Jump to content

Wędki trollingowe


ziomek

Recommended Posts

Szukam wędki trollingowej może ktoś poleci mi coś ciekawego do kilku stów.W naszych sklepach nie widziałem praktycznie żadnego kija pod tą metodę.Klasyczny spinning szczupakowy do 35g. jaki posiadam odpada nie pociągnie woblera 32g. głęboko chodzącego.Woblery jakie mam zamiar prowadzić to waga 20g-60g może więcej.

Znalazłem gdzieś propozycje kija Ugly Stick Tiger Shakespeare ale w sklepach nie mogę go namierzyć,jest jeszcze Ugly Stik NG spin ten namierzyłem tylko czy będzie dobry?Nie mam możliwości pomacania trzeba by kupic w ciemno.Jeżeli ktoś ma doświadczenia z trollingiem może coś napisze na temat sprzętu, woblerów itp.Dodam jeszcze że zbiornik na którym chciałem łowić tą metodą jest głęboki od 5m do 50m.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o troling to może warto by się zastanowić nad jednoczęściowym kijem castingowym i multipikatorze z plecionką? Kij o c.w. do 100g i długości 2m mógłby się do tej metody nadawać. Osobiście posiadam taki kijek i multiplikator i może kolega chciałby to oglądnąć to zapraszam. Parę woblerów też by się znalazło w mojej kolekcji. http://www.fishing.org.pl/f8/sprzedam-abu-ambassadeur-c4-6601-a-4322/#post58171 http://www.fishing.org.pl/f8/sprzedam-uchwyt-berkley-do-lodzi-4371/#post58669 http://www.fishing.org.pl/f8/sprzedam-jerki-salmo-4333/#post58226

Edited by mapet77
Link to comment
Share on other sites

W Szwecji trollingowałem Dragonem Fatso Jerk 195cm do 60g. Bez najmniejszych problemów dawał radę 11cm Invaderowi, 12cm Perchowi SDR czy 23cm gumie z 50 gramami ołowiu. Jeżeli będziesz chciał trollować Perchem czy Invaderem 14cm to szukaj czegoś mocniejszego, te przynęty wyrywają rękę przy samym tyłku. Tym kijem również jerkowałem i dawał radę nawet tonącemu Sliderowi 12.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy