Skocz do zawartości

Stracone karpie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów.

Od kilku dni nęcę sobie miejsce na pobliskiej żwirowni. standardowo jest to kukurydza dopalona bosterem.

Łowię wraz z moim kompanem czyli ojcem. Łapiemy na karpiówki i feederki. Problem u mnie polega na tym że duże karpie biorą na feederka (takie zrządzenie losu). Niestety na Karpiówki nie było brania. Żaden z z karpi który się zainteresował przynętą nie został wyjęty z wody, spinają się po około minucie walki- ostatni spiąl się tuż przy brzegu.

I tutaj moje pytanie- czy na feedera da się skutecznie zaciąć karpia który niemal w każdym braniu wciąga szczytówkę wędki do wody czy jest to raczej nie realnie na takim sprzęcie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo łapię te rybki ale chcąc finezyjnie połapać przestawiłem się w 50% na feederka- rybie szansę trzeba dać pomimo że i tak wracają do wody. Lecz moja teoria jest taka, że drgająca szczytówka jest zbyt miękka aby wbić hak 10 w twardy bądź co bądz pysk. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem dość długo wyłącznie na feederki i raczej bym stawiał winę po stronie zestawu końcowego niż miękkości szczytówki. No ale jeśli chodzi o method feeder to @mapet77 będzie miał więcej do powiedzenia, bo ja używałem zestawów typowo "karpiowych" jak to mówią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łowisku o którym wspominam są też piękne linki, około 50 cm i pstrągi więc raczej ciężki zestaw końcowy nie wchodzi w grę gdyż pstrągi i palie połykają łapczywie kukurydzę i niestety nie ma opcji ratunku już więc musze łapać bardziej finezyjnie. Być może kolega o którym wspominasz zaglądnie do tego wątku i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli nęcisz kukurydzą to ja na twoim miejscu zrezygnował bym z koszyka. Załóż zamiast koszyka ciężarek (zrób zestaw samozacinający). Ciężarek w jakimś tam stopniu zatnie karpia. Nie wiem tylko jaki wyżut mają wasze feedery. Mój sąsiad na Wisle łowi tylko na feedery i wyciągną na nie suma 20kg:eek:. I polużnij hamulec! Wtedy większa ryba nie wciągnie ci wędki do wody. Sam tak łowiłem kiedy nie miałem jeszcze karpiówek. Zestaw tak jakby "karpiowy" ale finezyjny z ciękich żyłeczek i na małym haczyku. Z karpiami do 5 kg nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przeglądnij ten wątek http://www.fishing.org.pl/f17/lowienie-ryb-metoda-angielska-method-feeder-4187/#post56412 i poczytaj w czym tkwi magia samozacinania się ryb. Ja na feedery łowię dosyć grubo bo na jednym o c.w. do 120gr mam żyłkę 0,20mm a na drugim o c.w. do 150gr żyłkę 0,25mm i to już wytarczy aby zwycięsko zakończyć hol ryb nawet ponad 5kg. Przeglądnij wątek z linka to znajdziesz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.