Skocz do zawartości

Wędkarskie newsy


texel

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre info z okregu Rzeszów, jest jakiś pierwszy krok.

"Od 2014 r. na wybranych akwenach zostanie ponadto wprowadzony dodatkowo górny wymiar ochronny na szczupaka pozwalający chronić ryby które przekroczyły 80 cm długości całkowitej ciała. Pozwoli to zachować przy życiu ryby które wykazały się dobrym genotypem

i przystosowaniem do środowiska w którym bytują. Badania naukowe potwierdzają że potomstwo takich ryb jest większe i lepiej przystosowane do otaczających je warunków środowiskowych co przekłada się na większą przeżywalność."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre info z okregu Rzeszów, jest jakiś pierwszy krok."

Witam. Nie wiem skąd kolega ma takie info. Tak, od dwóch lat na każdym zebraniu z ZO Rzeszów trąbie larum i naciskam na górne wymiary ochronne w naszym okręgu, nie tyko szczupaka ale i innych gatunków.

Z tego co wiem zatwierdzenie tego odbędzie się na zebraniu w dniu 06.12.2013 ale wstępne omówienie ma się odbyć 04.12.2013 więc wychodzi na to, że kolega jest dobrze poinformowany...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne info. Zachęcające do wspierania o.rzeszów poprzez uiszczenie składki członkowskiej w tym okregu. Mnie jednak martwi termin zebrań sprawozdawczych w kolach o tbg. Są w styczniu i przy każdej zmianie przepisów zachodzi ryzyko ze zostaną wprowadzone dopiero od przyszłego roku. Wędkarze nie mają pojecia co ich czeka po oplaceniu składki. Jak mowi ..prawo'' osoby, które nie są członkami koła nie mają prawa głosu. Aby mieć wpływ na decyzje trzeba zaplacić za możliwość decydowania. Czesto płacimy w ciemno nie wiedząc za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem skąd kolega ma takie info. Tak, od dwóch lat na każdym zebraniu z ZO Rzeszów trąbie larum i naciskam na górne wymiary ochronne w naszym okręgu, nie tyko szczupaka ale i innych gatunków.

Z tego co wiem zatwierdzenie tego odbędzie się na zebraniu w dniu 06.12.2013 ale wstępne omówienie ma się odbyć 04.12.2013 więc wychodzi na to, że kolega jest dobrze poinformowany...:)

A stąd :-)

Okręg PZW Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

- Przejeżdżałem rowerem koło „tęczowego mostu” przy ul. Naruszewicza i zaniepokoiła mnie zielona barwa wody w Wisłoku – poinformował nas Czytelnik.

– Czyżby doszło do skażenia rzeki w tym miejscu?

Zielona woda przy ?tęczowym moście? | Super Nowości

Zielona-woda-przy-%E2%80%9Et%C4%99czowym-mo%C5%9Bcie%E2%80%9D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W pełnym umundurowaniu, z zamaskowanymi twarzami, przeczesują lasy i łapią przestępców na gorącym uczynku. Bez "cackania się" obezwładniają, żeby później oddać ich w ręce sprawiedliwości. Brzmi jak interwencja elitarnych oddziałów specjalnych, a to „tylko” OSA, grupa wędkarzy-społeczników, która wzbudza postrach wśród kłusowników.

Odławiają kłusowników. OSA w akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W sobotnie popołudnie w Płocku na Wiśle wyłowiono niezwykle wielki okaz suma. Jacek Urbański, któremu się to udało, łowił metodą trollingową.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/gigantyczny-sum-wylowiony-z-wisly-ryba-rzucala-nami-po-calej-rzece,173791,1,0.html

1&srcw=668&srch=374&dstw=668&dsth=374

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.