Skocz do zawartości

Łowienie ryb metodą angielską Method Feeder


Rekomendowane odpowiedzi

W następnym tygodniu postaram się podjechać do sklepu po mniejsze kulki i przymierze sobie haki kordy żeby pasowały rozmiarowo.

Przy okazji dopytam jak mierzycie długość przyponu? chodzi o to czy od włosa do pętli przyponowej czy od oczka haczyka do pętli?

Co do łowienia method'ą na mulistym dnie macie jeszcze jakieś pomysły? myślałem nad mniejszymi podajnikami ale to się mija z celem bo to mniejsza ilość papu, jeszcze mniejsze haczyki i przynęty. Przy karpiówkach dziwnie by wyglądał koszyczek small około 20gr :P

Jeszcze mam jedno pytanie do wędkarzy którzy łowią karpiówkami z method'ą. stosujecie przy tym swingersy? mam obawy że na swingersie nie zobaczę brań mniejszych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy koszyku 45g doskonale widać brania leszczy 25 cm. Więc swinger czy hanger wskazany i tak występuje przy metodzie efekt samozacięcia jeśli nie łowisz przelotowo. Długość całego przyponu wynosi u mnie długość koszyka. Na mule bym ewentualnie spróbował dłuższego przyponu. Powiem szczerze że nawet na mule na metodę są efekty :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stawie na którym łowię są 3 miejsca z twardym dnem około 100m od brzegu ale tam są ustawione markery stałych karpiarzy a reszta to muł. Ostatnio jak byłem na rybach łowiąc na mule nie miałem wyników. Kończąc wędkowanie jeden zestaw posłałem na marker (korzystając z okazji iż nie było karpiarzy którzy tam łowią) i po paru minutach ładny karpik ponad 50cm pełnołuski. Więc śmiem twierdzić że efekty byłyby lepsze gdybym wiedział jak łowić method'ą na mulistym dnie. Dodam że kiedyś jak jechałem na krótką zasiadkę i nie chciałem używać spomba (zauważyłem że płoszy ryby) na zestaw pół-przelotowy tb zamiast ciężarka dawałem zwykły koszyczek od feedera z zanętą i wyniki miałem bardzo dobre.

A teraz z innej beczki. Korzystając z okazji iż za niedługo mam urodziny myślałem aby sprawić sobie prezent w postaci feedera:) Mógłbym na jednej karpiówce mieć typowy zestaw na karpia a feederem bawić się delikatnymi zestawami z mniejszym białorybem:) Co do feedera mam właśnie pytanie... jaki? mam dwa typy:

Daiwa Powermesh Feeder 3,90/120g lub Daiwa Powermesh Feeder 3,90/150g (to jest jeden typ tylko nie wiem jakie cw) i

Daiwa Aqualite Light Feeder 3,90/120g

Jeśli chodzi o długość to jeszcze sie zastanawiam miedzy 360 a 390:P Dlatego wybieram miedzy tymi dwoma modelami gdyż nie lubię korka na dolniku:P Doradzicie co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. feederem nie muszę aż tak daleko łowić bo na takie odległości mam karpiówki. Wspominając o miejscówkach z markerami chciałem tylko zaznaczyć że się method feeder sprawdza u mnie na stawie gdzie jest twarde dno ale na mulistym mam zerowe wyniki. Na odległościach z markerami nie mogę łowić (a raczej nie chce komuś wchodzić w miejcówke) bo to są miejsca nęcone przez innych karpiarzy. Chodziło mi raczej o radę jak sobie poradzić z method'ą na mule.

Odnośnie feedera chciałem znać opinie czy to dobre feedery i czy się nadają do method feeder i oczywiście chciałbym wiedzieć który z tych dwóch modeli będzie lepszy :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam nadzieję że nie było już takiego pytania. Chcę zacząć chodzić na Wisłę i Wisłokę na federka i mam pytanie. Jaki kij ( długość i ciężar wyrzutu ) na te dwie rzeki. Chciałbym połowić certy, leszcze ,świnki i klenie. Nie nastawiam się na jakieś sumy czy coś większego . Jakie obciążenie byście sugerowali? Z federkiem dopiero zacznę przygodę więc jestem świeżak.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miał może ktoś doczynienia z przyponami włosowymi i z gumeczką na końcu? takie ja to http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/p/s3/1666151646111600941415797456.jpg bo nie wiem czy nie popelniłem błedu kupując je. Wczesniej miałem drennana z quick stopem ale ciężko je teraz wyhaczyć na necie w rozmiarze 10 a sprawiały się rewelacyjnie. Czy te gumeczki nie będą odstraszać ryb i czy łatwo wsunąć je na pellet?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitarka obczailem na necie jak ich używać. Kupiłem na próbę ostatnio pellet Stalomax Morwa czytałem różne opinie na temat tych pelletów i ogólnie bardzo na ++ zdam relacje jak tylko przyjdzie :D czy ktoś przedemną próbował tych pelletów? Mówimy o pellecie do methody 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytania

Jakich plecionek używacie robiąc włosa ? Czy może lepszy jest fluorocarbon ?

I czy jak bierze karp to trzeba go mocno zaciąć czy normalnie ? Ponieważ zdarzają się przypadki że karp 2m od brzegu spierdziela do swoich i tyle go widziałem :)

Leszcze zawsze są książkowo zapięte ,ale karpie 3-4 kg już nie zawsze ...

PS.A może żyłkę przyponową 0.20 zastosować jako przypon ?

Edytowane przez VeJeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię tylko na szczytówkę ale łowiłem głównie w dzień. Do przyponów stosuje normalne plecionki karpiowe 20-25 LBS, ale większość łowionych ryb to były karpie. Przy metodzie nie zacinałem bo karpie same to robiły przy pomocy wagi koszyka.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panie i Panowie korzystaliście kiedykolwiek z method mixów i pelletami od Bruda? http://www.boland.pl/zanety.html, http://www.boland.pl/577.html znalazłem na ich stronie że mają w ofercie. W sumie inne zanęty nie są złe a jak jest z method mixami?

Edytowane przez Laskovik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet używałem 2mm black halibut ,jest to coś innego niż pelety od Lorpio ,Pelet Bruda dłużej sie moczy i szczerze mówiąc nie zauważyłem lepszych wyników od peletu Lorpio .

Może ktoś jest w stanie przedstawić bardziej szczegółowo różnice w tych peletach ?

Czy to jest po prostu jedno i to samo tylko w innym opakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy stosuję Metodę z różnym efektem, ogólnie jestem zadowolony, używałem wcześniej przyponów 5-7 cm, w kulce tonącej nie widzę potrzeby zmieniać ale mam pytanie co do kulki pływającej, zamiast zamieszczać śrucinę na dłuższym przyponie czy nie lepiej zastosować taki przypon jak na zdjęciach...? według mnie jest to korzystne rozwiązanie, przynęta jest bezpośrednio nad koszykiem, troszkę wystaje nad rozsypaną zanętą, poplątanie zestawu jest praktycznie niemożliwe, karp po zassaniu przynęty praktycznie natychmiast się zacina, przy napiętej żyłce branie od razu jest widoczne, a ciężar koszyka też robi swoje ( przy zestawie stałym) co sądzicie o takim rozwiązaniu...?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Szukam jakiegoś niedrogiego feedera do łowienia na metodę.

Będę łowił głownie średniej wielkości karpie na wodach PZW (1-5kg).

Wyszukałem sobie takie wędzisko: http://skleptrabucco.pl/trabucco-precision-xt-feeder-plus-360-90gr/

Chciałbym łowić w miarę finezyjnie, czy taki kijaszek da radę czy może jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego kija i powiem Ci, że do takich karpi jest ok. Każdą rybkę czuć niesamowicie. Na większe karpie to ten kij jest za miękki. Jak na sam początek do metody to wystarczy oczywiście moim zdaniem. Za tą cenę to kijek jest naprawdę dobry.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.