Skocz do zawartości

Spodniobuty neprenowe


zmorsznik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie idzie pomału jesień a za chwilę zima a do wody wejść trzeba:). I tu mam pytanie do was jakie polecacie sodniobuty neoprenowe .Chodzi mi o takie neopreny które wytrzymują przynajmniej cały sezon. Bo ja mam już czwartą parę i wszystkie ciekną, puszczają ( lub puszczały , bo już ich nie mam ) na szwach w kroku po 2 , 3 miesiącach użytkowania. A miałem już Cormorana , Bhera, a w chwili obecnej drugą parę Oceana:(. Jak macie jakieś dobre i sprawdzone piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety neoprenów nie używam więc nie pomogę, ale podepnę się pod temat, żeby nowego nie robić bo podobna sprawa. Używa ktoś do brodzenia jakichś rękawic? Byłem wczoraj na sanie i przy wypuszczaniu ryb do wody łapę trzeba włożyć, a woda zimna i w ręce zmarzłem jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja osobiście używam myśliwskich -super grube i wzmacniane ( niestety były tylko raz na allegro i więcej się nie pojawiły ). Ale myślę warto rzucić okiem na Behr lub Lago. http://www.askari.pl/kategoria/odziez/spodniobuty-/-wodery

Przed chwilą też coś ciekawego na Allegro się pojawiło http://allegro.pl/spodniobuty-neoprenowe-bare-m-kanada-jak-nowe-i3752100336.html

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie kupuj w cale :) Kup oddychające i łów w nich przez cały rok. Jeżeli dobrze dobierzesz skarpetę neoprenową, to bez problemu zmieścisz w niej dwie pary grubych skarpet, do tego grube kalesony i bez problemu wystoisz we wodzie. Sam jestem zmarzluchem, ale w oddychających przy aktualnej temperaturze jestem w stanie bez najmniejszego problemu stać we wodzie przez cały dzień. Kupując gacie nawet nie brałem pod uwagę łowienia o tej porze roku, więc skarpetę dobrałem mniejszą i nie jestem w stanie zmieścić grubaśnych skarpet do środka. Zakładam zwykłą frotę oraz drugą parę długich do kolan i ogień. Przyjdzie wiosna i neopren do szafy schowasz, bo w lecie nie ma opcji abyś w tym dał radę wędkować cały dzień. Zastanów się dobrze, bo w zwykłych gumowych spodniobutach też nie dasz rady łowić cały dzień przy 30 stopniach. Co do podeszwy to stojąc na gumowej musisz być non stop skupiony na tym gdzie stawiasz nogę, chwila nieuwagi i leżysz. Sprawdziłem to organoleptycznie. Znowu w filcowych jak masz zamiar chodzić po śniegu czy błocie, to też idzie się zabić. Na San koniecznie przydałyby się kolce, orła wywinąć też idzie ale stabilność jest zdecydowanie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Siksa ale ja łowiąc w Sanie wolałbym na zimę neopreny.Mam doświadczenie bo łowie neoprenach i w oddychających, jest różnica tym bardziej ze San to rzeka bardzo zimna.Mówię o okolicach Leska np,jeżeli się wchodzi do wody powyżej kolan to tym bardziej neopreny. Fakt w lecie to nie bardzo,wtedy oddychające są lesze.Wiadomo lepiej by mieć to i to ale to się wiąże ze sporym wydatkiem.Można w lecie opuścić np: spodniobuty neoprenowe do pasa jak się nie wchodzi głęboko. Trudno jednoznacznie określić co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałeś kiedyś w neoprenach przy 25 stopniach? Ile schudłeś? ile wody wylałeś ze środka? Kiedyś łowiłem w oddychaczach cały rok - da rade w neoprenach lata sobie nie wyobrażam. Wracając do podeszwy mam podkute filce jest ok, w zimie po śniegu czy po błocie trzeba uważać jednak San to nie pomorska rzeka i kilometrów brzegiem się raczej nie robi. Guma ma wiele zalet których nie ma filc i odwrotnie. Podkuta guma będzie chyba optymalnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.