Skocz do zawartości

Mapa wód wędkarskich okręgu PZW Rzeszów


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeglądałem mapę wód wędkarskich okręgu PZW Rzeszów, za którą musiałem zapłacić 3 zety.Dopatrzyłem się tam dziwnej rzeczy, a natomiast, kolorem różowym zaznaczona jest granica okręgu PZW w Rzeszowie,która swoim zasięgiem obejmuje część rzeki San w okolicach Dynowa.Z tego co wiem, to są wody PZW w Przemyślu i na dzień dzisiejszy żadnego porozumienia nie ma na tym odcinku z okręgiem rzeszowskim.Opłacając kartę wędkarską w tym roku pytałem się jakie są porozumienia z innymi okręgami i poinformowano mnie że wszystko zostaje tak jak w ubiegłym roku.Więc mam pytanie do kolegów czy się coś zmieniło w ostatnim czasie, czy okręg w Rzeszowie świadomie wprowadza wędkarzy w błąd?Bo wyobraźmy sobie taką sytuację, jedzie ktoś na ryby nad San w te okolice świadomy że może legalnie tam wędkować i podchodzi do niego Państwowa Straż Rybacka i co wtedy, kto będzie po stronie prawa, według mapy PZW Rzeszów, po stronie prawa jest wędkarz z drugiej strony PSR bo oni raczej nic nie będą wiedzieć o takowym udostępnieniu tej wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z otwarcia tego tematu, gdyż od dawna już nosiłem się z zamiarem wyjaśnienia innej (dla mnie) niejasności. Otóż Stobnica jest obecnie w całości zarządzana przez okręg w Rzeszowie. Dodatkowo, jest to tylko jeden obwód, tj. Stobnica I. Dotychczas sądziłem, że w całości jest wodą górską, a tu niespodzianka: Stobnica powyżej mostu w Domaradzu oznaczona jest jako rzeka nizinna. Wiem, że to Forum odwiedzają osoby blisko z ZO PZW Rzeszów współpracujące - czy mogę prosić o komentarz w tej kwestii?

PS. Proponuję, by nasi działacze dostali swój dział na tym Forum, tak by każdy wiedział gdzie wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

W tej mapie są wykorzystane moje foty, bez mojej wiedzy, nigdzie nie jest napisane, że są mojego autorstwa. Widnieje adnotacja, że zdjęcia są własnością Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie, nie przypominam sobie żeby ktoś je ode mnie kupił. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to że są tam moje fotki, a nawet mnie to cieszy. Więc jak ktoś umieści mapę na naszej stronie to nic nam nie grozi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem,kto uczestniczył w opracowywaniu tej mapki?Czy nie przypadkiem znany nam Mateusz P.?:D.

Hehehe, "ON" już jest wszędzie!!! :D A tak na dobrą sprawę, to myślę, że Oktawian może spokojnie iść na Akacjową i poprosić "betonową władzę" o wytłumaczenie jak weszła w posiadanie zdjęć autorstwa kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie spróbujcie znaleźć drodzy koledzy na tej mapie łowisko nr 6 Zbiornik Łętownia.

Pominęli. Następna sprawa to taka że za ta mapę już raz płaciliśmy przy opłacie karty. "Akacjowy beton" wpadł na pomysł w zeszłym roku żeby zrobić taką mapę bo ułatwi to życie naszym wędkarzom. Zobligowali koła do zakupów tej że mapy a koła to odsprzedają za różne ceny różnym ludziom i sklepom. Tak to wygląda.

Ps'

Jest na tej mapie zaznaczony Rudnik nad Sanem taką zieloną obwódką. Tutaj Akacjowa zrobiła kolejny przekręt w stylu Wilczej Woli. Woda jest tam nasza i opiekuję się nią koło z Nowej Sarzyny ale koło Rudnik nad Sanem Należy do okręgu Tarnobrzeskiego czyli jednym słowem "niezłe jaja" delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cała idea tej mapy to o kant dupy otrzeć a jak w tamtym roku chciałem podziękować to powiedziano mi że mapki są dla wszystkich i kupić musi każdy.

A teraz refleksja:

Będą mi wymyślać mapy łowisk i inne pierdoły , ale nikt nie pomyśli że wystarczyłoby umieścić ją na stronie PZW , a w ogóle to krew mnie zalew jak pomyśle w jaki sposób prowadzona jest ta strona: żadnych konkretnych informacji ,ale mapkę sobie wymyślili żeby kasę od ludzi wyciągać - bo to potrafią najlepiej .. a może oni tylko to potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pomysł takiej mapki nie jest najgłupszy bo zawsze warto coś takiego w plecaku nosić nawet w erze GPS-ów. Jest zrobiona z dobrego papieru, gorzej z treścią merytoryczną. Można się spierać czy pomysł i chęci dobre ale zajęli się tym nie odpowiedni ludzie czy ktoś chciał dać komuś zarobić (ale to już chyba teoria spiskowa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teoriach spiskowych na fazie jestem najlepszy:D

Ciekawe rzeczy opowiadacie.

W tamtym roku przy opłacie karty mapki były wydawane za darmo a jeśli ktoś wam kazał płacić to zrobił z Was jelenia.Rudnik nad Sanem należy do okręgu Rzeszów, wystarczy dobrze przeczytać wykaz wód jaki znajduje się w pozwoleniu.

Ale najprościej krytykować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadacie.

W tamtym roku przy opłacie karty mapki były wydawane za darmo a jeśli ktoś wam kazał płacić to zrobił z Was jelenia.Rudnik nad Sanem należy do okręgu Rzeszów, wystarczy dobrze przeczytać wykaz wód jaki znajduje się w pozwoleniu.

Ale najprościej krytykować.

Pozdrawiam

Sprostowanie

Rudnik należy do okręgu Tarnobrzeg ale zbiornik który się tam znajduje do Rzeszowa tak samo jak zbiornik w Ulanowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie

Rudnik należy do okręgu Tarnobrzeg ale zbiornik który się tam znajduje do Rzeszowa tak samo jak zbiornik w Ulanowie.

Właśnie o tym pisałem - ktoś z Rudnika nie wędkuje na " swojej wodzie" tylko innego okręgu. A co do map to w moim kole niestety nie rozdawali tylko była sprzedawana w sklepach.

Jednak w Leżajsku jest solidne koło.

Ja znalazłem jest na granicy "niby"okręgu.

Porównałem numeracje z mapy, z numeracją w zezwoleniu i o dziwo się zgadza.

Aż sprawdzę jak wrócę z pracy. A jeśli jest tak jak napisałeś to umieścili go nie tam gdzie powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w obecnych czasach już nic nie jest za darmo. Za mapy też płacimy. Zarząd Koła w Leżajsku w ubiegłym roku podjął uchwałę, że zakupi te mapy ze środków Koła i przekaże je wędkarzom nieodpłatnie podczas opłacania corocznych składek. Dlatego nasi wędkarze mogli je mieć w ramach opłacanej składki o czym już informowałem na tym forum. :) oraz na naszej tablicy gdzie przez kilkadziesiąt dni ta mapa wisiała z opisem gdzie można ją odebrać.

Edytowane przez wifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.