Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do Pana fish007

Zauważyłem że na haczyku ma Pan na plecionce 3 rurki, czy to są rurki termokurczliwe, czy zwykłe silikonowe??? dlaczego 3 kawałki?

jeżeli odpowiedź jest we wcześniejszych postach to przepraszam ale przeoczyłem!, proszę o odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fish007 , na ostatnich zdjęciach masz założone przypony o długości większej niż 10 cm , czy to że względu na zastosowanie dużych koszykow , osobiście lowiac na methode (35g L ) robię przypony do 10 cm i z plecionki , czy przy połowie większych ryb przypon powinien być dłuższy? Czy przy zastosowaniu większych przynęt (pellet 20 mm) powinienem nie wkładać ich do koszyka ? czy używanie takiej przynęty nie ma sensu , bo mniejsze ryby oproznią koszyk wcześniej nuż podejdzie coś większego.

Edytowane przez Irecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz prosimy o NIE CYTOWANIE poprzedniego postu .

Na duże ryby zawsze stosuję dłuższe przypony, nawet do 20 cm, pellety lub kulki zawsze są włożone do zanęty nawet te największe a używam max do 18 mm, trzeba jednak zastosować koszyki np. ESP minimum 56 gram, do koszyczków Drennana Large można od biedy upchać przynętę 15 mm ale większe już w ESP

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kupiłem właśnie takie koszyki z myślą o większych karpiach. Cięższych nie kupowałem , ponieważ wyrzut moich wędek nie pozwala mi na to. Zauważyłem jednak że lowione przeze mnie leszcze są odwrotnie proporcjonalne do przynęt , jednak nie są one moim celem , to tylko pożądany przyłow , trafiają mi się też liny. Ostatnio miałem dobre wyniki na pop upy fluo z lorpio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fish007

chodziło mi o post nr 771, na fotkach haczyki tak jak opisałem z trzema kawałkami rurki- co to za rurka (jaki materiał) i dlaczego 3 kawałki?

Tutaj użyłem rurki termokurczliwej Korda 1,2 mm i silikonowej Nash 0,75 mm, 2 kawałki, termokurczliwa może wyglądać że jest z dwóch kawałków ale to jest jeden, na haczyku jest grubszy potem na plecionce jest bardziej skurczony.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, chciałbym się was poradzić jaki kijaszek wybrać do zabawy z methodą. Na oku mam kilka wędzisk ale ostatnio trzymałem w ręce cuś takiego http://www.raven-fishing.pl/jvs-patriot-feeder-10-50g-l/pl/product/4585/ co o tym sądzicie? Prosiłbym również o inne ciekawe propozycje i wasze ulubione wędziska.

Przede wszystkim chciałbym używać takiego kija na wodach stojących ewentualnie malutki uciąg wody, najczęściej nieduże podajniki lub koszyczki myślę, że max do 40 gr.

Z góry dziękuje za komentarze.

P.S. Proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam zabawę z feederkiem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ten kijek, kup sobie coś takiego na początek

http://allegro.pl/dam-sumo-gt4-carp-feeder-3-30m-20-75g-i5088429754.html

na to złowisz od płoteczki do potężnego karpia i 2 stówki pozostaną w kieszeni, które możesz dołożyć do zakupu np. lepszego kołowrotka, kupiłem synowi taki kij i sam będę często na niego łowił , kij bardzo przyjemny w holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi:) o to mi chodziło. Jeszcze zastanawiałem się nad jakimś pickerem, miałem na oku Browninga Commercial King ale odradzano mi ją z powodu zbyt małej długości. Jak sądzicie wędka ma być na wody stojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie dla osoby zaczynającej przygodę z wędkarstwem gruntowym, powiedzmy że będą to w większości starorzecza i stawy czasami jakieś jeziorko lub komercja, koszyczki raczej małe i średnie maks do 40 gr a co do ryb to na jakieś giganty się nie nastawiam. Tak to sobie wyobrażam na początku, pewnie życie zweryfikuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najlepszym wyborem będzie wędka długości 3,5-3,6 m, o wyrzucie 60-80 gram np.

DAM Sumo GT4 Carp Feeder - 3,60m 20-75g

Shimano BeastMaster BX Feeder M 100g co prawda 100 gram ale pięknie pracuje jak 60 gramówka z innej firmy

Browning Black Magic Feeder M 3,60m/ 80

wiem ze podobne kije ma Garbolino, Trabucco, Tubertini no chyba że zaszalejesz i kupisz Prestona

piszesz że kije do 40 gram bo nie będziesz używał większych koszyków, a ja ci powiem że będziesz, jak nabijesz koszyk do Metody np 45 gram Drennan to już będzie do rzucania około 75 gram, odradzam kupowania kijów pewnych wiodących krajowych firm ponieważ poza kilkoma wyprodukowanymi przez nie "drogimi rodzynkami" nie mają nic konkretnego do zaoferowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie dla osoby zaczynającej przygodę z wędkarstwem gruntowym, powiedzmy że będą to w większości starorzecza i stawy czasami jakieś jeziorko lub komercja, koszyczki raczej małe i średnie maks do 40 gr a co do ryb to na jakieś giganty się nie nastawiam. Tak to sobie wyobrażam na początku, pewnie życie zweryfikuje:)

Zastanów się czy na początek warto kupować drogi sprzęt, czy nie warto kupić czegoś tańszego i zobaczyć jak Ci to łowienie bedzie odpowiadalo to stopniowo będziesz inwestował w droższy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że wolę zainwestować od razu w coś lepszego. Wszystkie moje wędki które miały być na chwilę i do spróbowania tylko mnie zniechęcały i do dzisiaj stoją nie ruszone po kilku wypadach. Mam oczywiście pewien pułap cenowy, którego specjalnie nie podawałem żeby nie odrzucać żadnych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniami nadsyłanymi na prv chciałbym pokazać Czeskie przynęty na które łowię, a o których często piszę w moich postach .

Pellety i kulki CHYTIL , Jatra - Wątroba 12 i 15 mm , Svestka - śliwka 12 i 15 mm, Skunk Shit 12 i 15 mm, Barillo Pelety to pellety rybne w suchym dipie, tutaj w dipie Krylowym 14 mm, Boilies sinking - kulki tonące, tutaj po kolei Ananas, Carp Killer, Jahoda - truskawka. Wszystkie kulki 16 mm ale zawsze troszkę je oskrobię do średnicy 12-14 mm / bo takich średnic akurat nie było a takie uzywam / albo robię z nich pellety lub dumbelsy, takie oskrobane przygotowuję wcześniej w domu i zalewam różnymi dipami, łatwiej wtedy taki dip jest wchłaniany, a ja mam mniejsze przynęty takie jak chciałem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd Czeskich i nie tylko przynęt - oprócz przedstawionych powyżej z CHYTILA, stosuję przynęty firmy Węgierskiej ZOOM , jest to pellet Krwawy Halibut 8, 12 i 16 mm, Truskawkowy Halibut 8, 12 i 16 mm, Fire Shot / Halibut / 8 i 12 mm, z tych trzech najlepsze wyniki mam na Truskawkowy Halibut który właśnie dokupiłem na Allegro , kupiłem też pellet Krwawy Halibut & Miód 15 mm, ciekawe zestawienie smaków pewno się sprawdzi ale o tym napisze jak coś połowię. Z ZOOMa stosuję jeszcze pellety owocowe 8 i 10 mm. Z pelletów CHYTILa czekam na nowość a mianowicie pellet czosnkowy, powinien byś zabójczy na wiosnę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ostatnio przywiozłem z Czech nowe puffi CUKK miodowe , to te same które opisałem we wcześniejszym poście, tyle że tam były czosnkowe oraz Czeskie puffi CHYTIL miód i truskawka, ceny jak widać w koronach, za Chytila po 20 koron to wychodzi 3,20 zł, i CUKK 41 koron około 6,50 zł więc bardzo przystępne.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Na co będę łowił w danej chwili, na danym zbiorniku, do końca nie wiadomo, ale trzeba być przygotowanym na wszystko.

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do fish007

Gdzie w Karvinie kupuje Pan te przynęty??, mam do Karviny raptem 8 km:)

Czytałem we wcześniejszych postach że na goczałkowicach ryby preferują słodkie przynęty, co Pan poleca?, ja wędkuję głównie od strony Frelichowa i Zarzecza.

I jeszcze pytanie do wszystkich którzy wędkują kijami 3-częściowymi,- po zakończeniu wędkowania chowacie wszystkie części wędki do osobnego pokrowca łącznie z częścią najgrubszą odkręcając kołowrotek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na sklep w Karvinie

http://www.firmy.cz/detail/2666729-jindrich-kotlar-karvina-frystat.html

Goczałkowice - tam najlepiej sprawdza się słodka zanęta, numer jeden na Goczałach to zanęty Marcela zobacz post #873, plus do tego ewentualnie domieszki pelletów owocowych, method basic, crush pellety i nie zapomnij o prażonych mielonych konopiach, jednak zanęty Marcela są na tyle dobre że nie musisz nic poza konopiami dodawać.

Łowienie na Frelichowie i Zarzeczu opisywałem już wcześniej, nic się nie zmieniło , poszukaj w postach z połowy 2013, generalnie zestaw na Frelichów to koszyk Drennan 25-45 gram Large, haczyki 10-12, pellety 8-12, kukurydza, białe robaki na klipsie lub pęczek, kawałki rosówki lub czerwonych robaków, owocowe lub czosnkowe puffi, w Czechach kupisz jeszcze preparowane owocowe pszenice i ryże z CHYTIL-a .

Wędki na łowisko i do domu zawsze wożę uzbrojone, bo tak mi jest wygodniej, używam pokrowca Cormoran 150 / 3 komory

[email=http://allegro.pl/pokrowiec-z-pianka-cormoran-ii-kom-150cm-prezent-i5035664742.html]http://allegro.pl/pokrowiec-z-pianka-cormoran-ii-kom-150cm-prezent-i5035664742.html

podobny do tego w linku, każda wędka w osobnej miękkiej komorze, każda wędka spięta 3 paskami neoprenowymi z rzepami, w Karvinie kupisz za prawie połowę ceny taniej niż w Polsce.

Tu też warto w Czechach zajrzeć

http://www.firmy.cz/detail/2034266-charlie-rybarske-centrum-cesky-tesin.html

Edytowane przez fish007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu 75 cm , dziś z większych były jeszcze 67 , 63 , 58 , wagi niestety nie mam. Wszystko na metodę , drenan 35g , esp 56 g , haczyk nr.8 pellet halibut 10mm i pop up . Brania zmienne . Zbiornik PZW .

Powoli zaczyna mi wychodzić łowienie tą metodą , wszystkie rybki pływają :)

Zdjęcie zostało usunięte, gdyż nie spełnia wymogów regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.