Skocz do zawartości

Zalew "ZEK" Radymno


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe :)

Ale mi zagrałeś na gulu Siwy :)

Zaczynając łowić karpie nikt mi nie mówił że będzie łatwo :)

No a Ty które miejsca byś polecał na wiosne ?

I jeszcze jedno jak z nęceniem ? Dużo sypiesz ?

Pozdrawiam

ps. co masz na myśli mówiąc "część zarośnięta" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na mapy google . Cypel harcerski dzieli zbiornik na dwie części . Po prawej stronie jest część zarośnieta tz. dno jest całkowicie porośnięte roślinnością. Po pierwsze bez środka pływającego i echa nie ma sie tam co wybierać. Nęcidc trzeba punktowo w wyrwach roślinności. Na wiosne moż być łatwiej bo jeszzce rośliny się nie rozwineły. Ja supię dużo ale to ze względu na amury, które przeważaja na zbiorniku. Jeżeli chodzi o miejsce to nic ci nie polece, jest ich niewiele niewiadomo które bedzie wolne. Najlepeij jaksie rozłożysz zadzwoń ewentualnie coś doradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok :)

Oczywiście zanim usiądę na te parę dni to pojadę na zek i popływam troszkę z echem i wytypuję ciekawsze miejsca...

Wtedy będę miał jakieś wyobrażenie o tej wodzie bo jeszcze nie miałem przyjemności tam łowić :)

Hehe a teraz pytanie za 100 pkt :D

Rozumiem że oczywistym jest fakt płynięcia po rybę po braniu ale płynę do niej na naprężonej żyłce czy po braniu mam jej otworzyć kabłąk żeby sobie gdzieś zaparkowała ?

Pytanie może głupie ale nie chcę zepsuć pierwszego (daj Bóg) brania w sezonie :P i chcę się przygotować na wszystko oczywiście w miarę mozliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega Siwy Ci ładnie wszystko wyjaśnił. Pozostaje znaleźć niezajętą miejscówkę. Pomosty często są zajmowane przez "właścicieli". Samochodem dojedziesz praktycznie w każdą miejscówkę. Porozglądasz się i coś wybierzesz.

W ubiegłym roku taki amur jak Siwego nie był rzadkością, a i karpie ładne też się zdarzały.

Zastanawiam się czy miałby rację bytu wynajem domku nad ZEK'iem. Pytam czysto teoretycznie, reflektowałby ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na zeku jestem co dziennie,siedzę na swoim ukochanym pomoście i widzę bardzo duzo nowych twarzy.

Zek stał sie sławny po pięknych amurach i sumach które tu złowiono.

Nie stety amurów coraz mniej a sumów przybywa.

Odrodziła sie populacja leszcza który jest łowiony od strony zakładu od sanu tam tez padają sumy.

Na spina biorą około wymiary wedkarska kraina . pl tutaj poczytacie nie mal wszystko o tym zbiorniku jak i o Wiszni sanie Radzie szkle.

Trzeba nie stety teraz szukać głębokich miejsc bo te płytkie sa przekarmione,kto przyjeżdża ten karmi.

Reklamuje w sumie swój zbiornik choć nie powinienem z racji takiej ze nie mam dobrego zdania o przyjezdnych[nie wszyscy tacy sa zastrzegam] zachowują sie głośno zostawiają syf nad woda .

Pamiętajcie ze woda należy do wszystkich.koniecznie przeczytajcie regulamin koła zek radymno

Ale zostawmy te upomnienia i wróćmy do rzeczy najlepsze sumy te zadomowione sa w jamie która jest pomiędzy wyspa tzw zalesionka od miasta a szczytem cypla harcerskiego tam można tez przywalić ładnego szczupaka.

Nie stety narasta konflikt miedzdy działkowiczami ,wedkarzami oraz pływającymi na jednostkach

troche zrozumienia panowie.

Chodzi tu o zestawy wywożone ponad 300m panowie regulamin mówi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis koledzy zgłosili mi 6 sztuk amurów około 20 kilo pływający do góry brzuchami,są ofiarami metody złów i wypość albo kłusoli,ostrzegam kłusoli ze zek jest monitorowany przez użytkowników portalu który zasadniczo zajmuje sie tym akwenem oraz Sanem Radymno, Wisznia ,Rada, Szkłem .

Były wcześniej zgłoszenia o sznurach wypuszczonych na wodę ale teraz przyglądniemy sie temu bliżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnet będzie wisiał na każdym drzewie na zeku albo będzie można przeczytać na moim portalu.

Nie reklamuje nic szukać wiadomości o Zek Radymno.

a widzę siwy ze jesteś z carpteamzek pozdrów Grzesia.

On ci powie gdzie pozdro od BUMELA

Edytowane przez BOGDAN39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wstyd i hańba od nikogo nie mogę się doprosić żeby mi przekazał a ja bym rozprowadził.

Tak po za tym nad jeziorem bierze ale od strony miasta na cypel harcerski szkoda jechać gwarno samochody ryczą ryba poszła w siną dal .

Dobre wyniki są tez od strony Sanu na głębokiej wodzie złowiono kilka sumów noi sporo leszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja siedziałem w tym roku bardzo często na zeku jak i na białą tak i na drapieżnika, na części od strony miasta ale dopiero ok 80 m od brzegu jest czysto bliżej brzegu wszędzie jest roślina środek jest twardy i czysty, druga strona to jeden wielki syf na dnie bez grabi i czyszczenia dna nie da się łowić, próbowałem na pływaki i nic to nie daje bo z tamtej strony leszcza jest sporo i jak się zanęci przysypuje zestaw tym syfem. Ci co łowią amury to najczęściej przygotowują sobie łowisko bo bez tego to nie ma szans. Próbowałem i straciłem tylko sporo kasy na kuku i kulki. Tak ze bez czyszczenia dna to nie ma co siadać chyba ze uda się postawić na słynnych górkach ale je trzeba szukać echo i muszą być wolne co zdarza się rzadko, tą stronę zarośniętą można bez problemu wyczyścić bo tam jest średnio 3 m, ale trzeba mieć łódkę. A co do tych sumów to nie podzielam zdania ze jest go aż tak dużo bo pływałem od września do lodu i ani jeden się nie trafił, a z tego co słyszałem to tylko kilak osób złowiło tak ze na pewno częściej się łowi karpie, leszcze, amury o szczupakach nie wspomnę bo tego jest sporo tyle ze przy brzegu siedzą same małe

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

no cóż coraz trudniej o amura coraz trudniej o karpika.

Woda staje się powoli sportowa ,chyba taki był pierwotny zamysł PZW.

tylko niech nikt nie pisze ze jest inaczej ,ja łowie na tym akwenie od 40 lat można powiedzieć już jako gówniarz zarzucałem kija i wiem co było kiedyś a co jest teraz.

Byc może poprze moje zdanie koledzy z carpteam zek oni wiedza najlepiej jak od pamiętnego pięknego opisu ,,szczupaki we mgle" rybostan zekowy sie zmienił.

ja sam tez dostałem po głowie od kolegów sportowców którzy maja mi za złe tak rozreklamowanie tego zbiornika,dzis wiem ze maja racje.

Jak mi przychodzi gosc na pogaduszki i sie chwali jakie to piękne amurki uwedził to mnie krew zalewa.

sam kiedyś brałem ale dziś już nie ,bo za 10 latek nie będzie nic w tych zbiornikach.

Zreszta miejscowych jak na lekarstwo nad zekiem ,zjawiaja sie tylko jak puszcza kroczka odłowia i tyle wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę przyznać że czasy świetności ZEK w Radymnie ma już za sobą, piękne sandacze węgorze i tak można wymieniać bez końca, ale jaka jest przyczyna ??? Zła gospodarka PZW ??? A może jesteśmy winni my wędkarze??? Po ZEK-u Torki, starym Sanie w hurku jak następny zbiornik w PZW Przemyśl zostanie stracony... Władze PZW Przemyśl w pierwszej kolejności chcą zaspokoić głód "Gumofilców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

30.05.2016

 

 

 

KOMUNIKAT

 

 

 

 

 

W związku z wystąpieniem zjawisk chorobowych czyli bakteryjnym zapaleniem skóry u następujących gatunków ryb – jaź, karaś, amur, karp, informuje się Kol. wędkarzy o sposobie postępowania podczas wędkowania na n/w zbiornikach:

  • WIETLIN

  • ZEK RADYMNO

 

  1. Złowione ryby w gatunkach jaź, karaś, amur i karp posiadające na tkance oznaki chorobowe nie należy wpuszczać do łowiska. Egzemplarze te należy utylizować.

  2. W związku z podjętym leczeniem okres karencji dla tkanek jadalnych wynosi 30 dni czyli do 30.06.2016

  3. Ryby leczone będą Enrofloksacyną zgodnie z zaleceniem weterynaryjnym podanym w śrucie zbożowej.

 

 

 

 

Zarząd Okręgu

PZW w Przemyślu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no juz nie wjedziesz na cypel,a tam cisza spokój i porządek cyplem opiekuje sie ZTK  wiec pomimo utrudnien z wjazdem autem warto [zaraz mnie ktos zabije  z carp team zek   ze znowu promuje jezioro   

Dnia 2.06.2016 at 10:58, Narsonis napisał:

30.05.2016

 

 

 

KOMUNIKAT

 

 

 

 

 

W związku z wystąpieniem zjawisk chorobowych czyli bakteryjnym zapaleniem skóry u następujących gatunków ryb – jaź, karaś, amur, karp, informuje się Kol. wędkarzy o sposobie postępowania podczas wędkowania na n/w zbiornikach:

  • WIETLIN

  • ZEK RADYMNO

 

  1. Złowione ryby w gatunkach jaź, karaś, amur i karp posiadające na tkance oznaki chorobowe nie należy wpuszczać do łowiska. Egzemplarze te należy utylizować.

  2. W związku z podjętym leczeniem okres karencji dla tkanek jadalnych wynosi 30 dni czyli do 30.06.2016

  3. Ryby leczone będą Enrofloksacyną zgodnie z zaleceniem weterynaryjnym podanym w śrucie zbożowej.

 

 

 

 

Zarząd Okręgu

PZW w Przemyślu

Nie chwaląc się to moja zasługa ze w ogóle ta sprawa nabrała tępa   ,ale co tam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Dobry wieczór Panowie! :D czas odświeżyć temat.

Jak z drapieżnikiem na zeku, jakieś fajne wyniki w tym roku? U mnie tylko parę ledwo wykraczających poza wymiar szczupaków, jest tam jeszcze sandacz? Spininguję tam już od jakiegoś czasu i tylko raz w życiu miałem sandacza, który spiął się przy podbieraniu, czy jest w ogóle sens nastawiać się na niego czy liczyć na przyłów. 

 

Sukcesów

C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.