Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym patykiem: http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/preston-innovations/wedki/wedka-3-04m-feeder-competition-pro-10-light-feeder.html potrzebuję coś na jeziorowego pickera

mało informacji na stronie odnośnie parametrów tego kija (jakości przelotek tzn. twardości, ciężaru rzutowego itp.)

chyba że macie coś innego do polecenia w cenie do ok. 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym patykiem:..............

Powiedz co, jaka techniką, na jakiej odległości chcesz łowić to coś doradzimy, za mało danych.

A Preston light feeder czyli ciężar wyrzutu do max 60 gram a może i mniej, i wędka typowa na komercję do łowienia z bliskich odległości max 40 m , tym wędziskiem nie polecają siłowego wyrzutu na 80 m, jak chcesz kupić coś uniwersalnego to, to nie jest to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie małe jeziora, większy białoryb na selektywne przynęty pellety, groch itp. koszyczki zanętowe do max. 25g zwykłe i do methody

odległości niezbyt duże przeważnie tyle ile da się z procy luźny groch lub gruby pellet wystrzelić 15-30 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do testowania dwie nowe przynęty Zoom Tigernuts szczerze mówiąc nigdy na tygryski nie łowiłem ale słyszałem że na niektórych zbiornikach bardzo skuteczne, zamierzam wypróbować podczas następnego wypadu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Drugą przynętą jest Zoom Amur Grass Carp Corn, o ile na kukurydzę łowię od dawna, to tą kupiłem z myślą o pewnym zbiorniku i amurach tam pływających, jednak czy będzie ona taka skuteczna na amura życie dopiero pokaże.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny na metode, mi w zeszłym roku udało się parę chwycić na czerwoną kukurydzę cukk o smaku truskawki. Jako zanęta do podajnika z tego co pamiętam podobna jak na karpia, jakiś gotowy mix lekko doprawiony mączką rybną i trochę prażonych konopii. Nie nastawiałem się na lina, bardziej na karpia ale się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zawsze wolałem łowić na rzece a przez method feeder bardziej mnie ciągnie nad staw bo nawet na 3 godzinnym łowieniu 20 karpików złowiiłem:) mam małe pytanie na temat haczyków. Łowie na haczyki trabucco akura i jak łowiłem na rzece to sprawowały sie bardzo dobrze nawet po wejsciu z zaczepu były w miare dobrze wygładajace a dzisiaj przy łowieniu na methode po zacieciu ryba sie spieła a haczyk był wygiety i to 3 razy i inne rodzaje tych haczyków..... trzeba wymienić ale na jakie? Macie może jakieś sprawdzone haczyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kute haki karpiowe są dobre. Firm które osobiście mogę Ci polecić do drennan, Fox, gotowe przypony np prestona i masa masa innych. Zobacz jeszcze hak guru qm1, dużo ludzi pisze o nim same dobre rzeczy. Ostatnio łowię na bezzadziorowe Prestona. Nie są to tanie haki ale na tym raczej nie ma co oszczędzać. Wszystko kupisz w necie jeśli w okolicznym stacjonarnym sklepie nie masz.

moto g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejżałem calutki temat i jedna rzecz rzuciła mi się oczy. wiekszość z Was stosuje methode z efektami głównie na komercji. a jak sprawa ma się z łowiskami PZW gdzie stosowanie pelletu to rzadkość. mam w okolicy piekne łowisko linowo-karasiowe Husynne. chciałem posłużyć się methoda żeby oszukać więcej prosiaczków niż rok temu jednak czytając ten temat mam poważne obawy czy zda to egzamin.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz koniecznie samym pelletem nęcić, ewentualnie dodaj go jak ryby podejdą. Jeśli już tam łowiłeś i masz jakąś sprawdzoną zanętę to możesz jej użyć do metody, byleby była drobno zielona. Sprawdź koniecznie w wiaderku jak pracuje, czy nie rozbija się za wcześnie. Próbuj, kombinuj i zdaj relację.

moto g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejżałem calutki temat i jedna rzecz rzuciła mi się oczy. wiekszość z Was stosuje methode z efektami głównie na komercji.....................

Nie ma żadnej różnicy czy łowię na wodach związkowych czy na komercji, sprzęt, zestawy , zanęta i przynęty zawsze takie same , nawet powiedział bym że czasem na komercji trudniej o rybę, są pokute i bardzo ostrożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiornikach PZW sprawdza się świetnie. Polecam, raz na łowisku PZW z kolegą z forum karpia za karpiem wyciągaliy no i inne ryby, łowiło koło nas kilku dziadków "chlorążych" to aż pytali co my do wody sypiemy ze tak biora im nic a my ryba za ryba. Meeega sposob :D tylko rzeki jeszcze musze methode opanowac zna może ktoś jakiś panent na rzeki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa jest taka, że z tego co przeczytałem króluje zapach rybny. ja przyzywyczajony jestem do słodkiej spożywki:D jakiś karmel, double brasem,vanilla:D Ciężko się będzie przestawić na śmierdziuchy i uwierzyć w ich siłę- że równie skutecznie będą wabić karasia lina co słodycz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.