Skocz do zawartości

Stawy w Tyczynie


frodarek

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku byłem tam z 5 razy, dniówka 15 zł bez ryb, 30 zł dwie rybki do wzięcia,

pozatym opłata roczna coś około 120 zł, i dochodzi jednorazowo członkowskie chyba 100zł.

Ryb jest sporo, głównie karpie, przeważnie biora takie 40-45, ale są i większe, jedyna wada to, że te stawy są małe, tz 3 stawy (na 4 nie wolno łowić) każdy z nich nie przekracza 1ha na moje oko, w weekendy duża presja na tym łowisku.

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawy są solidnie zarybione więc można się nieżle pobawić, szczególnie wtedy kiedy na rzece nie da się łowić z powodu warunków pogodowych, trafiają się ładne szczupaczki, spore karasie(ponad 40-ki), jest ładny lin i sporo średniego leszcza, oczywiście karpia jest najwięcej, są ponad 10-ki, lowić można na 2 wędki jesli stosujemy metody gruntowe(splawik+feeder jest OK), ponadto rybaczowka i grill co jest rzadkością/ewenementem na podkarpackich łowiskach, a to wszystko dzięki garstce lokalnych wędkarzy/zapaleńcow oraz ich społecznej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tak, można spinningowaćm, ale w ramcach droższej licencji dziennej (zdaje się 35zł).

Zastanawiam się coraz poważniej, czy się tam nie zapisać w tym roku. Wreszcie miałbym wrażenie, że wiem na co idą moje pieniądze i mam jakiś wpływ na to co się dzieje w moim łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można łowić. Panowie a gdzie się płaci za jeden dzień? Na co najlepiej tam łowić? ( feder czy spławik) jaka przynęta? Czy za te 15 zl moge mieć dwie wędki np. Jedna to spławik a druga feder?

Hej, po prostu przyjedziesz tam, możesz się rozłożyć, jest tam taki domek (obok parkingu przy 1 stawie), do którego przyjeżdżają właściciele, i na miejscu zapłacisz, jeżeli ich nie ma to jest numer telefonu, zadzwonisz, a za chwile ktoś będzie.

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

W dniu dzisiejszym udało mi się skoczyć na urlopowy wypoczynek z wędką nad wodę. Wybór, którego dokonał portalowy @Gochu padł na stawy w Tyczynie. Mieliśmy jeszcze w planie związkowe ukleje i płoteczki w Zwięczycy ale w ostateczności padło na komercyjne karpie. Po przybyciu na łowisko wybraliśmy jeden z czterech stawów, który według nas powinien mieć najcieplejszą wodę i rozpoczęliśmy wędkowanie na feedery: ja na metodę Prestona a Gochu na standardowy koszyczek zanętowy. Po 15 minutach bezrybia nieopodal usiadł gościu ze spławikóweczką i w 2 minuty później złowił karpia około 2kg. Zamurowało nas:eek: - 15 minut na naszych feederach nic się nie zameldowało? Podpatrzyliśmy na co jegomość łowi i już wszystko było jasne - kukurydza! Po przerzuceniu naszych zestawów nie minęło 5 minut i wyholowałem lina około 30cm, który tak nas zaskoczył, że nawet nie robiliśmy zdjęcia. Później @Gochu złowił karpia i rozsypał się worek z rybami: na brzegu meldowały się kolejne karpiki, z przewagą ilościową na moją korzyść. Po kilku godzinach, gdy już na brzegu zameldowało się około 15 ryb w przedziale wagowym 1,5 do 2,5kg wszystko się skończyło jak ręką odjął. Zerwał się silny, południowy wiatr i musieliśmy zmienić miejscówkę na bardziej zaciszną. W nowym miejscu już nie było tak kolorowo ale jednak coś się działo. Pod koniec łowienia dołożyłem jeszcze jednego linka około 25cm i karpika, na oko 45cm i zwinęliśmy się do domu. Reasumując: jeśli chcecie łowić związkowe ukleje to można to robić za daninę składaną co roku PZW, co roku wyższą na wodach Związkowych. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę pokombinować ze swoimi zestawami i techniką połowu to polecam komercyjne karpie na prywatnych łowiskach.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.