zaczną się odginać do góry a sam zatrzask nie będzie dobrze trzymał. Nie jest to tak widoczne przy przechowywaniu przynęt twardych ale gumy szybko zrobią "porządek" z pudełkiem. Wybierałbym też pudełka wykonane z jasnego przezroczystego tworzywa. W takim wypadku wystarczy jeden rzut oka i wiemy co w pudełku się znajduje bez jego otwierania. Pudełka z zawiasami znajdziemy w ofercie każdego producenta. Jaxon robi takie w cenie ok 7-8zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo łowię z pontonu i dlatego używam takiej skrzynki jak na zdjęciu poniżej,ponieważ lubię mieć wszystko pod ręką,otwieram skrzynkę,wsuwam pod ławeczkę i w każdej chwili mam dostęp do przynęt.Już nie pamiętam gdzie ją kupiłem ale bodajże w Praktikerze 4 lata temu i jak do tej pory sprawuję się świetnie,żadnych pęknięć czy uszkodzeń.Kiedy idę "podreptać" brzegiem ,zabieram plecak i kilka pudełek z przynętami+ główki nie jest tego dużo ponieważ nie lubię dźwigać na plecach kilogramów ołowiu,po prostu niezbędne minimum.Koguty przechowuję w piórniku na płyty CD,do którego wkleiłem kawałek gąbki ze starej kalimaty.Moim zdaniem jest to najlepszy sposób przechowywania "drobiu" dlatego że piórka się nie łamią od uderzania o boki pudełka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% moich pudełek to Versus reszta jakieś jaxony itp. plus jeszcze dwa pudełeczka muchowe w, których trzymam wyjątkowe przynęty :D przy zakupie zwracam uwagę na wielkość pudełeczka oraz czy jest przegrodzone na stałe czy można regulować przegródki. Zawsze wybieram te z możliwością regulacji.

Po obejrzeniu fotek kolegi rapala już wiem kto mi buchnął w tamtym roku dywan z trzepaka haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Gochu nie przywiązuję wagi do producenta i podobnie jak Siksa unikam pudełek bez zawiasów. Do małych przynęt (woblerków) numerem jeden jest dla mnie pudełko dwustronne. Co prawda jego komory są dość płytkie ale przy małych przynętach to nie przeszkadza i nawet w małym pudełku można upchać wiele wabików. Potem już w łowisku nie muszę żąglować wieloma pudełkami w poszukiwaniu wobów.

Strasznie nie lubię starych "wytartych" pudełek. Nie lubię i już. A że kupuje pudełka z dolnej półki tak właśnie one wyglądają po sezonie czy dwóch sezonach tyrania w kamizelce. Na jednej z fotek pudełko przed wymianą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę temat. Szukam pudełka do kamizelki na większe przynęty np. woblerki >10cm, wszystkie pudełeczka jakie posiadam do średnich i większych woblerów się nie nadają. Max. co mogę ze sobą zabrać to Salmo Slider 7cm, Miałem kiedyś pudełko z przegrodami ułożonymi poziomo ale nie pamiętam gdzie je kupiłem. Praktycznie wszystkie dostępne obecnie pudełka maja przegrody pionowe przez co większy wobler w dodatku ze sterem się w nich nie mieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do większych przynęt używam takiego oto pudełka. Nie ma co prawda regulowanych przegródek ale na wobki czy gumy do 10cm na pewno się sprawdzi.Jakością nie bije po oczach ale jego największym plusem jest cena kosztuje 2 zł.Można je dostać w auchan.

Wymiary 20x14,5x3,5

przegródki maja 10cm długości i szerokości 3,5 cm

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Podczas przygotowań do sezonu 2012, segregując woblery stwierdziłem, że koniec kompromisów na zasadzie- jedna przgródka- dwa lub trzy woblery. Ten sezon ma być inny-jeden wobler-jedna przegródka. Nie ma nic bardziej wkurzajacego jak stojąc na środku Sanu probuję wysupłać upatrzoną przynętę. Ponadtto stwierdziłem, że w pudełkach, które używam obecnie marnuję sporo miejsca. Chciałem to miejsce zgospodarować wklejając dodatkowe przegródki, które wykonałem z opakowań po śledziach:D. Wszystko było dobrze do momentu gdy przystapiłem do klejenia. Kleiłem poxipolem-odpadło, kropelka-to samo, na gorąco-jeszcze gorzej. Może ktoś z Was robił podobny tuning swoich pudełek i podpowie jaki klej użyć. Chcę uniknąć sytuacji testowania różnych klejów na ślepo dlatego zależy mi na podpowiedzi Praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koguty przechowuję w piórniku na płyty CD,do którego wkleiłem kawałek gąbki ze starej kalimaty.Moim zdaniem jest to najlepszy sposób przechowywania "drobiu" dlatego że piórka się nie łamią od uderzania o boki pudełka.

Dzieki rapala . Właśnie się zastanawiałem czy nie założyc nowego tematu , mianowicie "w czym przechowujecie kuraki" . Dobry pomysł. Już miałem kombinowac cos z piórnikiem foxa na zestawy karpiowe , ale szkoda psuc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lama

Kleiłem klejem Loctite (nie pamiętam dokładnie którym). Tylko wybierz odpowiedni bo jest ich trochę! Klej jest cholernie mocny.

http://www.loctite.pl/cps/rde/xchg/henkel_plp/hs.xsl/kompletna-lista-produktw-loctite-6520.htm

P.S. Bym zapomniał. Są jeszcze kleje modelarskie do klejenia różnego rodzaju modeli np. samolotów - kleje Reevell, Humbrol. Kropelka się nie nadaje. Te są sprawdzone.

Edytowane przez bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapala, to pudełko jak dla mnie to zwykły "plastik" z którego wykonane są wg. mnie wszystkie tanie pudełka na drobiazgi z marketu. Te które posiadam są b.tanie, pasują mi do kamizelki i są funkcjonalne, dlatego chciałbym zostać przy nich po uprzednim ich tuningu. Chyba znalazłem odpowiedni klej- dzieki @bartosz! Tylko cena trochę duża(loctite). Mam kilku kumpli zajmujących sie proffesjonalnie modelarstwem to może dadzą kilka kropelek na testy coś od siebie. Ale już teraz wiem, że i tak będę musiał jakieś spoiwo kupić bo pudełka wymieniam przynajmniej raz na dwa lata,a czasami i częściej. Oczywiście podzielę się wynikami prac. Jak masz jakiś inny pewny klej to czekam na info.

@Sasanek wiem, że to dobre pudełka,oglądałem je, ale nie trafilem odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie ukończyłem prace nad udoskonaleniem swoich pudełek spinningowych. Przypomnę, że zależało mi aby każdy wobler był w osobnej przegródce, oraz aby nie marnowac przestrzeni. Po wielu próbach udało mi sie osiągnąć to co zamierzałem. Dodatkowe przegródki wykonałem z opakowań po śledziach:). Klejone powierzchnie przetarłem papierem ściernym. Do połączenia powierzchni zastosowałem klej Chematic( ok.10 pln). Może nie wygląda ta przeróbka na super professionalną robotę, ale najważniejsze dla mnie jest to, że funkcjonalność pudełka poprawiła się i to znacznie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę watek. Po kilku dobrych latach stosowania pudełek Meiho zakupiłem kolejne, do tej pory używałem VS-706 i jakiś większy model. Bardzo fajne pudełka, co ważne ciche, bardzo lekko się je otwiera czego nie można powiedzieć o każdym pudełku. Mają tez swoje wady w modelu VS-706 po kilku latach wyrobiły się zawiasy przez co często po otwarciu odpadała mi górna pokrywa pudełka co było bardzo wkurzające. Zakupiłem dwa podobne pudełeczka Versus VS-820ND i Worm Case L, zobaczymy ile mi posłużą. Worm Case L jest podobne rozmiarowo do VS-706 tylko inne jest ułożenie przegródek, zawiasy tez podobne, wieczko można ściągnąć ale trzeba użyć do tego siły.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.