Skocz do zawartości

Czy warto zacząć zabawę z Castingiem?


Kaskader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam następujący problem. Zakupiłem multika dragon hs200il i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem bo na innym forum koledzy trochę mi tego odradzają ze względu na krótkie rzuty. Chcę używać przynęt gumowych, kopyta 4,5,6' duże dragony i główki od 10-20 gr. Moje pytanie. Jak multik poradzi sobie z takimi przynętami? Czy odległości rzutowe są dużo mniejsze niż kręciołem ze stałą szpulą? Kij o jakim myślę to Okuma Black Rock Cast 10-35g. Chciałem coś ze stajni dragona ale cena 400zł mnie nie przekonuje jeżeli mam szybko skończyć zabawę z castem. Pytanie czy warto czy raczej zostać przy klasycznym spinie? Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślałem właśnie o tym TD i o tym trochę lżejszym 7-25g. Z jakim kręciołkiem masz tego kija? Co do spotkania na rybkach to spoko, nie ma problemu. Myślę, że jak trochę śnieg zejdzie to można się wybrać bo narazie zalew zamarznięty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że 6 jeszcze nie używałem i nie wiedziałem że taką ma wagę :D głównie łowię 4. Jako że to 1 kij Castingowy to raczej chciałbym go pogodzić ze szczupakiem i sandaczem. chodzi mi o w miarę widoczny opad. Jestem nawet skłonny o kupno tej okumy 5-25 i korzystania z gumek 3' ale tutaj właśnie moje 1 pytanie. Jak to będzie latało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to można powiedzieć, że nie mam multika, bo posiadam Jaxona Pro Castinga a to nie jest szczyt szczytów. Mam go za darmo, więc trzeba go zajechać na siłę:D. Kręcioł masz, więc można go wypróbować a zobaczysz co i jak. Tylko patyki mam długie, bo TD ma 2,30 a Mars 2,70m, bo kupione na bolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 3" kopyto i 10g główka powinny polecieć w miarę przyzwoicie, jednak w tym przypadku nie oczekiwałbym porównywalnych odległości do rzutów z zestawu spinningowego, niektórzy pewnie napiszą że i 5g z tego poleci, tylko pytanie czy ma to jakikolwiek sens. Ja bym celował w używanego Curado 51e ze standardową szpulką, świetny uniwersał, 5g leci z tego bardzo ładnie a już 3" kopyto na 10g główce to poezja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak lekko nie będę łowił , do tego mam standardowe spiny ;) tak jak mówie cast mi potrzebny na sandałka i szczupłego. Multik mam, jeszcze pozostaje nawinąć coś na niego. Myślę o wypróbowaniu pletki dragon ultima.:rolleyes:

- - - Updated - - -

Ale smaka narobiłeś na to curado :D Jak bym nie łyknął już tego TD to pewnie szukałbym tego 51e

:D

Edytowane przez Kaskader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten młynek, zajeździłem go na w 3 tygodnie ciężkiego łowienia.

Myślę że z główkami 15-40 gramów jest idealny, jeżeli dobierzesz dobrze kij o tego to po paru miesiącach treningu rzuty będziesz miał dłuższe nić zestawem spinningowym. A i palce bezpieczniejsze przy cięższych przynętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.